مبتدی دیفایویدیو

معرفی و آموزش کار با سایت کوین لابستر (Coinlobster) + ویدیو

چطور می‌توانیم وضعیت بازارهای بزرگ فیوچرز و اسپات رو به‌صورت همزمان دنبال کنیم؟ آیا می‌شود متوجه شد در لحظه چه حجمی از سفارشات و در کدام صرافی‌ها لیکویید می‌شوند؟ وضعیت نقدینگی صرافی‌های معروف به چه صورت است؟ خوشبختانه پاسخ این سوالات را می‌توانید در سایت کوین لابستر (Coinlobster) به‌راحتی پیدا کنید. سایت کوین لابستر (Coinlobster) ابزاری برای رصد کردن دفاتر سفارش بازارهای اسپات و قراردادهای آتی متمرکز و صرافی‌های غیرمتمرکز همچون یونی سواپ و سوشی سواپ است. در ویدیو آموزش کار با کوین لابستر به طور کامل با این سایت و امکانات آن آشنا خواهید شد. با میهن بلاکچین همراه باشید.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

ویدیوی آموزش کار با کوین لابستر

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

پیدا کردن منابع معتبر برای رصد بازارهای فیوچرز کار دشواری است. سایت کوین لابستر ابزاری است که دفاتر سفارش بازارهای فیوچرز و اسپات ۱۰ صرافی معتبر را در یک محصول به عنوان دفتر سفارش ترکیبی زنده یا Live Combined Order Book در سال ۲۰۲۰ عرضه کرده است. (در ویدیوی بالا به اشتباه گفتم تابستان سال ۲۰۱۸) علت دفتر سفارش ترکیبی خطاب شدن این محصول، ادغام وضعیت خرید و فروش، سفارشات اجرا شده و لیکویید شده در صرافی‌های زیر به صورت همزمان است. می‌توانید وضعیت سفارشات ۹ رمزارز بیت کوین، اتریوم، BNB، سولانا، ریپل، DOT، دوج کوین و شیبا در صرافی‌های زیر را مشاهده کنید.

دفتر سفارش ترکیبی سایت کوین لابستر

امکانات سایت Coinlobster

آموزش کار با کوین لابستر - بخش‌های مختلف سایت coinlobster

از سایر امکانات این سایت می‌توان به نمایش معاملات دیفای به‌صورت ترکیبی (Combined DeFi Trades) اشاره کرد. در این بخش می‌توانید معاملات جفت‌ارزهای مورد نظرتان را در سه صرافی سوشی سواپ، ورژن ۲ و ۳ یونی سواپ بررسی کنید. این قسمت به شما اطلاعاتی همچون مقایسه قیمت جفت ارز در این سه صرافی در بازه‌ زمانی ۲۴ ساعته، آخرین صرافی محل خرید و فروش و کمترین و بیشترین حجم معاملات را مشاهده کنید.

بخش بعدی این سایت تماشای نهنگ‌ها یا Whale Watching است. در این قسمت می‌توانید معاملات نهنگ‌ها را به‌صورت روزانه رصد کرده و با بزرگترین خریداران و فروشندگان جفت‌ ارز معاملاتی مد نظر خود آشنا شوید. در بخش DeFi Whale Trades هم می‌توانید با نهنگ‌های دیفای آشنا شوید. یکی از مزایای شناسایی نهنگ‌ها در این است که معامله‌گرهای کوچک‌تر می‌توانند تا حد قابل قبولی نزولی یا صعودی بودن بازار را دریافته و از ضرر و زیان بزرگ جلوگیری کنند.

بخش بعدی این سایت Liquidation Watch نام دارد و آخرین پوزیشن‌های لیکویید شده را براساس حجم، بازار، قیمت، زمان و جهت به شما نمایش می‌دهد. لیکویید شدن زمانی اتفاق می‌افتد که ضرر یک معامله مساوی حجم سرمایه معامله‌گر می‌شود. در این زمان صرافی پوزیشن را بسته و اصطلاحا حساب را تسویه یا صفر می‌کند. لیکویید شدن به عواملی مثل سرمایه و مقدار اهرم (Leverage) بستگی دارد.

بخش بعدی در آموزش کار با کوین لابستر، مارکت آورویو (Market Overview) است. در این بخش یک شمای کلی از وضعیت بازار برای شما نمایش داده می‌شود. در بخش مارکت آورویو می‌توانید میزان تغییرات مثبت یا منفی رمزارزهای مختلف، بیشترین، کمترین و میانگین قیمت در ۲۴ ساعت گذشته را بررسی کنید.

جمع‌بندی

سایت Coinlobster ابزاری برای رصد بازارهای فیوچرز و اسپات به‌صورت لحظه‌ای است و همچنین نمودار و جدول‌های مفیدی برای بررسی وضعیت معاملات در صرافی‌های غیرمتمرکز یونی سواپ و سوشی سواپ فراهم می‌کند. همچنین با کمک کوین لابستر می‌توانید از کار نهنگ‌ها و بزرگترین معاملات ۲۴ ساعت اخیر سردر بیاورید.

آیا آموزش کار با سایت کوین لابستر برای شما مفیده بوده است؟ به نظر شما افزودن چه ابزارها و امکانات دیگری تجربه کاربری این سایت را بهبود خواهد داد؟

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا