اخبار بیت کوین

آغاز خروج بیت کوین از صرافی‌ها؛ بررسی داده‌های آنچین و وضعیت فروش ETF گری‌اسکیل

علیرغم پیش‌بینی‌های نزولی در مورد بیت کوین در ماه ژانویه، سرمایه‌گذاران به طور مداوم در حال خارج کردن کوین‌های خود از صرافی‌های ارز دیجیتال هستند. علاوه بر این، فشار فروش ETF اسپات شرکت گری‌اسکیل نسبت به اوج آن به شکل قابل توجهی کاهش یافته است.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از کوین تلگراف و بر اساس داده‌های شرکت گلسنود، علیرغم ریزش ۲۰٪ قیمت بیت کوین در ماه ژانویه، همچنان شاهد خروج این ارز دیجیتال از صرافی‌ها هستیم.

کاهش ترس ناشی از ETFهای بیت کوین

دیتای آنچین بازار نشان می‌دهد فشار نزولی اخیر تاثیر زیادی بر اشتهای سرمایه‌گذاران بیت کوین نگذاشته است. به گفته گلسنود، از زمان راه‌اندازی اولین صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) به طور مداوم روزانه بیش از ۱۰٬۰۰۰ واحد از این ارز تنها از صرافی کوین‌بیس خارج شده است.

خروجی بیت کوین از صرافی کوین بیس - منبع: Glassnode
خروجی بیت کوین از صرافی کوین بیس – منبع: Glassnode

در حالی که در اکثر ماه ژانویه شاهد افزایش عرضه در اختیار صرافی‌های ارز دیجیتال بودیم، این روند در نیمه دوم ماه تغییر کرده و شاهد تعادل میان جریان‌های ورودی و خروجی هستیم.

ورودی خروجی بیت کوین به صرافی کوین بیس - منبع: Glassnode
ورودی خروجی بیت کوین به صرافی کوین بیس – منبع: Glassnode

همانطور که گفتیم، عرضه در اختیار صرافی‌ها در طول ماه ژانویه در حال افزایش بود؛ اما در تاریخ ۲۳ ژانویه (۳ بهمن) این روند تغییر کرد و از این تاریخ به بعد ۷٬۴۰۰ بیت کوین (معادل ۳۲۱ میلیون دلار) از صرافی‌ها خارج شده است.

عرضه بیت کوین در اختیار صرافی‌ها - منبع: Glassnode
عرضه بیت کوین در اختیار صرافی‌ها – منبع: Glassnode

بررسی وضعیت صندوق GBTC

در همین حال، به نظر می‌رسد روند ورودی پول به ETFهای اسپات بیت کوین به نفع گاوها در حال تغییر کردن است. در حالی که پیش از این ETF اسپات گری‌اسکیل روزانه حدود ۷۰۰ میلیون دلار بیت کوین برای فروش به صرافی کوین‌بیس منتقل می‌کرد، این رقم اکنون به کمتر از ۲۰۰ میلیون دلار کاهش یافته است.

از نظر تعداد بیت کوین، در تاریخ ۲۵ ژانویه (۵ بهمن) ۲۴٬۰۰۰ واحد از این ارز از ETF گری‌اسکیل خارج شد، اما این تعداد در تاریخ ۲۹ ژانویه (۹ بهمن) به ۶٬۰۰۰ واحد رسید.

جریان خالص مربوط به صندوق GBTC گری اسکیل - منبع: CoinGlass
جریان خالص مربوط به صندوق GBTC گری اسکیل – منبع: CoinGlass

تد تاکس ماکرو (Tedtalksmacro)، تحلیلگر بازار با استناد به داده‌های وب‌سایت کوین‌گلس معتقد است در آینده شاهد تغییر روند کلی و پیشی گرفتن جریان‌های ورودی نسبت به جریان‌های خروجی در صندوق‌های ETF خواهیم بود.

وی در آخرین ویدیوی یوتیوب خود در این رابطه گفت:

زمانی که این نمودار به رنگ سبز در بیاید، با چه بهانه‌ای می‌خواهید به فروش ادامه دهید؟

این تحلیلگر همچنین معتقد است حواشی پیرامون فشار فروش صندوق GBTC در هفته‌های اخیر بسیار بیشتر از حد واقعی آن بوده است.

وی در نهایت در رابطه با پذیرش بیشتر ETFها در سراسر جهان نوشت:

۲۶ میلیارد دلار بیت کوین در اختیار این ETFهای بیت کوین است و با استقبال بیشتر مردم از این صندوق‌ها، این تعداد همچنان افزایش می‌یابد.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا