اخبار بیت کویناخبار اتریوم

افزایش شدید دامیننس بیت کوین و اتریوم؛ سرمایه‌گذاران به دارایی‌های کم ریسک پناه برده‌اند

با ریزش دیروز بازار رمزارزها، ارزش کل این بازار به مرز ۱ تریلیون دلار کاهش پیدا کرده است. در واقع شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از صرافی‌های بایننس، کوین بیس مبنی بر فروش برخی آلت کوین‌های مهم بازار تحت عنوان اوراق بهادار ثبت نشده، باعث ایجاد فشار فروش در این دارایی‌ها شده است. با افزایش شدید دامیننس BTC و ETH به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران در حال تبدیل این آلت کوین‌های خود به بیت کوین یا اتریوم هستند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

در حال حاضر دامیننس بیت کوین به بیش از ۴۹٪ رسیده است. این یعنی حدود نیمی از ارزش بازار رمزارزها در حال حاضر در بیت کوین سرمایه‌گذاری شده است. دامیننس اتریوم نیز به نزدیک ۲۱٪ افزایش پیدا کرده است.

نمودار زیر مجموع دامیننس بیت کوین و اتریوم را در تایم فریم هفتگی نشان می‌دهد که اکنون به مرز ۷۰٪ رسیده است. این میزان بالاترین حد این شاخص از آپریل ۲۰۲۱ است و بدین معنی است که تنها ۳۰٪ از ارزش کل بازار رمزارزها به غیر از بیت کوین و اتریوم (با احتساب استیبل کوین‌ها) اختصاص دارد.

نمودار هفتگی مجموع دامیننس بیت کوین و اتریوم منبع: تریدینگ ویو
نمودار هفتگی مجموع دامیننس بیت کوین و اتریوم منبع: تریدینگ ویو

به نظر می‌رسد پس از جریانات SEC با آلت کوین‌ها سرمایه‌گذاران در حال حاضر ریسک هر دارایی را به جز بیت کوین و اتریوم بالا می‌دانند. اگر این داستان ادامه پیدا کند احتمال دارد شاهد رشد قیمت BTC و ETH و جا ماندن سایر آلت کوین‌ها باشیم. به نمودار زیر دقت کنید. دامیننس بیت کوین را در تایم فریم هفتگی نشان می‌دهد. در حال حاضر محدوده مقاومتی ۵۰٪ بعد از حدود ۲ سال در حال شکسته شدن است و احتمال دارد به زودی شاهد رشد شدید این شاخص باشیم.

نمودار هفتگی دامیننس بیت کوین منبع: کوین دسک
نمودار هفتگی دامیننس بیت کوین منبع: کوین دسک

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا