پروژه‌های کلاهبرداری

مستر دیجی کوین (mrdigicoin) ؛ استخراج دوج کوین با طرحی مشکوک به پانزی!

در این مقاله قصد داریم استخراج دوج کوین را بررسی کنیم و نگاهی به سایت مستر دیجی کوین mrdigicoin که یکی از سایت های استخراج ابری دوج کوین است، بیندازیم. اگر شما هم کاربر سایت مستر دیجی کوین یا سایت های مشابه آن هستید، این مطلب را از دست ندهید.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

همانطور که می دانید استخراج ابری دوج کوین چند وقتی است که رواج پیدا کرده و سایت مستر دیجی کوین mrdigicoin نیز یکی از سایت هایی است که به کاربران خود اجازه می دهد، دوج کوین ماین کنند. با توجه به اطلاعاتی که به دست آمد، این سایت توسط تیمی ایرانی راه اندازی شده و توانسته کاربران زیادی به دست آورد. سایت مستر دیجی کوین مدعی است که شما می توانید از طریق پلن های سرمایه گذاری این سایت، با پرداخت از طریق دوج کوین، بیت کوین و لایت کوین دستگاه ماینر به خدمت بگیرید و دوج کوین استخراج کنید.

پلن های سرمایه گذاری که در این سایت ارائه شده، بیانگر سود قطعی در به دست آوردن دوج کوین است. به طور مثال شما با سرمایه گذاری 50 هزار دوج کوین، می توانید ماینری تهیه کنید که در روز 2033.3 دوج کوین تولید می کند که با این روند در آخر ماه حدود 61 هزار دوج کوین به دست می آورید. تا به امروز گزارشی مبنی بر اینکه میزان سود تعیین شده به حساب کاربران واریز نشده باشد، گزارش نشده ولی باید در نظر داشته باشیم که آیا واقعا این اتفاق ممکن است؟

بررسی درآمد حاصل از استخراج دوج کوین

سایت whattomine یکی از معروف ترین سایت هایی است که در بین ماینرها طرفداران زیادی دارد. این سایت به ماینرها کمک می کند که به صورت تقریبی از درآمد ماینینگ خود مطلع شوند و بتوانند ارز دیجیتالی که درآمد بیشتری برای آن ها به ارمغان می آورد را انتخاب کنند. همانطور که می دانید دوج کوین از الگوریتم scrypt استفاده می کند. اگر سری به سایت whattomine بزنیم و ارزهای دیجیتالی که می توان با این الگوریتم استخراج کرد را باهم مقایسه کنیم، در میابیم که استخراج دوج کوین بهترین گزینه نیست و اگر دستگاه ماینینگ ما برای این الگوریتم ساخته شده باشد، غیر منطقی است که توان پردازشی آن را صرف دوج کوین کنیم.

dogecoin mining

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، بر اساس میزان درآمد ماینر از استخراج، دوج کوین در رتبه دهم بین ارزهای دیجیتالی که از الگوریتم رمزنگاری scrypt استفاده می کنند، قرار دارد. منطقی نیست که ماینر دستگاه اسیک خود را برای استخراج ارزهای دیجیتالی مثل دیجی بایت، لایت کوین که به مراتب معروف تر و شناخته شده تر نسبت به دوج کوین است، استفاده نکند. ماینر به دنبال سود است، آیا حاضر است ارز دیجیتالی دوج کوین را ماین کند، ارز دیجیتالی که خیلی ها برای آن آینده ای متصور نیستند. ( حتی سازنده آن هم بر این باور است! )

اگر فرض کنیم که ماینر از طرفداران دو آتیشه دوج کوین است و اصرار به استخراج این ارز دیجیتالی دارد، باید به درآمد نگاهی بیندازد. در ستون درآمد و سود به اعدادی که در مقابل دوج کوین نوشته شده است، دقت کنید. طبق برآوردی که این سایت از وضعیت فعلی شبکه ارائه داده است، درآمد استخراج دوج کوین 0.23 دلار در روز و سود حاصل منفی 3.61 دلار است. با این تفاسیر ماینر با استخراج دوج کوین متضرر هم می شود! فرض کردیم که ماینر طرفدار دو آتیشه دوج کوین است، با اطلاعاتی که از سایت whattomine به دست آوردیم، ماینر اگر دستگاه خود را برای استخراج دیجی بایت یا لایت کوین تنظیم کند و سود حاصل از آن را به دوج کوین تبدیل کند، آیا وضعیت بهتری برایش به وجود نخواهد آمد؟

با وجود این اطلاعات، اخیرا شاهد افزایش بسترهایی برای استخراج ابری دوج کوین هستیم. استخراجی که صرفه اقتصادی آن زیر سوال است، آیا می توان به پشتوانه آن، سود قطعی به کاربران داد؟ مستر دیجی کوین یکی از سایت های استخراج ابری دوج کوین است که سود قطعی می دهد. ما معتقدیم سود قطعی با درصد بالا معنی ندارد و ریسک سرمایه گذاری در این پلتفرم ها بسیار زیاد است. در حال حاضر بانک ها به مشتریان خود سود قطعی می دهند ولی اگر نگاهی به درصد این سودها بیندازیم، در بهترین حالت سود 4 الی 5 درصدی دریافت خواهیم کرد(البته در ایران کمی این قضیه متفاوت است و درصد سود بانکی بالاست و یکی از دلایل آن تورمی است که در کشور داریم و اقتصاد دان ها به دنبال برطرف کردن آن هستند). در بعضی از پلتفرم های سرمایه گذاری سودهایی مشاهده می کنیم که در هیچ جای دنیا نظیر ندارند. جالب اینجاست که بعضی از این پلتفرم ها خود را با شرکت هایی مثل اپل مقایسه می کنند و توکن خود را با سهام اپل مقایسه می کنند. در نظر داشته باشید که قبل از عرضه سهام اپل به هیچ عنوان وعده سود قطعی داده نشده بود و سرمایه گذاران قبول کرده بودند که در سود و زیان آن شریک باشند.

استخراج دوج کوین صرفه اقتصادی ندارد!

با بررسی هایی که صورت گرفت استخراج دوج کوین به صرفه نیست و با توجه به اینکه سود قطعی با درصد بالا معنی ندارد، نتیجه میگیریم که مستر دیجی کوین در حال استفاده از یک طرح پانزی است. در مقالات قبلی سیستم های پانزی را شرح دادیم، برای اطلاع بیشتر در این مورد پیشنهاد می کنیم که مقاله مربوط به آن را در سایت مطالعه کنید. به طور خلاصه در این سیستم ها از پولی که از کاربران جدید دریافت می شود به کاربران سود پرداخت می کنند. البته صاحبان این سیستم ها همیشه در حال شمردن پول های خود هستند. بسیاری از پلتفرم های استخراج ابری از طرح های پانزی استفاده می کنند و به محض اینکه توانستند میزان درآمد مورد نظر خود را از این طرح به دست آورند، پلتفرم خود را رها می کنند. نظر شما در مورد مستر دیجی کوین چیست؟

در پایان توجه شما را جلب می کنیم به ویدئویی که یکی از کاربران مستر دیجی کوین آن را تهیه کرده است.

از کاربران این سایت درخواست می کنیم که به منظور شفاف سازی، نظرات و انتقادات خود را در مورد سایت مستر دیجی کوین با ما در میان بگذارند.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
376 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا