مقالات عمومی

چشم انداز بلاک چین در سال ۲۰۱۹ از دیدگاه کارشناسان این حوزه!

فناوری بلاک چین پیوسته در حال پیشرفت است و در تلاش است تا جای خود را در میان عموم باز کند. حکومت ها نیز به دنبال وضع قوانینی برای آن هستند. بسیاری از کارشناسان کریپتو بر این باورند که ۲۰۱۹ سالی خواهد بود که بلاک چین شروع به پیشرفت در زمینه هایی مانند مدیریت هویت و امنیت خواهد کرد. Blockchain Tech News با Angel Versetti از بنیان گذاران و مدیر عامل Ambrosus و Sky Guo مدیر عامل Cypherium صحبت کرده تا نظر آنها را در مورد چشم اندازی که برای بلاک چین در امسال متصور هستند، جویا شود.

Sky Guo مدیر عامل Cypherium به سوالات اینگونه جواب داد:

۱- چه چشم اندازی برای بلاک چین در ۲۰۱۹ متصور هستید؟

در سال ۲۰۱۹ نوآوری بلاک چین متمرکز بر هویت و حریم خصوصی خواهد بود. من همچنین فکر می کنم که ما می توانیم انتظار توسعه قانون گذاری در فضای کریپتو را داشته باشیم که این امر صنعت کریپتو را به عنوان رهبر امنیت و حرفه ای گری به جهان معرفی خواهد کرد.

۲- آیا امسال پذیرش قابل توجه ای از جانب بانک ها مشاهده خواهد شد؟

احتمالا امسال پذیرش قابل توجه ای را از جانب بانک ها نخواهیم دید زیرا بسیاری از بانک ها هنوز باید تغییراتی را که بلاک چین مطرح می کند، مورد قبول و پذیرش قرار دهند. اما ما هیجان و همکاری فزاینده ای بین فضای کریپتو و بخش مالی خواهیم دید. بنابراین امسال نیاز است که اعتماد و درکی را بسازیم که سبب شکوفایی این روابط شود.

۳- شما در مورد کدام یک از نوآوری های بلاک چین در سال ۲۰۱۹ بیشتر هیجان زده هستید؟

فیسبوک در کریپتو

من در مورد پتانسیل هویت دیجیتال بلاک چینی شده، هیجان زده هستم. سیستم های توزیع شده عمده کنترل اطلاعات شخصی را به مردم پس می دهند. در آینده ما هرگز لازم نخواهد بود که از رخنه گسترده در داده ها که در جاهایی مانند فیس بوک، Marriott و Equifax دیده شده است، بترسیم و نگران باشیم. این احتمالا مهمترین و اصلی ترین تغییری است که انتظارش می رود.

۴- چگونه کسب و کار ها موضوع مقیاس پذیری را با راه حل های بلاک چینی معین بررسی خواهند داد؟

فناوری توزیع شده تبدیل به زیر بنای گستره وسیعی از صنایع می شود. در نتیجه، بلاک چین های مختلف متناسب با نیاز های خاص تشکیلات اقتصادی ویژه خواهند شد. به عنوان مثال بیت کوین ممکن است بر خلاف اتریوم و منحصرا  برای ذخیره ارزش مورد استفاده قرار بگیرد اما اتریوم به عنوان پلتفرمی برای توسعه دهندگان ایفای نقش می کند تا آنها بتوانند برنامه های غیر متمرکز جدید را ایجاد کنند.

Angel Versetti بنیان گذاران و مدیر عامل Ambrosus  به سوالات اینگونه جواب داد:

۱- شما چه چشم اندازی را برای بلاک چین در ۲۰۱۹ متصور هستید؟

با توجه به تعداد موسساتی که در حال وارد شدن به این فضا می باشند و با توجه به افزایش پذیرش و درگیری سرمایه گذاران، فناوری زیر بنای ارز های دیجیتال در سال ۲۰۱۹ ترقی خواهد کرد و به جلو پیش می رود.

در حالی که روند های آشکاری مانند ازدیاد توکن های امنیتی، تحکیم چارچوب های قانونی برای کریپتو و بلاک چین، استفاده گسترده تر از کوین های با ارزش ثابت، توکن های پشتیبانی شده با دارایی و اولین شکست های بزرگ و غیرکلاه بردارانه عرضه های اولیه کوین ها و دعوی های حقوقی بزرگ متناظر آن، اتفاق می افتند، اما من بیشتر علاقه مند به توسعه این فناوری و استفاده و پذیرش آن هستم.

امسال من انتظار دارم که ساختار های جدیدی برای مقیاس پذیری مشاهده شود. کنار هم قرار گرفتن بلاک چین و اینترنت اشیا و کنار هم قرار گرفتن برنامه های غیر متمرکز با طراحی های خوشایند ممکن است نهایتا عموم را به سمت استفاده از آنها سوق دهد.

من همچنین مشتاقم که ایده های خلاقانه بیشتری برای ارز های دیجیتالی ببینم که از عدم تمرکز و پروتکل های بلاک چینی استفاده می کنند که تئوری بازی، رمزنگاری، امنیت، رشد اجتماع، تاثیرات شبکه و عملکرد اجزا با همدیگر را همگی به حساب می آورند. آنها می توانند مدل های اقتصادی-اجتماعی جدیدی از عملکرد را فراهم آورند که در گذشته شاهد آن نبوده باشیم. اینها ساختار هایی سیاسی و اقتصادی خواهند بود. به نظر من اینها مواردی هستند که بیشترین پتانسیل را برای تغییر جهان دارند و خوشبختانه توسعه های هیجان برانگیزی در این زمینه ها در ۲۰۱۹ دیده خواهد شد.

۲- آیا امسال پذیرش بانکی در حد قابل توجه ای را مشاهده خواهیم کرد؟

بلاک چین و بانکداری

بلاک چین به نظر می رسد که برای منقلب کردن کسب و کار ها و صنایع ایجاد شده است و تعهد ذخیره بهتر، امنیت بهتر و پردازش و ساختاربندی بهتر داده ها را ارائه می دهد. بخش بانکی صنعت به طور سنتی از عدم اعتماد، تمرکز سنگین و ناکارایی عمومی رنج برده است. بلاک چین امور مالی و سیستم های مالی را آسان تر، در دسترس تر و قابل اعتمادتر می کند اما آیا این به معنی پذیرش بانکی گسترده در امسال است یا نه را باید دید.

من با جرات می توانم بگویم که اعتمادی که امروزه به موسسات مالی سنتی هست حتی یک ذره هم از ده سال پیش بیشتر نشده است. ما در لبه یک بحران مالی برجسته دیگر هستیم و احتمال یک تحول ناگهانی ژئوپولیتیک بزرگتر می رود و بنابراین قضیه ارزش اصلی بیت کوین به عنوان مقاوم در برابر سانسور و یک نوع دارایی دیجیتال واقعا محدود که در معرض کنترل نیست، دوباره خود را نشان خواهد داد.

من بر این باورم که کریپتو و بلاک چین ارزش اساسی و منافع خود را نشان می دهند زیرا در درجه اول هیچ بی اعتمادی به بلاک چین و ارز های دیجیتال برای افراد عادی جامعه که نحوه کار با این فناوری را می دانند، ایجاد نشده است. بانک ها و دیگر موسسات مالی مجبورند تغییر را پذیرا باشند تا در این فضا بمانند و یک روش برای این کار پذیرش فناوری بلاک چین در عملکرد های روزمره می باشد.

۳- چه پروژه یا راه حل بلاک چینی برای امسال شما را بیشتر از همه هیجان زده کرده است؟

از منظر من اتریوم به عنوان عظیم ترین فناوری در این فضا به کار خود ادامه خواهد داد. ایده یک کامپیوتر غیر متمرکز که توانایی اجرای هر قراردادی را در یک محیط غیر متمرکز و به دور از سانسور داشته باشد، پیامد های عظیمی به همراه خواهد داشت و کاربرد های احتمالی برای گستره ای از مقاصد اجتماعی و اقتصادی خواهد داشت. در حالی که رقبای زیادی برای اتریم وارد فضا شده اند، اما هیچ کدام انعطاف پذیری و قدرت اکوسیستم اتریوم را ندارند. به همین دلیل است که حداقل برای من، اتریوم عظیم ترین نوآوری در این فضا است. پتانسیل کامل اتریوم هنوز تحقق پیدا نکرده و بنابراین جا برای رشد و توسعه بیشتر دارد.

۴- چگونه کسب و کار ها موضوع مقیاس پذیری را با راه حل های بلاک چینی معین بررسی خواهند داد؟

به طور کلی مقیاس پذیری موضوعی است که در سطح پروژه باید با آن برخورد شود نه در سطح پذیرش فناوری توسط کسب و کار ها، همچنین برای حل این مشکل گستره ای از راه حل های مختلف وجود دارد که بسیاری از پروژه ها در حال اعمال آنها هستند.

برای بیت کوین، توسعه دهندگان اصلی آن به استفاده از آنچه که شبکه لایتنینگ (lightning network) نامیده می شود، توجه کرده اند. این در واقع یک لایه پردازش پرداخت ثانویه است که یک لایه بر روی بلاک چین بیت کوین قرار می گیرد و در نتیجه پرداخت های کوچکتر و جزئی تر لازم نیست که فورا بر روی بلاک چین ذخیره شوند، اگرچه در نهایت آنها در بلاک چین داخل می شوند. این امر فشار روی شبکه را کاهش می دهد و مقیاس پذیری را بهبود می بخشد.

در مورد اتریوم، یک مباحثه پیوسته در مورد برنامه ای برای نحوه ترقی شبکه وجود دارد و راه حل های متعددی مانند Casper، Plasma و Sharding پیشنهاد شده که همگی شامل دینامیک خارج از زنجیره یا زنجیره جانبی مشابه بوده اند تا بلاک چین اولیه اتریوم را ترک کنند و در نتیجه تراکم را در آن کمتر کنند.

منبع
blockchaintechnews

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا