اطلاعیه صرافی

صرافی کوین بیس معاملات ۸۰ جفت‌ ارز غیر دلاری را به حالت تعلیق درآورد

صرافی کوین بیس روز گذشته معاملات ۸۰ جفت‌ ارز غیر دلاری را به حالت تعلیق درآورد که برخی از آن‌ها از رمزارزهای بزرگی مثل بیت کوین (BTC) و استیبل کوین‌هایی مثل تتر (USDT) و ارزهای فیاتی مثل یورو تشکیل می‌شوند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از کوین‌ تلگراف، کوین بیس در ۱۶ اکتبر (۲۴ مهر) اعلام کرد هدف از این کار اجرای این سیاست بهبود «سلامت کلی بازار و تثبیت نقدشونگی جفت‌ ارزهای دیگر» است. لازم به ذکر است، این جفت‌ ارزها در ۱۶ اکتبر (۲۴ مهر) ساعت ۱۱ شب به وقت تهران از صرافی کوین بیس و پلتفرم‌هایی مثل ادونس ترید (Advanced Trade) و کوین‌ بیس پرایم (Coinbase Prime) حذف شدند.

اسامی جفت ارزهای حذف شده به شرح زیر است:

ACH-USDT, AGLD-USDT, ARPA-EUR, ARPA-USDT, AUCTION-EUR, AUCTION-USDT, BADGER-EUR, BADGER-USDT, BAND-BTC, BAND -EUR, BAND-GBP, BNT-BTC, BNT-EUR, BTRST-BTC, BTRST-EUR, BTRST-USDT, C98-USDT, CTSI-BTC, DESO-USDT, ELA-USDT, ERN-USDT, FORTH-BTC , FORTH-EUR, GAL-USDT, HFT-USDT, IDEX-USDT, IOTX-EUR, KNC-BTC, KSM-USDT, LCX-EUR, LCX-USDT, LQTY-EUR, LQTY-USDT, METIS-USDT, NKN -BTC, NKN-EUR, NKN-GBP, NMR-BTC, NMR-EUR, NMR-GBP, OGN-BTC, PERP-EUR, PERP-USDT, POND-USDT, POWR-EUR, POWR-USDT, RAD-BTC , RAD-EUR, RAD-GBP, RAD-USDT, REN-BTC, REQ-BTC, REQ-EUR, REQ-GBP, REQ-USDT, RLC-BTC, SKL-BTC, SKL-EUR, SKL-GBP, SPELL -USDT, STORJ-BTC, SUPER-USDT, SUSHI-BTC, SUSHI-ETH, SUSHI-EUR, SUSHI-GBP, TRAC-EUR, TRAC-USDT, TRU-BTC, TRU-EUR, TRU-USDT, UMA-BTC , UMA-EUR, UMA-GBP, XYO-EUR, XYO-USDT, ZEN-BTC, ZEN-USDT, ZRX-BTC, ZRX-EUR

کوین بیس در اوایل اکتبر (مهر) هم اعلام کرده بود قصد دارد معاملات بازارهای خاصی را به حالت تعلیق در آورد. به نظر می‌رسد حذف ۸۰ جفت‌ ارز مذکور در راستای همین برنامه‌ انجام شده است. این پلتفرم تاکید کرده است کاربران آن در صورت نیاز می‌توانند با استفاده از موجودی یو‌اس‌دی کوین (USDC) این صرافی، توکن‌های خود را در دفتر سفارش‌های دلاری بفروشند که نقدشوندگی بیشتری هم دارند. کوین‌ بیس خاطر نشان کرده است:

لطفا توجه باشید این بازارها بخش ناچیزی از کل حجم معاملات صرافی کوین بیس را تشکیل می‌دهند.

توییت کوین بیس
توییت کوین‌ بیس – مبنع: پلتفرم اکس

این پلتفرم چند ماهی است که تعلیق جفت‌ ارزهای موجود در پلتفرم خود را آغاز کرده است و برای مثال در اواسط سپتامبر (شهریور) هم ۴۱ جفت‌ ارز غیر دلاری دیگر را حذف کرده بود. برخی از این جفت‌ ارزها شامل استیبل کوین تتر هستند اما کوین بیس هیچ یک از جفت‌ارزهای USDC را حذف نکرده است. گفتنی است علاوه بر شرکت سرکل (Circle)، صرافی کوین‌ بیس هم در توسعه استیبل کوین USDC دخیل بوده است.

علاوه بر این، داده‌های وب سایت «CCData» نشان می‌دهد حجم معاملات اسپات کوین بیس در سه‌ ماهه سوم ۲۰۲۳ نسبت به سه‌ ماهه سوم ۲۰۲۲ حدود ۵۲٪ سقوط کرده است. البته صرافی‌هایی مثل بایننس نیز با چنین مشکلاتی مواجه شده‌اند. طبق داده‌های CCData، سهم بایننس از بازار کریپتو در سپتامبر ۲۰۲۳ (شهریور) برای هفتمین ماه متوالی کاهش یافته و از ۵۵٪ در ابتدای سال ۲۰۲۳ به حدود ۳۴٪ رسیده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا