ابراز نارضایتی خالق زبان ++C از ماینینگ بیت کوین

بیارنه استراستروپ (Bjarne Stroustrup) یکی از دانشمندان دانمارکی علوم رایانه و خالق زبان برنامه نویسی ++C نارضایتی خود در خصوص استفاده از ++C در استخراج بیت کوین را ابراز کرد. استراستروپ نظرات خود را طی مصاحبه ای با پادکست لکس فریدمن (Lex Friedman) در تاریخ ۷ نوامبر بیان کرد.

استراستروپ در مصاحبه با فریدمن، چشم انداز گسترده ای از تکامل ++C، مفاهیم این زبان برنامه نویسی، نسخه های مختلف و راندمان آن ارائه داد. اگرچه استراستروپ خاطرنشان کرد که زبان های برنامه نویسی معمولا دارای تعداد کاربران بسیار زیادی می‌باشند که از این زبان ها استفاده هایی خارج از هدف و طراحی آنها می‌کنند، اما وی ابراز نارضایتی کرد که خالق بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو زبان برنامه نویسی ++C را به عنوان زبان اصلی برای نوشتن نسخه اصلی کد منبع بیت کوین برگزیده است.

کاربردهای نامناسب و مصرف مقدار بسیار زیادی انرژی

استراستروپ در ادامه گفت:

هنگامی که یک ابزار می‌سازید، نمی‌دانید که از آن چطور استفاده خواهد شد. با بررسی این موضوع که دیگران چطور از ابزار مورد نظر استفاده می‌کنند به بهبود آن می‌پردازید و سعی می‌کنید که دیگران در خصوص استفاده از ابزار به خودشان آسیبی نزنند اما در واقع شما هیچ کنترلی بر نحوه استفاده آن توسط دیگران ندارید.

استراستروپ با اشاره به سوءاستفاده از ++C، خاطرنشان کرد که برای ماینینگ بیت کوین مقدار بسیار زیادی برق استفاده می‌شود و هم چنین از خود بیت کوین نیز در فعالیت های غیرقانونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. استراستروپ بیان کرد:

من در خصوص بعضی از موارد استفاده ++C بسیار خوشحال هستم و افتخار می‌کنم و موارد دیگری نیز وجود دارد که امیدوارم مردم به استفاده از آن نپردازند. ماینینگ بیت کوین یکی از این موارد می‌باشد. مصرف برق در ماینینگ بیت کوین تقریبا به اندازه مصرف برق کشور سوییس است و از خود بیت کوین نیز برای فعالیت های مجرمانه استفاده می‌شود.

اقداماتی در جهت کاهش مصرف برق ماینینگ بیت کوین

بعضی از افراد برجسته این صنعت تلاش کرده‌اند تا راهکاری برای مصرف برق در ماینینگ بیت کوین پیدا کنند. در ماه سپتامبر، Northern Bitcoin AG شرکت زیرساخت ماینینگ بیت کوین آزمایش های خود برای محفظه خنک کننده ماینینگ را به اتمام رساند. این شرکت در زمینه سخت افزارهای ماینینگ بیت کوین فعالیت می‌کند که از منابع انرژی تجدیدپذیر استفاده می‌کنند و هدف آن نیز کسب بهترین راندمان و عملکرد می‌باشد.

در ماه سپتامبر گزارش داده شد که راندمان مصرف برق بیت کوین بسیار افزایش یافته است. علیرغم توان محاسباتی بیشتری که به ماینینگ بیت کوین اختصاص داده شده است، اما برق کمتری برای این فرآیند مورد نیاز است.


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر