پروژه‌های کلاهبرداری

استخر استخراج btcmining.best ؛ کلاهبرداری به اسم استخراج رایگان؟

این روزها با از رده خارج شدن دستگاه‌های ماینینگ و به صرفه نبودن استخراج انفرادی، تعداد استخرهای استخراج بیت کوین در حال افزایش است و افراد زیادی برای کسب درآمد به سراغ استخرهای مختلفی می‌روند. با در نظر گرفتن وضعیت شبکه بیت کوین و نزدیک بودن هاوینگ، انجام این کار عاقلانه و به صرفه به نظر می‌رسد؛ ولی آیا تمام استخرهای استخراج قابل اطمینان هستند؟ این روزها کاربران زیادی درباره استخر استخراج btcmining.best از ما سوال می‌کنند و ما در این پست قصد داریم از جنبه‌های مختلف فعالیت‌های این استخر را بررسی کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

نگاهی کلی به استخر استخراج btcmining.best

استخر ماینینگ btcmining.best

 

با وارد شدن به وبسایت استخر btcmining.best با صفحه‌ای مواجه می‌شویم که از ما می‌خواهد یکی از پلتفرم‌های لیست شده را انتخاب کرده، وارد شویم و این اطمینان به ما داده شده که تمامی پلتفرم‌های لیست شده قابل اطمینان هستند.با کلیک کردن بر روی یکی از پلتفرم‌ها، به صفحه جستجوی گوگل هدایت می‌شویم و اولین نتیجه، یکی از بخش‌های همین استخر است که به ما وعده استخراج ابری رایگان و استخراج رایگان و کلا هیچ خرجی نکردن و پول به دست آوردن می‌دهد. دیدن همچین وعده‌هایی برای افرادی که گوگل می‌کنند «چطور بیت کوین رایگان به دست بیاوریم؟» خیلی خوشحال‌کننده است؛ ولی آیا کسی در جهان وجود دارد که بیت کوین رایگان تقدیم شما کند؟ تا جایی که ما می‌دانیم و عقل حکم می‌کند، خیر.

جزئیات استخر استخراج btcmining.best

سایت btcmining.best

همانطور که گفتیم، چند پلتفرم در وبسایت این استخر لیست شده که با کلیک بر روی هر کدام و هدایت شدن به صفحه جستجوی گوگل، لینک این پلتفرم‌ها برای ما به نمایش درمی‌آید. برای مثال، سراغ پلتفرم GPU Mining می‌رویم. پلتفرمی که به ما وعده استخراج رایگان به کمک GPU کامپیوتر می‌دهد. کاری که همانطور که ما و شما می‌دانیم، چند سالی است که عملا امکان‌پذیر نیست. این پلتفرم استخراج رایگان، سه برنامه پرداخت برای ما در نظر گرفته که می‌توانیم بر اساس قدرت هشی که نیاز داریم، یکی را انتخاب کرده و ماهیانه پول پرداخت کنیم.

سراغ پلتفرم بعدی می‌رویم که CPU Win نام دارد. این پلتفرم استخراج ابری رایگان به ما وعده به دست آوردن ارز دیجیتال رایگان از طریق استخراج ابری می‌دهد. باز هم باید برگردیم سر نقطه اول! چه دلیلی وجود دارد که کسی قدرت استخراج خود را در اختیار ما قرار بدهد که ارز دیجیتال رایگان به دست بیاوریم؟ البته در مورد استخراج ابری حرفهای زیادی زده شده و به طور کلی درستی پلتفرم‌های استخراج ابری به کسی اثبات نشده است. اجازه بدهید شانس خود را در این پلتفرم امتحان کرده و ببینیم موفق به استخراج می‌شویم یا خیر.

برای ثبت نام باید کوین مورد نظر خود را انتخاب کرده و آدرس کیف پولی که می‌خواهیم کوین‌های خود را نگهداری کنیم وارد کنیم تا وارد چنین صفحه‌ای شویم. جالب است بدانید این پلتفرم از زبان فارسی هم پشتیبانی می‌کند. من اتر را انتخاب کردم و وارد این صفحه شدم:

btcmining.best

در اینجا دیگری کار خاصی باقی نمانده جز اینکه روی گزینه «استخراج را شروع کنید» کلیک کنیم. با کلیک بر روی این گزینه بلافاصله به صفحه استخراج هدایت می‌شویم که ثانیه به ثانیه روی صفحه اتر استخراج می‌کند. در قسمت پایین صفحه گزینه‌ای برای ذخیره کردن کوین‌های استخراج شده وجود دارد که با کلیک بر روی آن و چند ثانیه صبر کردن، قاعدتا باید کوین‌های استخراج شده به کیف پول من منتقل شوند. ولی جالب است بدانید پس از ساعتها انتظار هم هیچ کوینی به کیف پول من منتقل نشد.

btcmining.best

اجازه بدهید ناامید نشویم و سراغ پلتفرم‌های دیگر هم برویم.پلتفرم بعدی که قصد داریم شانس خود را در آن امتحان کنیم، CPU CAP نام دارد. به نظر من که این پلتفرم تا به اینجا جذاب‌ترین پلتفرم بوده است. چرا؟ چون همانطور که در تصویر پایین می‌بینید، به ما می‌گوید که می‌توانیم به صورت ساعتی بیت کوین رایگان به دست بیاوریم و اگر در لاتری‌ها شرکت کنیم، می‌توانیم درآمد خود را افزایش هم بدهیم!

استخر استخراج btcmining.best

البته می‌توانیم این پنجره را ببندیم و برای استخراج بیت کوین سراغ خود پلتفرم CPU CAP برویم. من زبان فارسی را انتخاب می‌کنم، آدرس کیف پول بیت کوین خود را وارد می‌کنم و روی گزینه Mining را شروع کنید، کلیک می‌کنم. به صفحه‌ای دیگر هدایت می‌شوم که در آنجا باید روی گزینه اجرای ترمینال کلیک کنم تا به صفحه ماینینگ هدایت شوم. همانطور که در تصویر می‌بینید، من طی فقط چند ثانیه مقدار زیادی بیت کوین به دست آورده‌ام. روی گزینه Save کلیک می‌کنم و منتظر می‌مانم.

این بار هم انتظار طولانی من بی‌فایده بود و هیچ بیت کوینی به کیف پول من منتقل نشد. دلیل این مسئله چیست؟ همانطور که کمی قبل‌تر اشاره کردیم، هیچ دلیلی وجود ندارد کسی قدرت استخراج خود را به طور رایگان در اختیار فرد دیگری قرار بدهد تا او بتواند صرفا با وارد کردن آدرس کیف پول خود و کلیک روی گزینه ذخیره، بیت کوین یا ارزهای دیجیتال دیگر استخراج کرده و ذخیره کند. بیایید تصور کنیم شما یک مزرعه استخراج خیلی بزرگ و با تجهیزات به روز دارید و روزانه می‌توانید مقدار قابل قبولی بیت کوین استخراج کنید. شما این مزرعه را با صرف هزینه‌هایی مانند خرید دستگاه‌های ماینینگ، هزینه نگهداری دستگاه‌ها، پول برق و … به این نقطه رسانده‌اید. چه چیزی می‌تواند باعث شود شما تمام اینها را به طور رایگان در اختیار فرد دیگری قرار بدهید؟ به لحاظ فنی و منطقی هیچ چیزی نمی‌تواند شما را به گرفتن چنین تصمیمی وادار کند. پس چرا باید به استخر استخراج btcmining.best اعتماد کنیم؟

استخر استخراج btcmining.best توسط چه افرادی اداره می‌شود؟

در هیچکدام از پلتفرم‌های لیست شده در وبسایت btcmining.best خبری از اطلاعات روشن درباره تیم به وجود آورنده این استخر وجود ندارد. جستجو در گوگل هم اطلاعات خاصی درباره تیم این استخر در اختیار ما قرار نمی‌دهد. یکی از حداقل‌ انتظارهایی که از چنین پروژه متمرکزی می‌رود، وجود داشتن یک تیم قوی و پاسخگو است؛ ویژگی که استخر استخراج btcmining.best از آن بی‌بهره است. در بعضی پلتفرم‌های این وبسایت فرم تماس با ما وجود دارد و در بعضی دیگر آدرس ایمیل و آدرسی در استرالیا و آدرسی دیگر در آمریکا. با سرچ آدرس استرالیا به نتایج جالبی برمی‌خوریم. اسکم بودن این پروژه برای افراد دیگری در جهان هم جای سوال است و تقریبا تمامی آنها از این آدرس به عنوان تنها نشانی موجود یاد کرده‌اند و بررسی‌های تمام آنها یک نتیجه بیشتر نداشته است: پروژه استخر استخراج btcmining.best اسکم است.

آیا از این استخر پول برداشت کرده‌اید؟

یکی از فاکتورهای تعیین‌کننده برای اسکم بودن یا نبودن یک پروژه، پرداخت پول به کاربران است. طبق بررسی‌های ما و نظر کاربرانی که تا به حال در استخر استخراج btcmining.best فعالیت داشته‌اند، در این استخر خبری از برداشت پول نیست. البته ممکن است شما بگویید که قبلا موفق به برداشت پول از این استخر شده بودید. خوب است بدانید یکی از حقه‌های پروژه‌های اسکم، پرداخت پول به کاربرانی است که در ماه‌های اولیه به آن ملحق می‌شوند. این کار برای جلب اعتماد افراد و جذب کاربران بیشتر انجام می‌شود و پس از گذشت چند ماه، تعداد کاربرانی که می‌توانند پول برداشت کنند و مقدار پول قابل برداشت کمتر و کمتر شده، تا جایی که کاربران جدید عملا قادر به برداشت پول نیستند.

بیایید مغرضانه نتیجه‌گیری نکنیم!

تا به اینجای کار فاکتورهای متعددی درباره استخر btcmining.best را مورد بررسی قرار دادیم که همگی آنها این استخر را سرافکنده کردند. ولی برای اینکه مهر قضاوت مغرضانه به این بررسی نخورد، بیایید نگاهی به نظر دیگر کاربران دنیا درباره این پروژه بیندازیم. با یک جستجوی ساده در گوگل، به وبسایتهایی هدایت می‌شویم که کاربران مختلف نظر خود را درباره این استخر بیان کرده‌اند. نظر شما را به تعدادی از این نظرات جلب می‌کنم:

سایت دیگری که استخر استخراج btcmining.best را اسکم معرفی کرده، سایت badbitcoin است. این سایت به بررسی پروژه‌های مختلف دنیای کریپتوکارنسی می‌پردازد و لیستی از پروژه‌های کلاهبرداری را در اختیار ما قرار می‌دهد و با جستجوی نام پروژه مورد نظرتان در آن، می‌توانید بفهمید که آن پروژه کلاهبرداری است یا نه. من btcmining.best را در این وبسایت سرچ کردم و با این نتیجه مواجه شدم:

btcmining.best

نتیجه‌گیری

طبق مواردی که در این پست مورد بررسی گرفت و بررسی‌هایی که افراد دیگر در سرتاسر دنیا انجام داده‌اند و تجربیات افرادی که در وبسایت btcmining.best فعالیت داشته‌اند، استخر استخراج btcmining.best در دسته پروژه‌های اسکم قرار می‌گیرد. توصیه می‌کنیم هزینه، زمان و انرژی خود را در چنین وبسایت‌هایی هدر ندهید. می‌توان با قطعیت زیادی گفت تمام پروژه‌هایی که وعده استخراج رایگان از طریق استخراج ابری و موارد مشابه می‌دهند، در دسته پروژه‌های اسکم قرار می‌گیرند.

اگر شما هم تجربه فعالیت در استخر استخراج btcmining.best و پلتفرم‌های آن را داشته‌اید، لطفا نظرات و تجربیات خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

152 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا