اخبار بیت کویناخبار عمومی

گزارش هفتگی کوین بیس: فشار نزولی بر قیمت بیت کوین به پایان رسیده است

تحلیلگران کوین بیس در گزارش هفتگی این صرافی در مورد تحلیل بازار، به کاهش فشارهای نزولی اشاره کرده‌اند که می‌تواند شرایط بهتر و سالم‌تری را برای سرمایه‌گذاران ایجاد کند. دراین مطلب، به این موضوع می‌پردازیم که در این گزارش به چه نکاتی توجه شده و دلایل آن‌ها برای کاهش فشارهای نزولی چیست؟

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از دبلاک، کوین بیس در یک تحلیل جدید از بازار به این موضوع اشاره کرده است که بسیاری از عوامل تضعیف‌کننده قیمت بیت کوین (BTC) و صنعت کریپتو مانند فروش دارایی‌های صرافی ورشکسته FTX و مشکلات مالی شرکت سلسیوس، وام‌دهنده کریپتو، در حال رفع شدن هستند و راه برای ایجاد محیط بهتری برای انجام معاملات کریپتو هموار شده است.

روز جمعه، گزارش بازار هفتگی کوین‌بیس منتشر شد. در این گزارش توضیح داده شده است که چگونه عواملی که به طور ویژه بر بیت‌کوین و بازار ارزهای دیجیتال فشار نزولی وارد می‌کردند، در حال کاهش هستند.

تحلیلگران کوین بیس می‌گویند:

به نظر ما بسیاری از عوامل فنی که عملکرد کریپتو را به سمت نزول تحت فشار قرار می‌دادند، شروع به تحلیل رفتن کرده‌اند که احتمالا در هفته‌های آینده جای خود را به یک محیط معاملاتی بهتر و سالم‌تر خواهند داد.

فشار فروش دارایی‌های FTX برداشته شد

بر اساس این گزارش، یکی از اتفاقات مهمی که بسیاری از فشارهای نزولی را کاهش داده است، تکمیل فروش دارایی‌های صرافی ورشکسته FTX است که سهام قابل توجی از صندوق GBTC را به فروش رسانده است. همان طور که پیش از این گزارش دادیم، بخش اعظم فشار فروش قیمت بیت کوین به خاطر همین موضوع بوده که خوشبختانه بیشتر این سهام فروخته شده است.

نقش عوامل کلان

در این گزارش اشاره شده که جریان خالص ورودی به ETFهای اسپات بیت‌کوین در ایالات متحده در هفته گذشته به طور متوسط روزانه بیش از ۲۰۰ میلیون دلار بوده است که در مجموع، از ۱۱ ژانویه (۲۱ دی) کل ورودی خالص به این صندوق‌ها به ۱.۴۶ میلیارد دلار رسیده است. در نتیجه، با کاهش فشار فروش گری اسکیل، جریان ورودی خالص به این بازار بازگشته است.

تحلیلگران کوین بیس می‌گویند:

در نتیجه، ما انتظار داریم نقش عوامل کلان در هفته‌های آینده برای دارایی‌های دیجیتال پررنگ‌تر شوند که می‌تواند از عملکرد مثبت آن‌ها حمایت کند.

امکان کاهش نرخ بهره در ماه می

گزارش کوین‌بیس، نشست FOMC و کنفرانس مطبوعاتی اخیر فدرال رزرو آمریکا را نیز مورد توجه قرار داده است که طی آن اعلام شد تصمیم‌گیری در مورد نرخ بهره به جلسه بعدی کمیته بازار آزاد فدرال در ۱۹ تا ۲۰ مارس (۲۹ اسفند و ۱ فروردین) به تعویق خواهد افتاد. به گفته تحلیلگران کوین بیس، نتایج جلسه اخیر نشان می‌دهد چرخه تسهیل پولی فدرال رزرو احتمالا از اول ماه می (اردیبهشت) آغاز می‌شود، ضمن اینکه پایان برنامه‌های کاهش ترازنامه بانک مرکزی احتمالا در ماه ژوئن (تیر ماه) آغاز خواهد شد.

در این گزارش آمده است که در سخنرانی روز چهارشنبه فدرال رزرو اعلام شد که احتمال یک فرود نرم (Soft Landing) برای اقتصاد ایالات متحده پس از آخرین چرخه افزایش نرخ توسط بانک مرکزی افزایش یافته است:

به نظر می‌رسد احتمال یک فرود نرم نسبت به چند ماه پیش بیشتر شده است، زیرا ظاهرا در اقتصاد آمریکا شاهد یک بده بستان جزئی بین فعالیت اقتصادی و تورم هستیم؛ به نحوی که هر دفعه درباره یکی از آن‌ها داده امیدوارکننده‌ای منتشر می‌شود.

تحلیلگران کوین بیس می‌گویند تورم PCE مرکزی (Core PCE)، معیار ترجیحی فدرال رزرو برای قیمت‌ها، در بعد سالانه به میزان ۲.۷٪، در راستای هدف بلندمدت تورم یعنی ۲٪ است و مجموعه شاخص‌های اقتصادی اخیر نسبتا بهبود یافته‌اند.

در این گزارش به این موضوع نیز اشاره شده است که ترکیبی از کاهش فشارهای نزولی بر بیت کوین و احتمال کاهش نرخ بهره همزمان با هاوینگ بیت کوین، از این پتانسیل برخوردار است که بتواند بازار بیت کوین و سایر توکن‌ها را در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۴ تقویت کند.

ماهرخ شیرودی

خیلی تصادفی وارد دنیای کریپتو شدم، اما آنچه که باعث شد در این حوزه فعالیت کنم سرعت بالای نوآوری و پیشرفت در صنعت کریپتو و بلاکچین بود. علاقه زیادی به یاد گرفتن دارم. تحلیل تکنیکال و فاندامنتال از زمینه‌های مورد علاقمه و بازی کردن با کلمات و انتقال مفاهیم پیچیده در قالب جملات ساده رو دوست دارم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا