اخبار بیت کوین

قیمت بیت کوین در کمتر از یک ساعت به ۲۹٬۰۰۰ دلار سقوط کرد

قیمت بیت کوین امروز چهارشنبه ۳۰ فروردین در کمتر از یک ساعت با بیش از ۱۰۰۰ دلار کاهش به نزدیکی ۲۹٬۰۰۰ دلار سقوط کرد.

اطلاعات کوین گلس نشان می‌دهد در زمان نگارش این خبر در یک ساعت گذشته بیش از ۱۶۴ میلیون دلار قرارداد آتی منقضی شده است که حدود ۹۸٪ آنها قراردادهای خرید استقراضی (Long) بوده است. قیمت اتریوم دومین رمزارز بزرگ بازار نیز به ۱۹۶۶ دلار کاهش یافته است.

در این صفحه می‌توانید تحلیل تکنیکال سعید قاسمی کارشناس میهن بلاکچین را از قیمت بیت کوین در ۳ تایم فریم مختلف مطالعه کنید.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته
منبع: تریدینگ ویو

اکانت توییتری دیسنتریدر در توییتی اعلام کرد که با دامپ قیمت بیتکوین، فاندینگ ریت BTC منفی شده است.

https://twitter.com/decentrader/status/1648610502631915520
منبع: توییتر

اکانت توییتری Skew در توییتی نوشت ۱۶٬۰۰۰ بیت کوین در صرافی بایننس به فروش رفته است در حالیکه در سایر صرافی‌ها حجم فروش به صورت معمول بوده است.

حجم فروش بیت کوین در صرافی بایننس
منبع: توییتر

به‌روز رسانی: کوین دسک نیز در گزارشی عنوان داشت که کاهش یک‌باره قیمت بیت کوین به نظر می‌رسد دلیل فاندامنتال خاصی نداشته باشد. این خبرگزاری با اشاره به فروش در صرافی بایننس، تصریح کرد رویداد لانگ اسکوییز که در آن قراردادهای فیوچرز لانگ لیکویید می‌شوند نیز به کاهش آبشاری قیمت کمک کرده است.

حساب کاربری Zen در توییتر با به اشتراک گذاشتن نمودار ۴ ساعته بیت کوین عنوان داشت:

ضعف بیت کوین در ثبت یک سقف بالاتر به کاهش قیمت منجر شد. هدف قیمتی این حرکت در ۲۸٬۶۰۰ دلار تا ۲۹٬۰۰۰ دلار قرار دارد. احتمال می‌دهم فتیله‌های پایین‌تر نیز شکل بگیرد. همانطور که قبلا گفتم این حرکات می‌توانند گپ بازار CME در ۲۸٬۱۱۰ دلار را هدف قرار دهند.

باید ببینیم که واکنش به ناحیه ۲۹٬۰۰۰ دلار چگونه خواهد بود؛ این منطقه یک ناحیه حمایت/مقاومت قوی است که می‌تواند روند صعودی قیمت را تقویت کند. اما اگر بیت کوین زیر این محدوده خرید و فروش شود می‌توانیم شاهد اصلاح قیمت به محدوده ۲۵٬۰۰۰ دلار باشیم.

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین- منبع: توییتر
  • دلیل کاهش قیمت بیت کوین چه بود؟

به نظر می‌رسد فشار فروش گسترده در صرافی بایننس و لیکویید شدن آبشاری قراردادهای لانگ، دلیل کاهش قیمت بیت کوین باشد.

  • حمایت بعدی بیت کوین در کجا قرار دارد؟

تحلیلگران معتقدند ناحیه‌های ۲۹٬۰۰۰ دلار، ۲۸٬۱۱۰ دلار و ۲۵٬۵۰۰ دلار سطوح حمایت اصلی بیت کوین خواهند بود.

منبع
میهن بلاکچین

احمد محمدیان

من فعالیتم در حوزه بلاکچین رو از تولید محتوا به صورت فریلنسری شروع کردم و کم کم با علاقه‌ای که به ریاضیات داشتم به این حوزه هم علاقه‌مند شدم. من معتقدم باید برای شروع فعالیت در این حوزه، دنبال یادگیری مطالب پایه رفت و از اینکه بیشتر و بیشتر تحقیق کرد، ترسی نداشته باشیم. من دوست دارم تو این حوزه تا جای ممکن تحقیق کنم و منطق تکنولوژی بلاکچین‌ها و ریاضیات اونهارو متوجه بشم و فکر می‌کنم این موضوع هم بتونه به تحلیل‌های ما کمک بیشتری کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا