رمزارز در ایران

سندباکس بانک مرکزی ایران به زودی عرضه می‌شود

رییس کل بانک مرکزی در دیدار با فعالان فین‌تک بر اهمیت تکنولوژی‌های جدید از جمله تکنولوژی بلاکچین و قرارداد‌های هوشمند در شکل‌دهی به آینده نظام مالی تاکید کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از خبرگزاری ایبنا، علی صالح‌آبادی، رییس کل بانک مرکزی، امروز در دیدار با فعالان فناوری‌های مالی (فین‌تک‌) ایران اظهار داشت: 

اعتقاد بنده این است که باید دسترسی مردم را به نظام بانکی چه در حوزه خدمات و چه در بخش تسهیلات آسان کنیم که در این راه حوزه فناوری‌های نوین مالی نقش بسیار مهمی دارد.

صالح‌آبادی با اشاره به اینکه جلسه مذکور مقدمه‌ای برای تعامل بیشتر و حمایت از فعالیت‌های دانش بنیان خواهد بود، بیان کرد: 

در سال‌های اخیر تکنولوژی‌های جدیدی مانند تکنولوژی بلاکچین تاثیرات زیادی بخش‌های مختلف داشته‌اند. حتی شکل ارزیابی‌ها و اعتبارسنجی‌ها نیز می‌تواند تفاوت پیدا کند. بنابراین بسترهای جدیدی که در دنیا شکل گرفته‌اند می‌توانند در آینده نقش موثرتری را بین ذی‌نفعان مختلف ایفا کنند.

صالح آبادی با اشاره به ضرورت مواردی چون کاهش بهای تمام شده پول، خروج از انجماد دارایی‌های بانکها و اعتبار سنجی تاکید کرد:

مباحثی از جمله قراردادهای هوشمند، درآمدهای غیر مشاع و نظارت بر تسهیلات شبکه بانکی از جمله مواردی است که با همکاری فناوریهای حوزه مالی می‌تواند منجر به تغییرات در حوزه پول و بانکداری شود‌.

او در ادامه اظهار داشت:

اخیرا سندباکس (چارچوب نظام محیط‌‌ آزمون تنظیم‌گری) بانک مرکزی در شرکت ملی انفورماتیک تصویب شده است و به زودی راه‌اندازی خواهد شد که اقدام بسیار خوبی است و می‌تواند به این تعامل کمک کند.

صالح آبادی در پایان تاکید کرد: 

مطمئنا در دوره‌ای که بنده در بانک مرکزی هستم، فناوری های نوین مالی باید در کشور رشد و توسعه پیدا کند و در واقع این مبنای توسعه نظام مالی و بانکی خواهد بود.

منبع
ایبنا نیوز

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا