اخبار آلتکوین

آزادسازی ۳۴۱ میلیون دلار توکن LINK؛ روند صعودی چین لینک متوقف خواهد شد؟

در حالی که قیمت چین لینک در روزهای اخیر به اوج ۲۲ ماهه خود افزایش یافته است، روز گذشته، بیش از ۳۴۰ میلیون دلار از این توکن توسط تیم توسعه آنلاک و بخش زیادی از آن به صرافی بایننس ارسال شد؛ اتفاقی که نگرانی زیادی در میان معامله‌گران ایجاد کرده است.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از بی‌این کریپتو و بر اساس توییت شرکت اسپات آنچین (SpotOnChain)، روز گذشته ۱۹ میلیون واحد توکن LINK با ارزشی بالغ بر ۳۴۱ میلیون دلار از سه قرارداد هوشمند مرتبط با عرضه غیرگردشی پروژه چین لینک آنلاک شده است. توکن‌های LINK قفل شده در این قراردادها در عرضه در گردش محسوب نمی‌شوند.

از میان این توکن‌ها، ۱۵.۹۵ میلیون واحد معادل ۲۸۷ میلیون دلار به صرافی بایننس و ۳.۰۵ میلیون واحد باقی‌مانده (۵۴.۳ میلیون دلار) به یک کیف پول چند امضایی با آدرس 0xD50f منتقل شده است.

نحوه توزیع توکن‌های چین لینک - منبع:  SpotOnChain
نحوه توزیع توکن‌های چین لینک – منبع: SpotOnChain

انتقال توکن‌ها از جانب تیم توسعه چین لینک به صرافی‌های ارز دیجیتال اتفاق جدیدی نیست. به گفته شرکت اسپات آنچین، کیف پول‌های مرتبط با این پروژه به طور مداوم از آگوست سال 2022 (مرداد ۱۴۰۱) تا به الان در حال انتقال توکن‌های LINK خود به صرافی بایننس هستند. بر اساس این داده‌ها، توسعه‌دهندگان چین لینک در این مدت در مجموع ۱۰۶ میلیون واحد توکن LINK را آنلاک و ۸۸.۹۵ میلیون واحد آن را با قیمت متوسط ۹.۰۶ دلار به بایننس ارسال کرده‌اند.

در حال حاضر همچنان ۴۱۲.۵ میلیون واحد توکن LINK دیگر با ارزشی بالغ بر ۷.۳۵ میلیارد دلار در ۲۴ قرارداد هوشمند مختلف قفل شده و در اختیار تیم توسعه چین لینک قرار دارد.

تاثیر این آنلاک بر قیمت چین لینک چه خواهد بود؟

بررسی داده‌های بازار نشان می‌دهد آنلاک شدن حجم قابل توجهی از توکن‌های چین لینک تاثیر زیادی بر قیمت این ارز دیجیتال نگذاشته است. قیمت چین لینک در ادامه روند صعودی یک هفته اخیر خود، در ۲۴ ساعت گذشته نیز حدود ۰.۸۳٪ افزایش یافته و به ۱۸.۰۱ دلار رسیده است.

علی مارتینز (Ali Martinez)، تحلیلگر بازار رمزارزها معتقد است در صورت تداوم افزایش قیمت چین لینک، این توکن ممکن است در حوالی ۲۰ دلار با مقاومت قابل توجهی مواجه شود:

به نظر می‌رسد چین لینک برای رشد بیشتر آماده است. تحلیل دیتای آنچین نشان می‌دهد مقاومت قابل توجهی در حوالی ۲۰ دلار قرار دارد. در این محدوده ۵۳۳۰ آدرس در مجموع حدود ۸.۵۹ میلیون واحد توکن LINK خریداری کرده‌اند.

نمودار سوشال دامیننس چین لینک، ایمیوتبل X و Pyth - منبع: Santiment
نمودار سوشال دامیننس چین لینک، ایمیوتبل X و Pyth – منبع: Santiment

علیرغم پیش‌بینی صعودی این تحلیلگر، تحلیلگران شرکت سنتیمنت به سرمایه‌گذاران نسبت به روند آتی چین لینک هشدار داده‌اند. به گفته این تحلیلگران، تحولات قیمتی اخیر چین لینک ممکن است منجر به فومو و نوسانات شدید قیمت شود:

مارکت کپ چین لینک، ایمیوتبل X و Pyth طی هفته گذشته به ترتیب بیش از ۳۴٪، ۲۳٪ و ۲۶٪ افزایش یافته و توجه زیادی را به خود جلب کرده‌اند. این افزایش توجه ممکن است در نهایت به فومو و نوسانات شدید قیمت منجر شود.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا