اخبار بیت کوینتحلیل تکنیکال

قیمت بیت کوین مجددا گارد صعودی گرفت؛ دلایل افزایش قیمت امروز چه بود؟

قیمت بیت کوین امروز مجددا وارد کانال ۲۸,۰۰۰ دلار شد و به بالاترین سطح ۵ روز اخیر خود رسید. داده ها نشان می‌دهد که شورت اسکوییز، نقدینگی بالای خرید و دیوار حمایتی محکم حوالی ۲۳,۳۰۰ دلار عواملی بودند که باعث بازیابی مجدد قیمت بیت کوین شدند. در طرف مقابل فشردگی سفارش‌ها در محدوده ۲۸,۰۰۰ تا ۳۰,۰۰۰ دلار نشان می‌دهد که بیت کوین برای رسیدن به حد بالای این محدوده، نیاز به فشار خرید بالایی دارد.

به گزارش کوین تلگراف، بیت کوین با این افزایش تا ۲۸،۶۵۰ دلار رسید؛ سطوحی که پیش‌ از شکایت کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا از صرافی بایننس در آن قرار داشت.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته-منبع: TradingView

یکی از دلایل افزایش قیمت اخیر، ناشی از قراردادهای شورت موجود در صرافی‌های رمزارز بوده است که با فعال شدن حد ضرر یا لیکویید شدن آن‌ها، استخرهای نقدینگی صرافی‌ها به صورت اتوماتیک مجددا نسبت به خرید مقدار BTC موجود در این پوزیشن‌ها روی آورده‌اند و اصطلاحا شورت اسکوییز باعث شده تا مقاومت ۲۸،۰۰۰ دلاری بار دیگر شکسته شود.

به گفته پلتفرم تحلیلی Skew، این پوزیشن‌های شورت از رالی پیشین بیت کوین باقی مانده بود و حدود ۱۵۰۰ واحد BTC ارزش داشته است.

نمودار بیت کوین
نمودار قیمت، سود باز، فاندینگ ریت و میزان لیکویید شدن پوزیشن‌های بیت کوین – منبع: Skew/ Twitter

بر اساس داده‌های Coinglass، در مجموع با افزایش قیمت اخیر بیت کوین، نزدیک به ۲۰ میلیون دلار از موقعیت‌های شورت معامله‌گران لیکویید شده است.

نمودار میزان موقعیت‌های لیکویید شده
نمودار میزان موقعیت‌های لیکویید شده – منبع: Coinglass

علاوه بر شورت اسکوییز اخیر، حساب توییتری متریال ایندیکیتورز (Material Indicators) از تغییرات در دفتر سفارش بایننس خبر داد. به گفته این پلتفرم تحلیلی، به نظر می‌رسد معامله‌گران در انتظار انتشار شاخص PCE در تاریخ ۳۱ مارس (۱۱ فروردین)، در حال آماده شدن برای فرصت‌های احتمالی خرید در اصلاحات کوتاه‌مدت بازار هستند.

متریال ایندیکتورز در این رابطه نوشت:

۲۵ میلیون دلار نقدینگی برای سفارشات خرید بیت کوین که در موج قبلی بازار بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ هفته‌ای گذاشته شده بود، به بالای ۲۳,۳۰۰ دلار منتقل شده است تا برای بسته شدن کندل ماهانه نقش حمایتی ایفا کند.

توییت متریال ایندیکیتورز در مورد قیمت بیت کوین

فشردگی بالای بازار تا ۳۰,۰۰۰ دلار

با افزایش اخیر، پرایس اکشن بیت کوین هرگونه ضرری که به دنبال انتشار خبر شکایت کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا از صرافی بایننس در بازار اعمال شده بود را برطرف کرده است.

پیش از این بیشتر تحلیلگران انتظار داشتند قیمت بیت کوین تا سطح حمایتی ۲۵،۵۰۰ دلاری همتراز با میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای خود کاهش یابد.

نمودار بیت کوین تایم فریم هفتگی
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ هفته – منبع:‌ TradingView

پلتفرم Skew خاطرنشان کرد برای تداوم روند صعودی کوتاه‌مدت، گاوها باید قدرت خرید خود را افزایش دهند. این پلتفرم در توییت دیگری در این رابطه نوشت:

نقدینگی زیاد بین ۲۸،۰۰۰ تا ۳۰،۰۰۰ دلار برای افزایش قیمت به فشار خرید قابل توجهی نیاز دارد.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا