اخبار بیت کویناخبار عمومی

تحلیل قیمت بیت کوین؛ گاوها همچنان حمایت ۱۹,۰۰۰ دلار را حفظ کرده‌اند

قیمت بیت کوین دیشب نیز به زیر ۲۰,۰۰۰ دلار سقوط کرد و مجددا با حمایت در ناحیه ۱۹,۵۰۰ دلار مواجه شد. این برای چهارمین روز متوالی است که قیمت BTC بین ۲ سطح ۲۰,۶۰۰ دلار و ۱۹,۵۰۰ دلار محبوس شده است. این در حالی است که بازار سهام آمریکا برای سومین روز متوالی است که دچار ریزش شده است و حفظ حمایت بیت کوین در این شرایط می‌تواند نشانه خوبی باشد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از newsbtc، قیمت بیت کوین دیشب مجددا حمایت ۱۹,۵۰۰ دلار را امتحان کرد و بار دیگر از این ناحیه برگشت خورد. این در حالی است که شاخص‌های بورس آمریکا در روز گذشته، برای سومین روز متوالی کاهش پیدا کردند.

شاخص‌های S&P500 و نزدک روز گذشته به ترتیب با ۱٪ و ۱.۱٪ کاهش مواجه شدند و این نگرانی را در سرمایه‌گذاران بیت کوین به وجود آوردند که همبستگی BTC با این بازارها باعث شود تا کانال ۱۹,۰۰۰ دلار از دست رود. این اتفاق رخ نداد و اکنون بیت کوین در محدوده ۲۰,۳۰۰ دلار قرار دارد که می‌تواند نشانه خوبی باشد. اما قسمت نگران کننده قضیه این است که بیت کوین علی‌رغم حمایت شدن، ۴ روز است که نتوانسته از قیمت ۲۰,۶۰۰ دلار عبور کند. در این ناحیه میانگین متحرک نمایی ۱۰ روزه بیت کوین قرار گرفته است که نقش مقاومتی را ایفا می‌کند.

در تایم فریم ۴ ساعته قیمت بیت کوین از زمان ریزش از ۲۵,۲۰۰ دلار تا کنون زیر یک خط روند نزولی (خط آبی) قرار داشته است و در حال حاضر در آستانه شکستن این خط قرار دارد. به نظر می‌رسد در صورت شکسته شدن این خط و عبور از میانگین متحرک نمایی ۱۰ روزه، خریداران جسورتر به کار خود ادامه دهند و مقاومت ۲۰,۸۳۳ دلار را پشت سر گذارند. در صورت تحقق این امر مقاومت سنگین ۲۲,۰۰۰ دلار در انتظار BTC خواهد بود.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته منبع: تریدینگ ویو

در همین تایم فریم شاخص RSI کمی بالاتر از سطح ۵۰ ایستاده است که نشان از برتری جزئی خریداران دارد. در طرف مقابل به دلیل فاصله این شاخص تا ناحیه اشباع خرید، پتانسیل رشد در قیمت بیت کوین وجود دارد.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا