اخبار بلاکچیناخبار بیت کویناخبار عمومی

همکاری تسلا، بلاک استریم و بلاک برای استخراج بیت کوین با انرژی خورشیدی

بلاک استریم، یکی از مهم‌ترین شرکت‌های فعال در زمینه‌های تکنولوژیک مرتبط با بیت‌کوین، در کنفرانس بیت‌کوین ۲۰۲۲ اعلام کرد که پروژه ساخت تاسیسات استخراج بیت کوین با تکیه کامل بر انرژی خورشیدی را با همکاری شرکت‌های بلاک و تسلا آغاز کرده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیکریپت، شرکت بلاک استریم (Blockstream) شروع ساخت‎‌ تاسیسات استخراج بیت کوین خود را که تماما متکی بر انرژی خورشیدی است، اعلام کرد. این پروژه با همکاری شرکت‌های بلاک (متعلق به جک دورسی) و تسلا (متعلق به ایلان ماسک) در غرب تگزاس انجام می‌شود.

برنامه این همکاری سال گذشته با اختصاص ۵ میلیون دلار توسط شرکت Block (با نام قبلی Square) به این پروژه اعلام شد. بنابر اظهارات بلاک استریم، ساخت این تاسیسات تا پایان سال ۲۰۲۲ تکمیل خواهد شد.

عملیات استخراج خورشیدی از صفحات فتوولتائیک تسلا و باتری‌های تولید شده توسط این شرکت استفاده می‌کند و به طور کامل متکی بر انرژی‌های تجدیدپذیر است. تجهیزات در نظر گرفته‌شده برای این تاسیسات آرایه سلول‌های خورشیدی ۳.۸ مگاواتی تسلا و باتری‌های تسلا با ظرفیت ۱۲ مگاوات ساعت است. این تاسیسات ۳۰ پتاهش در ثانیه قدرت استخراج خواهد داشت و با هش ریت فعلی می‌تواند تقریبا ۴.۱۱ BTC در ماه استخراج کند که با توجه به قیمت لحظه‌ای بیت کوین حدودا ۱۷۵٬۰۰۰ دلار ارزش دارد.

فارم جدید Blockstream در مقایسه با سایر فارم‌های موجود در تگزاس بسیار کوچک خواهد بود، اما هدف این شرکت و شرکای آن ایجاد بزرگترین مرکز استخراج بیت‌کوین نبوده است؛ بلکه می‌خواهند نشان دهند که با اتکای کامل به انرژی‌های تجدیدپذیر هم می‌توان عملیات استخراج موفقی داشت.

آدام بک (Adam Back)، بنیانگذار و مدیرعامل بلاک استریم در کنفرانس بیت کوین ۲۰۲۲ در میامی به خبرگزاری CNBC گفت:

این پروژه قدمی برای اثبات این ایده است که استخراج بیت کوین می‌تواند یکی از راه‌های تامین مالی برای گسترش زیرساخت‌های انرژی با آلایندگی صفر باشد و به رشد اقتصادی در آینده کمک کند.

به همین دلیل بلاک استریم قصد دارد یک داشبورد عمومی داشته باشد تا عموم مردم بتوانند توان خروجی این تاسیسات و تولید بیت کوین در آن را ببینند. نسخه‌های بعدی این داشبورد در مورد زمان کار، ذخیره انرژی و انرژی خورشیدی تولید شده توسط آرایه تسلا گزارش می‌دهد.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، مدت‌هاست تاکید دارد که استخراج بیت‌کوین باید به منابع انرژی تجدیدپذیر متکی شود. او در خرداد ۱۴۰۰ اعلام کرده بود این شرکت در صورتی مجددا فروش محصولات در ازای بیت کوین را از سر می‌گیرد که مطمئن شود بیش از ۵۰٪ برق مصرفی ماینرها از انرژی‌های پاک تامین می‌شود.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا