مقالات

مرورگر بریو به ۸ میلیون کاربر رسید؛ همکاری بریو و دایره‌المعارف Everipedia

بریو (Brave) که یک مرورگر شبکه خصوصی است، توافق همکاری خود با بزرگترین دایره المعارف مبتنی بر بلاک چین یعنی Everipedia را اعلام کرد. هدف از این همکاری تقویت اطلاعات و آگاهی کاربران در مورد برند این شرکت (بریو) می باشد. این مشارکت در زمانی به وقوع پیوست که محبوبیت بریو در حال افزایش می باشد و کوین بومی آن یعنی بت (BAT) نیز می تواند از این روند تبعیت کند. BAT کوتاه شده عبارت Basic Attention Token می باشد.

مشارکت استراتژیک مرورگر بریو 

بریو

بریو یک مرورگر رایگان، متن باز و متمرکز بر حریم خصوصی است که دارای یک Adblock ادغام شده است تا امنیت بیشتری را برای داده های کاربران فراهم آورد. یکی از ویژگی های اصلی این مرورگر این است که به کاربران برای تماشا کردن آگهی هایی ایمن پاداش می دهد و شما می توانید تبلیغات را مسدود کنید و دیگر تبلیغاتی مشاهده نکنید. بر طبق گزارش این شرکت واقع در کالیفرنیا، ۷۰ درصد از درآمد آگهی ها در میان کاربران توزیع می شود.

سازمان Brave Software Inc که پشتیبان این مرورگر متن باز است، اخیرا مشارکتی را با Everipedia اعلام کرد و این به معنی حضور این دو شرکت در جامعه این مرورگر می باشد.

بر طبق اظهارات برندان آیخ (Brendan Eich) که مدیر عامل و یکی از بنیان گذاران بریو می باشد، مشارکت با Everipedia بر محصولاتی تاکید دارد که به کاربران برای زمان و فعالیت خود پاداش می دهند و از این طریق، کاربران بر تجارب خود کنترل کامل خواهند داشت.

او این چنین ابراز داشت:

این مشارکت بر اهمیت محصولات نوآورانه ای تاکید دارد که به توجه و مشارکت کاربر پاداش می دهند. مرورگر بریو حریم خصوصی و یک کیف پول ادغام شده را ارائه می دهد و از این طریق به کاربران پاداش می دهد و از تولید کنندگان محتوا حمایت می کند. ما با کار کردن با Everipedia، از قدرت بلاک چین برای فراهم آوردن تجربه ای خاص برای کاربران استفاده می کنیم.

CCN با مدیر مشارکت های Everipedia در این مورد بحث کرد و هدف از این گفتگو، آشنایی با نظرات او در مورد مشارکت با مرورگر بریو بود. دیوید لیبوویتز (David Liebowitz) بر این باور است که محصولات مشترک این دو شرکت بسیار در راستای یکدیگر هستند و این ادغام نیرو ها را آسان می کند.

او در این خصوص گفت:

ما احساس کردیم که این همکاری برای تقویت هر دو جامعه آسان خواهد بود. هدف این است که کاربران بریو تشخیص دهند که Everipedia جایگزینی برای دایره المعارف های سنتی مانند ویکی پدیا است و هدف تشویق کاربران Everipedia برای استفاده از بریو به عنوان مرورگر اصلی در هنگام استفاده از Everipedia می باشد. ما امیدواریم که این امر بتواند به طور موثری ترافیک و فعالیت کاربران را برای هر دو جامعه و سرویس های آنها فراهم آورد.

محبوبیت مرورگر بریو 

بریو

تلاش های بریو برای رشد پایگاه کاربری خود تقریبا مثمر ثمر واقع شده است. در واقع، این سازمان در اواسط اکتبر اعلام کرد که کاربران فعال روزانه آن از مرز ۲.۸ میلیون گذشته است. و کاربران فعال ماهانه آن به ۸ میلیون رسیده است که بالاترین رکورد ثبت شده می باشد. این نقطه عطف مستقیما مرتبط با تولید کنندگان محتوا در بریو می باشد که افزایش مداومی را داشته است.

در ابتدای سال، فقط ۳۶,۶۰۰ منتشرکننده بریو از وبسایت ها و کانال های یوتیوب فعالیت می‌کردند. اکنون نزدیک ۲۴۵,۰۰۰ تولید کننده محتوا از این پلتفرم ها وجود دارند که افزایش ۶.۷ برابری را نشان می‌دهد. هرچند هنگامی که تولیدکنندگان محتوای توییچ (Twitch)، توییتر، ردیت، ویمئو و گیت هاب را به این مقدار اضافه کنیم، بیش از ۳۰۰,۰۰۰ منتشرکننده معتبر وجود خواهند داشت.

این مرورگر در پرتغال در میان اپلیکیشن های اندرویدی در رتبه ۴ و بالاتر از تلگرام و مسنجر فیسبوک قرار گرفت و در ژاپن نیز این مرورگر رده هشتم را به خود اختصاص داده است و از فایرفاکس و اسکایپ سبقت گرفته است.

پیشرفت این مرورگر محبوب ادامه خواهد یافت

کمپین های تبلیغاتی مرورگر بریو به میزان کلیک ۱۴ درصد رسیده است که در مقایسه با استاندارد صنعت تبلیغات که ۲ درصد می باشد بسیار موفقیت آمیز است.

این افزایش محبوبیتی که بریو در حال تجربه کردن آن است، در تعداد آدرس های بت هم می تواند قابل مشاهده باشد. جوئل ریس (Joel reis) که مهندس نرم افزار مرورگر بریو می باشد، ابراز داشت که بت به نقطه عطف بیش از ۲۰۰,۰۰۰ کیف پول رسیده است. باید منتظر ماند و دید که آیا قیمت این ارز دیجیتال با افزایش محبوبیت مرورگر بریو، افزایش خواهد یافت یا نه؟ شما چه فکر می کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

منبع
ccn

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا