اخبار عمومی

تایید ذخایر تتر توسط یکی از مدیران وال استریت؛ آیا مناقشات بر سر USDT تمام می‌شود؟

هاوارد لوتنیک (Howard Lutnick)، مدیر عامل شرکت کانتور فیتزجرالد (Cantor Fitzgerald)، روز گذشته در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ، شرکت تتر (Tether) صادرکننده USDT را تایید کرد و به سوالی جواب داد که یکی از پرسش‌های بزرگ بازار کرپیتو در سال‌های گذشته محسوب می‌شود.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از کوین دسک و کریپتواسلیت، وقتی از لوتنیک پرسیده شد شرکت تتر پولی را که ادعا می‌کند دارد یا نه، او پاسخ داد:

بله. دارد. همیشه صحبت‌های زیادی درباره این مسئله وجود داشته و خیلی‌ها پرسیده‌اند که آیا آن‌ها این مقدار دارایی را در اختیار دارند یا خیر؟ حالا من در اینجا به شما می‌گویم که این دارایی‌ها را دیده‌ام و آ‌ن‌ها واقعی هستند.

این که یک چهره مهم و با نفوذ در وال استریت تتر را تایید می‌کند، اهمیت زیادی برای آن دارد. شرکت Cantor Fitzgerald یکی از معروف‌ترین پلتفرم‌هایی است که اوراق قرضه را در وال استریت معامله می‌کند و به عنوان یکی از ۲۵ فروشنده اصلی اوراق خزانه آمریکا امکان معامله مستقیم با فدرال رزرو را فراهم می‌کند. این شرکت در سال ۲۰۲۳، خدمات تتر را آغاز کرد و به نظارت بر دارایی‌های تتر در خزانه‌داری آمریکا کمک می‌کند.

تتر مدت‌ها است که به خاطر عرضه USDT زیر ذره‌بین است. مارکت کپ USDT به بیش از ۹۵ میلیارد دلار رسیده است و پرکاربردترین استیبل جهان محسوب می‌شود. لوتنیک در این مصاحبه که به صورت زنده از شبکه داووس (Davos) کشور سوییس پخش می‌شد، بحث USDT را مطرح کرد و گفت:

من بسیاری از دارایی‌های تتر را مدیریت می‌کنم. طبق آنچه که من دیدم و کارهای زیادی که انجام دادم، آن‌ها پولی را که ادعا می‌کنند در اختیار دارند.

به نظر می‌رسد لوتنیک به آخرین گزارش تتر اشاره می‌کند که نشان می‌داد دارایی‌ها و بدهی‌های آن تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۳ (۸ مهر) به ترتیب به ۸۶.۴ و ۸۳.۲ میلیارد دلار می‌رسد.

بخش بزرگی از ذخایر تتر تا مدت‌ها در اوراق تجاری حبس شده بود و برخی از تحلیلگران را نگران کرده بود. با این حال، آخرین گزارش این شرکت نشان می‌دهد ذخایر USDT با اوراق خزانه‌ آمریکا پشتیبانی می‌شود. این نوع دارایی یکی از امن‌ترین دارایی‌های جهان است و تتر دیگر هیچ گونه دارایی تجاری را هولد نمی‌کند.

با این حال، بعضی از تحلیلگران هنوز در مورد کیفیت دارایی‌های تتر متقاعد نشده‌اند. همان طور که پیش از این گزارش دادیم، شرکت S&P Global اخیرا با توجه به ویژگی‌هایی مثل کیفیت دارایی‌های پشتوانه استیبل کوین‌ها و ضعف آن‌ها در بخش‌های مختلف (مثل قوانین و مقررات، حاکمیت، شفافیت، نقدینگی و قابلیت بازخرید) امتیاز ضعیفی به تتر داد و این نگرانی‌ها را تقویت کرد.

علاوه بر این، سازمان ملل هم در روزهای گذشته در گزارش خود ادعا کرد که مجرمان از USDT برای فعالیت‌های غیرقانونی خود استفاده می‌کنند. تتر ضمن رد این گزارش اعلام کرد نظارت بر استیبل کوین‌های آن توسط مقامات نظارتی از سیستم‌های بانکداری سنتی پیشی گرفته است و دارایی های آن به طور گسترده توسط آژانس‌های نظارتی جهانی از جمله وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ)، دفتر تحقیقات فدرال (FBI) و سرویس مخفی ایالات متحده (USSS) نظارت می‌شود.

در هر صورت، هولدرهای USDT همچنان منتظر بررسی تتر توسط یک شرکت حسابداری رسمی هستند تا تصویر دقیق‌تری از آن را ارائه دهد.

البته لوتنیک قبلا گفته بود که از طرفداران تتر است. همچنین، وی در واکنش به اخبار بازار کریپتو و تایید صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین، ارزش BTC و استیبل کوین‌ها برای مردم آمریکا را زیر سوال برد و اعلام کرد رمزارزها به شدت سوداگرانه و پرریسک هستند. طبق گفته‌های او مردم کشورهایی مثل آرژانتین، ونزوئلا و ترکیه ممکن است به دلایل مهم‌تری رمزارزها را هولد کنند. لوتنیک ادامه داد:

رمزارزها دارایی سوداگرانه‌ای برای ما هستند اما برای کشورهایی مثل آرژانتین، ونزوئلا و ترکیه اهمیت زیادی دارند. استیبل کوین‌ها در این کشورها خیلی مهم هستند؛ چون راهی برای خرید دلار محسوب می‌شوند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا