اخبار عمومیاطلاعیه صرافی

اقدامات منفی دولت چین؛ ۱۷۳ صرافی ارز دیجیتال در این کشور تعطیل شد!

تقریبا یک ماه است که خبرهای بسیار مهمی از کشور چین به گوش می‌رسد. دولت کشور چین در حال انجام اقدامات متعددی در خصوص ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین است. یکی از جالب ترین این اقدامات، تصمیم دولت چین برای تعطیل کردن تمام صرافی های ارز دیجیتال در این کشور می‌باشد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

این خبر جدیدی نیست که اگرچه کشور چین بسیار حامی و پشتیبان فناوری بلاک چین می‌باشد، اما این کشور کاملا مخالف ارزهای دیجیتال است و زمان زیادی را صرف سرکوب کردن این حوزه کرده است.

طبق توییت شرکت بلاک چین CnLedger که در کشور چین واقع است، اکنون به نظر می‌رسد که مسئولان این کشور، این سرکوبی را به سطح جدیدی رسانده اند. این شرکت با اشاره به گزارش بانک خلق چین (PBoC) در توییتر نوشت:

در گزارش ثبات مالی کشور چین که توسط بانک خلق چین منتشر شده، آمده است که ۱۷۳ پلتفرم صادر کننده توکن و معاملات ارز دیجیتال در کشور چین بدون خطر تعطیل شده اند.

تقریبا یک ماه پیش، شی جین پینگ رییس جمهور کشور چین به طور عمومی حمایت از فناوری بلاک چین را اعلام و این کشور را به استفاده کامل از ویژگی های ارائه شده توسط این فناوری و تمام مزیت های آن دعوت کرد. اگرچه این اعلان باعث تغییر چشمگیر شرایط بلاک چین در این کشور شد، اما بسیاری از افراد سریعا خاطرنشان کردند که حمایت رییس جمهور ارتباطی با بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال ندارد و موضع دولت در قبال ارزهای دیجیتال تغییر نکرده است.

اخیرا رسانه دولتی کشور چین به اسم CCTV1، سخنرانی از رییس جمهور جین پینگ نشان داد که به حمایت از بلاک چین پرداخته بود اما ارزهای دیجیتال را به عنوان طرح های پانزی قلمداد کرد.

با وجود اخبار اخیر، کاملا مشخص است که دولت چین تمایلی ندارد تا از موضع ضد ارز دیجیتالی خود دست بکشد و به تدریج تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا آن را اجرایی کند. هم چنین احتمال این موضوع وجود دارد که مسئولان صرفا در صدد این باشند که تمام رقبای خود را حذف کنند، زیرا به مرور به عرضه ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) نزدیک می‌شوند.

تعطیل شدن تمام صرافی های ارز دیجیتال می‌تواند تاثیرات چشمگیری بر بازار بیت کوین و به طور کل ارزهای دیجیتال بگذارد. کشور چین حتی با شرایط نامطلوب خود در خصوص ارزهای دیجیتال، هم چنان یکی از مهم ترین کشورهای این عرصه و به ویژه ماینینگ است. اگر دولت به سرکوبی ارزهای دیجیتال ادامه دهد، می‌توان انتظار وقوع اثر موجی در نوسان های قیمت را داشت.

منبع
zycrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا