اخبار خارجی

🔴ریزش ۸۰۰ دلاری قیمت بیت کوین تنها در یک ساعت!

امروز بیت کوین ریزش غیرقابل منتظره ای داشت و طی چند دقیقه ۶۰۰ دلار کاهش قیمت یافت. این کاهش قیمت باعث شد ۱۵ کوین از ۲۰ ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار شاهد کاهش قیمت ۵ درصد یا بیشتر نسبت به روز گذشته باشند.

کاهش قیمت تقریبا از ساعت ۱:۱۵ بامداد به وقت ایران (۲۱:۴۵ به وقت گرینویچ) شروع شد و طی آن، قیمت بیت کوین طی یک ساعت ۸۰۰ دلار کاهش یافت. طی این کاهش قیمت، بیش از ۱۰۰ میلیون دلار قرارداد خرید استقراضی در بیتمکس نقد شدند. جو وتزانی (Joe Vezzani) موسس پلتفرم تحلیلی اجتماعی ارز دیجیتال LunarCRUSH توییت کرد:

شرایط به این گونه است. ۷ الی ۱۰ میلیون دلار خرید استقراضی نقد شده اند. عدد بزرگی است.

کاهش شدید در خرید و فروش استقراضی بیتفینکس

ریزش قیمت اخیر باعث کاهش شدید در تعداد خرید و فروش های استقراضی باز در بیتفینکس شده است.

با در نظر گرفتن اینکه تعداد خریدهای استقراضی چند روز قبل به رکورد جدیدی دست یافته بود، تعداد آن با ۵ درصد کاهش از ۴۵,۱۹۰ به ۴۲,۹۶۵ مورد رسید.

در این بین، تعداد فروش های استقراضی نیز با کاهش ۶.۴ درصدی از ۱۲,۶۷۵ به ۱۱,۸۶۰ مورد رسید. این کاهش در شرایطی رخ داده است که تعداد فروش های استقراضی طی تقریبا ۶ هفته گذشته به طور مستمر در حال افزایش بوده است.

کاهش قیمت ۸۷ کوین از ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر

ریزش قیمت بیت کوین منجر به کاهش قیمت چشمگیر اکثر ارزهای دیجیتال برتر شده است، به طوری که ۷ کوین از ۱۰ آلتکوین برتر با کاهش قیمت ۶ الی ۸ درصدی طی ۲۴ ساعت گذشته مواجه شده اند.

در حال حاضر، تزوس (XTZ) و چین لینک (LINK) تنها ارزهای دیجیتال برتر هستند که طی یک روز گذشته عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشته اند. اگرچه LINK در حال حاضر با کاهش قیمت تقریبا ۴ درصدی مواجه است، اما XTZ تنها کوین بین ۲۰ ارز دیجیتال برتر است که افزایش قیمت ۷.۶۶ درصدی داشته است.

توکن EOS ضعیف ترین عملکرد را طی روز گذشته داشته و با کاهش قیمت ۱۱.۸ درصد مواجه شده است.

با بررسی گسترده تر بازار ارزهای دیجیتال، می‌توان متوجه شد که از تاریخ ۱۶ فوریه، شاخص ترس و طمع از ۵۹ به ۵۰ کاهش یافته است و این موضوع نشان می‌دهد که بازار احتمالا به سمت فروش بیش از حد حرکت کند.

صدور ۶۰ میلیون USDT توسط تتر

بعضی از تحلیلگران ارز دیجیتال پیش بینی کرده اند که این کاهش قیمت ممکن است مربوط به صدور ۶۰ میلیون USDT در روز گذشته باشد.

صدور USDT های اخیر تقریبا یک ساعت قبل از آن انجام شد که پلتفرم بایننس برای تعمیرات برنامه ریزی نشده از دسترس خارج شد و گزارش ها حاکی از آن است که بایننس دچار کمبود استیبل کوین برای وام های مارجین بوده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا