اخبار کوتاه

دو سرویس‌ چین لینک در شبکه آوالانچ راه‌اندازی شد

مدیرعامل آزمایشگاه‌های آوا از افزودن دو سرویس چین لینک به بلاکچین آوالانچ خبر داد و گفت این سرویس‌ها قرار است تجربه کاربری بهتری را به ارمغان بیاورند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، اوراکل چین لینک، دو سرویس خود به نام تابع تصادفی قابل تایید (VRF) و چین لینک کیپرز (Keepers) را در شبکه آوالانچ راه‌اندازی کرد. چین لینک کیپرز توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا عملکردهای قرارداد هوشمند را به صورت غیرمتمرکز، خودکار کنند. از طرف دیگر Chainlink VRF یک مولد اعداد تصادفی (RNG) ارائه می‌دهد که می توان از آن در بسیاری از برنامه‌های غیرمتمرکز که نیاز به تصادفی بودن دارند استفاده شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، می‌توانید مقاله «چین لینک ۲ چیست؟ تحولی بزرگ در ساختار شبکه‌های اوراکل» را مطالعه کنید.

سرگئی نظروف (Sergey Nazarov)، بنیانگذار چین لینک نیز احساسات خود را در مورد توسعه جدید ابراز کرد. او توضیح داد پس از این ادغام توسعه دهندگان می‌توانند برنامه‌های قرارداد هوشمند را به صورت کاملا خودکار بسازند و یک مولد اعداد تصادفی تأیید شده را برای هر برنامه کاربردی در پلتفرم اعمال کنند. چین لینک در در ماه فوریه (بهمن ۱۴۰۰)، دومین نسخه از عملکرد VRF خود را راه‌اندازی کرد. با این تابع، پلتفرم چین لینک اعداد تصادفی تولید می‌کند و ثابت می‌کند این عدد با ترکیب داده‌های بلاک و کلید خصوصی اوراکل تعیین شده است.

براساس گزارش پیشین میهن بلاکچین، اوراکل چین لینک قرار است با شبکه سولانا همکاری کند و ۷ فید قیمتی را در اختیار این شبکه قرار دهد. همچنین رودمپ نسخه دوم این پروژه به تازگی منتشر شده است که از قابلیت استیکینگ LINK خبر داده است. قیمت لینک با ۱۰٪ رشد در یک هفته گذشته اکنون به ۷.۴۱ دلار رسیده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا