پیشرفته سیستم‌های کسب درآمد

آموزش شرکت در عرضه اولیه توکن‌های دیفای با استفاده از شبکه BSCstarter

شبکه BSCstarter یکی از پلتفرم‌های دیفای تامین نقدینگی پروژه‌ها و عرضه اولیه توکن‌های دیفای روی شبکه بایننس اسمارت چین است. با استفاده از این پروتکل می‌توان پیش از عرضه‌ی توکن‌ها در بازار، آن‌ها را خریداری کرد.

بایننس اسمارت چین (BSC) به پلتفرمی قابل اتکا برای عرضه محصولات جدید مبتنی بر قرارداد هوشمند و هم‌چنین پروژه‌هایی موجود که به دنبال ادامه فعالیت خود بر روی شبکه هوشمند بایننس هستند تبدیل شده است. نوآوری در پروژه‌های بلاک چین اتریوم سیل نزولی خود را آغاز کرده است. قیمت بسیار بالای گس در شبکه اتریوم تقریبا باعث شده است که عرضه پروژه‌های جدید متوقف شود و پروژه‌های موجود نیز کاربران خود را از دست بدهند، زیرا مواردی نظیر استیکینگ و حتی معاملات ساده و معمولی نیز چند صد دلار کارمزد برای کاربران این شبکه بلاکچین به همراه دارد. به نظر می‌رسد این روند هم‌چنان ادامه دارد. شبکه BSCstarter یک پلتفرم دیفای روی زنجیره هوشمند بایننس است.

معرفی شبکه BSCstarter

اما نوآوری را نمی‌توان متوقف کرد. طی چند ماه گذشته، توسعه‌دهندگان به دنبال گزینه‌هایی با کارمزد کمتر بوده‌اند تا پروژه‌های خود را آزمایش کنند. لانچ پول‌های فعال روی شبکه binance smart chain بسیار وقت‌گیر شده‌اند و فرآیندهای مختلف احراز هویت را درخواست می‌کنند. این موضوع یادآور موانع قدیمی است که جلوی عرضه نوآوری‌های جدید را می‌گرفت. توسعه‌دهندگان BSCstarter معتقدند که جامعه‌های مختلف می‌توانند در برطرف کردن بسیاری از مشکلات کنونی جهان، نقش مهمی ایفا کنند و با داشتن ابزارهای مناسب، می‌توانند با دستان خود به حل مشکلات بپردازند.

به همین دلیل است که BSCstarter توسعه یافته است. این پلتفرم دیفای یک لانچ پول در زنجیره هوشمند بایننس است که کاملا تحت نظارت جامعه است تا سرمایه مورد نیاز برای پروژه‌هایی که روی شبکه بایننس اسمارت چین راه‌اندازی شده‌اند، جذب شود. این پروژه‌ها مستلزم پیروی از قوانین احراز هویت نیستند، بلکه جامعه بی اس سی استارتر تصمیم می‌گیرد که کدام پروژه لیست شود. جامعه این پلتفرمIDO با تصمیم جمعی و بررسی دقیق، رای مثبت یا منفی به پروژه‌هایی می‌دهد که برای جذب سرمایه به سراغ این لانچ پول غیرمتمرکز آماده‌اند.

نحوه ارائه درخواست پروژه به BSCstarter

لانچ‌پد BSCstarter - بایننس اسمارت چین

نحوه ارائه درخواست به BSCstarter بسیار ساده و مهم‌تر از آن، بسیار مقرون به‌صرفه است. در ادامه به مراحل ارائه درخواست پروژه اشاره می‌کنیم:

۱- تمام افراد می‌توانند با فرایند ارائه درخواست، پروژه خود را به BSCstarter ارائه دهند.

۲- پس از ثبت درخواست، قرارداد هوشمند پیش‌فروش بر اساس قوانین خودتان ایجاد می‌شود.

۳- اعضای جامعه که مقدار حداقلی از توکن START در اختیار دارند، فرصت بررسی دقیق پروژه‌ها و ارائه رای مثبت یا منفی را دارند. رای‌ها پس از ارائه نمی‌توانند تغییر کنند.

۴- پروژه‌هایی که رای مثبت بیشتری نسبت به رای منفی داشته باشند و حداقل ۱۰ درصد کل موجودی توکن START را به عنوان رای مثبت کسب کند (برای مثال ۱۰۰,۰۰۰ توکن START باید رای مثبت بدهند) برای عرضه اولیه تایید خواهد شد.

نحوه فروش توکن در IDO پلتفرم BSCStarter

۱- پس از تایید از طرف جامعه، کاربران امکان ارسال BNB با قیمت ثابت به منظور سرمایه‌گذاری را دارند.

۲- در صورت رسیدن به سقف سرمایه‌گذاری موردنظر، پروژه به عنوان یک پروژه موفق در نظر گرفته می‌شود و امکان عودت سرمایه وجود ندارد. پیش فروش در هر زمانی قابل لغو است و کاربران می‌توانند سرمایه خود را برداشت کنند.

۳- پس از پایان فروش که می‌تواند در پایان مهلت مقرر و یا دستیابی به سقف فروش توکن موردنظر باشد، نقدینگی به مدت مشخص مسدود خواهد شد و به طور خودکار به پنکیک‌سواپ (PancakeSwap) اضافه می‌شود.

۴- مقدار BNB جذب شده به مالک پروژه اختصاص می‌یابد.

۲ درصد سرمایه جذب شده به صورت BNB به عنوان کارمزد عرضه اولیه اختصاص می‌یابد و ۲ درصد نیز به تمام دارندگان توکن با حداقل موجودی توکن START برگردانده می‌شود.

شرکت در IDO با استفاده از BNB

پلتفرم BSCstarter به عنوان یک لانچ پول جامعه‌محور و غیرمتمرکز توسعه یافته است. در نتیجه، ذکر این نکته مهم است که تمام اعضای جامعه به سود بالقوه حاصل از پیش فروش‌های IDO دسترسی دارند. طی یک ماه گذشته IDO های مختلفی نظیر FOMO، CUE و GOFI عرضه شده است. تمام این IDO ها به رکورد قیمت خود دست یافته‌اند، به طوری که دارندگان توکن START به سود چند برابری رسیده‌اند. هرچند با اینکه برنامه غیرمتمرکز BSCstarter بر بستر بایننس اسمارت چین اجرا می‌شود، اما برای افرادی که در عرصه ارزهای دیجیتال تازه‌وارد هستند ممکن است در خصوص نحوه حضور در IDO های BSCstarter با مشکل مواجه شوند. در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

برای حضور در IDO به چه چیزی نیاز داریم؟

ido bscstarter روی شبکه بایننس

ابتدا به دو توکن نیاز است تا در IDO های BSCstarter شرکت کنیم. این دو توکن، BNB و START هستند.

همانطور که می‌دانید، BNB توکن اصلی بلاک چین بایننس اسمارت چین است. توکن START نیز توکن اصلی پلتفرم BSCstarter است. در پلتفرم BSCstarter از BNB به عنوان ارز اصلی برای شرکت در IDO استفاده می‌شود. بنابراین برای خرید توکن‌ در IDO های مختلف به BNB نیاز خواهید داشت. قبل از خرید BNB، باید کیف پول ایجاد کنید تا به دریافت BNB بپردازید و از آن برای تعامل با برنامه‌های آنلاین نظیر BSCstarter استفاده کنید.

ایجاد کیف پول آنلاین

شبکه BSCstarter از کیف‌های پول محبوب بسیار زیادی نظیر متامسک، تراست والت، لجر و ترزور پشتیبانی می‌کند. اکثر کیف پول‌ها به طور پیش‌فرض برای شبکه اتریوم ایجاد می‌شوند. به توکن‌های شبکه اتریوم، توکن‌های ERC-20 گفته می‌شود. در مقابل، به توکن‌های بایننس اسمارت چین توکن BEP-20 گفته می‌شود.

ایجاد کیف پول در موبایل

توصیه می‌شود که برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS از کیف پول تراست والت استفاده شود. برای شروع، به وبسایت تراست والت مراجعه کرده و این کیف پول را دانلود کنید. پس از ایجاد کیف پول تراست والت، می‌توانید تنظیمات مخصوص برای دریافت توکن‌های بایننس اسمارت چین را مشخص کنید.

ایجاد کیف پول در رایانه

اگر می‌خواهید بر روی رایانه‌های شخصی خود از کیف پول استفاده کنید، کیف پول متامسک توصیه می‌شود. به این نکته توجه داشته باشید که فرایند ایجاد تنظیمات بایننس اسمارت چین در کیف پول متامسک پیچیده‌تر از تراست والت است. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم که از تراست والت بر روی موبایل استفاده کنید. پس از نصب متامسک، مراحل انجام تنظیمات شبکه بایننس اسمارت چین بر روی کیف پول را انجام دهید.

خرید BNB برای شرکت در IDO شبکه BSCstarter

محبوب‌ترین روش خرید توکن BNB، از طریق وبسایت یا برنامه صرافی‌های متمرکز است. بهترین گزینه‌های خرید، صرافی‌های بایننس و FTX است. این دو صرافی به شما امکان می‌دهند تا با کارت اعتباری و با ارزهای رایجی نظیر دلار آمریکا، یورو، پوند انگلیس یا دلار استرالیا به خرید BNB بپردازید. اگر شناخت کافی از این عرصه دارید و می‌خواهید از تراست والت استفاده کنید، می‌توانید مستقیما از پنکیک‌سواپ به خرید BNB بپردازید.

ارسال BNB به کیف پول آنلاین

اگر از طریق برنامه‌هایی نظیر بایننس یا FTX به خرید BNB پرداخته‌اید، باید ارز دیجیتال خود را به کیف پول ارسال کنید. بدین منظور، ابتدا توکن‌های BNB خود را انتخاب کرده و سپس گزینه برداشت (withdraw) را انتخاب کنید. سپس چندین فیلد نظیر آدرس کیف پول، شبکه و مقدار توکن‌ها را باید وارد کنید.

آدرس کیف پول

در بخش آدرس کیف پول، می‌توانید آدرس کیف پول آنلاین خود را کپی کنید و یا کد QR موردنظر را اسکن کنید. در کیف پول متامسک، کل کیف پول فقط یک آدرس دارد. بنابراین هر توکنی که به این کیف پول ارسال کنید، فارغ از اینکه از کدام شبکه ارسال شود، همواره از یک آدرس مشابه استفاده می‌شود. بر روی رایانه‌های شخصی، به راحتی می‌توان با کیلک بر روی اسم کیف پول، آدرس موردنظر را کپی کرد. در کیف پول تراست والت، باید شبکه موردنظر را انتخاب کنید تا آدرس صحیح BNB کپی شود.

توجه داشته باشید که BNB را انتخاب نکنید، بلکه باید بایننس اسمارت چین را انتخاب کنید. انتخاب BNB به شما امکان دریافت BNB می‌دهد، اما BNB بر بستر شبکه اتریوم خواهد بود نه BNB بر بستر شبکه بایننس اسمارت چین. برنامه‌های غیرمتمرکز بایننس اسمارت چین نظیر شبکه BSCstarter فقط BNB اصلی بر بستر BSC را می‌پذیرند.

انتخاب شبکه صحیح

گزینه بعدی، انتخاب شبکه است. بعضی از برنامه‌ها نظیر برنامه بایننس بر روی گوشی‌های هوشمند به صورت خودکار شبکه را بر اساس آدرس کیف پولی که وارد می‌کنید انتخاب می‌کنند. اما باید BNB خریداری شده را با آدرس BEP-20 را انتقال دهید.

خرید مقدار توکن

گزینه آخر، مقدار توکن است. در این فیلد، مقدار دقیق BNB هایی که می‌خواهید به کیف پول آنلاین ارسال کنید را وارد کنید. در آخر، اگر تمام فیلدها به درستی وارد شده باشند، گزینه برداشت را انتخاب کنید. توکن‌های BNB شما ارسال می‌شوند. شبکه بایننس اسمارت چین بسیار سریعتر و مقرون به‌صرفه‌تر از شبکه‌های بیت کوین و اتریوم است. در نتیجه، دریافت BNB بیش از چند دقیقه طول نخواهد کشید. پس از دریافت توکن‌های BNB، تقریبا آماده شرکت در IDO های شبکه BSCstarter هستید. تنها چیز مورد نیاز، داشتن مقداری توکن START است.

همکاری‌های پروژه BSCstarter

به طور قطع، آینده متعلق به فناوری بلاک چین است. با رشد و شکوفایی این عرصه شگفت‌انگیز، بازارها و حوزه‌های سنتی بیشتری به سمت بلاک چین کشیده می‌شوند. ارزش عرصه جهانی بیمه تقریبا ۴.۳۴ تریلیون دلار برآورد می‌شود و بیمه ارزهای دیجیتال نیز حوزه جدید و دارای پتانسیل شکوفایی بسیار زیادی است. برنامه Bridge Mutual (BMI) یکی از پیشگامانی است که وارد عرصه پوشش ریسک بلاک چین شده است. پتانسیل پروژه BMI به اسم پولکااستارتر (Polkastarter) از جانب جامعه ارز دیجیتال شناخته شده است. برنامه Bridge Mutual یک برنامه پوشش ریسک غیرمتمرکز است که هدف آن، ارائه سود شفاف، عادلانه، سریع، کارآمد است که نظارت کاملی در اختیار دارندگان توکن قرار می‌دهد.

امنیت و اطمینان برای IDO ها و سرمایه‌گذاران

اگرچه هیچکدام از لانچ پول ها نمی‌توانند عملکرد پروژه بعد از عرضه در بازار را پیش‌بینی کند، اما به لطف همکاری با Bridge Mutual، لانچ پول BSCstarter می‌تواند از سرمایه‌گذاران IDO ها در مقابل از دست دادن سرمایه به دلیل هک، کلاهبرداری و سوءاستفاده‌های مختلف محافظت کند.

همانطور که دارندگان توکن‌ START می‌دانند، در هر نسخه و هر به‌روزرسانی پلتفرم BSCstarter بایننس اسمارت چین، رابط و تجربه کاربری در اولویت قرار دارد. با وجود همکاری با Bridge Mutual، این ویژگی ادامه خواهد یافت. تمام IDO هایی که مرحله جذب سرمایه را با موفقیت به پایان می‌رسانند و تمام خریداران که به استیکینگ توکن START می‌پردازند، می‌توانند با تعامل با ویجت موجود در وبسایت شبکه BSCstarter در مقابل خطرات ناشی از هک، کلاهبرداری و انواع مختلف سوءاستفاده‌ها از خود محافظت کنند.

لیونل ایروک (Lionel Iruk) مشاور ارشد BSCstarter در این خصوص گفته است:

این یک واقعیت ناخوشایند است که دنیای ارزهای دیجیتال هم‌چنان در مقابل هک و سوءاستفاده‌های مختلف آسیب‌پذیر است. اگرچه دانش و امنیت پیرامون این عرضه هر روز در حال پیشرفت و بهبود است، اما هیچ فناوری ای غیرقابل نفوذ نیست.

به همین دلیل است که از سازمان‌های خلاق و پیشرو نظیر Bridge Mutual استقبال می‌شود. گزینه‌های پوشش ریسک که این سازمان‌ها ارائه می‌دهند، عامل امنیت و قطعیت را سرمایه‌گذاران به همراه دارد و به لطف این همکاری، گزینه‌های موردنظر مستقیما در دسترس دارندگان توکن START قرار خواهد گرفت.

ویژگی‌های نسخه دوم شبکه BSCstarter

شبکه BSCstarter دیدگاه های بلندپروازانه‌ای برای نسخه دوم در سر دارد. تمرکز این پلتفرم بر روی هاردفورکی است که بهبودهای چشمگیری را برای BSCstarter به همراه دارد. نسخه دوم دارای ویژگی‌های جدید است. در ادامه، این ویژگی‌ها را به ۳ بخش مختلف دسته‌بندی کرده و به بررسی هرکدام می‌پردازیم.

۱- استخرها

در نسخه دوم، تغییرات مختلفی در خصوص نحوه عملکرد استخرهای IDO برای ایجادکنندگان استخرها و دارندگان توکن START انجام شده است. این تغییرات شامل بهبود کیفیت به‌روزرسانی برای دارندگان توکن است که در این پلتفرم به دنبال پروژه قابل توجه و مهم بعدی بر بستر بایننس اسمارت چین و هم‌چنین افزودن ویژگی‌های امنیتی به منظور محافظت در مقابل عوامل مخرب است.

سرمایه‌های جذب شده از طریق IDO تا زمان پایان یافتن حسابرسی پروژه، به توسعه‌دهندگان آن ارائه نمی‌شود. پس از ایجاد استخر IDO، توسعه‌دهندگان فقط می‌توانند اطلاعات محصول، پایان زمان استخر و زمان فهرست شدن را تغییر دهند. فرمول جدید رای گیری بدین شکل است که مقدار رای‌های مثبت منهای رای‌های منفی باید بیشتر از ۲۵ درصد کل موجودی باشد تا IDO موردنظر به مرحله جذب سرمایه وارد شود. پشتیبانی از توکن‌ها با هر مقدار بعد از اعشار یکی دیگر از ویژگی‌های نسخه دوم این پلتفرم IDO است.

۲- استیکینگ

در نسخه دوم، تغییراتی در نحوه استیکینگ انجام شده است که مقدار توکن START موردنیاز برای ارائه رای در IDO و پیش‌نیاز استیکینگ توکن START برای توسعه‌دهندگان IDO را شامل می‌شود. توسعه‌دهندگان باید حداقل ۵۰ توکن START استیک کرده تا بتوانند استخر موردنظر خود را ایجاد کنند.

دیگر حداقل زمان استیکینگ وجود ندارد و زمان لغو استیکینگ به ۵ روز رسیده است.

استیکینگ START طی IDO های فعال متوقف می‌شود.

برای رای دادن حداقل باید ۱۰۰ توکن START استیک شود.

۳- به‌روزرسانی‌های ضدتورمی برای اقتصاد توکنی

تیم اقتصادی شبکه BSCstarter مدت‌ها بررسی کرده است که چه تغییراتی می‌توانند در ایجاد و افزایش ارزش START و تعامل با بایننس اسمارت چین انجام دهند. تصمیمات آنها به شرح زیر است:

افزودن مکانیزم خودکار ضدتورمی، ۰.۵ درصد توکن‌های استیک‌شده در زمان غیر از استیکینگ سوزانده می‌شود

۰.۵ درصد سرمایه جذب‌شده به استخر پاداش استیکینگ اختصاص داده می‌شود.

یک درصد سرمایه به استخر نقدینگی START/wBNB اختصاص می‌یابد.

۰.۵ درصد سرمایه برای بازخرید و سوزاندن توکن‌های START استفاده می‌شود.

جمع‌بندی

شبکه BSCstarter یکی از پلتفرم‌های عرضه اولیه توکن در شبکه هوشمند بایننس است. این پلتفرم بستری مناسب برای تامین نقدینگی برای پروژه‌های جدید در حوزه دیفای بوده که مورد اقبال جامعه ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. بی اس سی استارتر به نوعی پلتفرم IDO در شبکه Binance Smart Chain است. در این مقاله علاوه بر معرفی این پروتکل DeFi، روش استفاده از آن و مشارکت در عرضه اولیه‌ها را آموزش دادیم.

منبع
bscstarter

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا