متوسط مقالات عمومی

معاملات همتا به همتای کریپتو چگونه می‌تواند به مردم کمک کند؟

معاملات همتا به همتا (P2P) از جهاتی، یک پدیده غریب است. همانطور که راه‌های دسترسی به رمز ارزها زیاد شد، معاملات همتا به همتا نیز رشد کرد. این مسئله عجیبی است که ممکن است در ابتدا معنای چندانی نداشته باشد. در حالی که رمز ارزها از زمان آغاز بیت کوین تا به حال تغییرات زیادی کرده‌اند،‌ تقاضا برای معاملات همتا به همتا تنها افزایش یافته است و من (نویسنده مقاله) می‌خواهم این موضوع جالب را برای شما مقداری باز کنم.

رابطه من با بانک‌ها و معاملات همتا به همتا

همتا به همتا معامله ترید قانون گذاری

 

زمانی که عقیده داشتم که بانک‌ها به درد نمی‌خورند و از آنها متنفرم، متوجه شدم که متنفر نیستم؛ حداقل نه کاملا!

من نمی‌توانم با مناسب بودن لایه بندی کردن روش‌های پرداخت مدرن به نسبت بانکداری سنتی مخالفت کنم. این تلفیق به من اجازه می‌دهد که بتوانم از Ebay چیزهایی بخرم که به آنها نیازی ندارم. اما به هر حال خرید می‌کنم؛ چون با کمک پی پال و تنها با یک تیک می‌توانم پرداخت را انجام دهم.

راحتی مهم است؛ و مشکل بانک‌ها هم همین است!

تا به حال تراکنشی داشتید که برگشت بخورد و بانک به شما بگوید که “ببخشید! ولی ما این کار را انجام نمی‌دهیم و اگر به تلاشتان ادامه دهید حساب شما را می‌بندیم؟”

خب این زیاد جالب نیست. به علاوه، صحبت با بانک درباره تصمیمشان که یا کاری را انجام می‌دهند یا انجام نمی‌دهند، اغلب جواب نمی‌دهد و این چیزی است که برای هر کسی که معاملات رمز ارزها را تجربه کرده، بسیار مشهود بوده است.

وضعیت کنونی معاملات همتا به همتا

همتا به همتا معامله ترید قانون گذاری

 

معاملات همتا به همتا با حذف پول نقد از معاملات یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های همتا به همتا، اخیرا دگرگونی‌های قابل توجهی ایجاد کرده‌اند. حتی برخی از صرافی‌ها معاملات تریدرها را محدود کردند تا آن را تست کنند. این کار آسان نبود؛ اما همچنان سرعت این نوع معاملات پایین نیامده است.

این یک پایگاه برای کاربران از کشورهاست؛ چه آنهایی که در کشورهایی زندگی می‌کنند که دسترسی به بانکداری را منع کرده‌اند و یا قانون گذاری محدودی برای رمز ارزها ایجاد می‌کنند، و چه آنهایی که از کشورهایی که دارای آپشن‌های متعددی برای معاملات کریپتو ارائه می‌دهند؛ مردم ایالات متحده، استرالیا و خیلی از کشورهایی که معاملات داخلی با حجم قابل توجهی دارند نیز در معاملات همتا به همتا بسیار فعال هستند.

با وجود رشد کریپتو در سال‌های اخیر، این موضوع همچنان مقداری عجیب است؛ روش‌های بسیار زیادی که برای معامله رمز ارزها وجود دارد، صرافی‌ها لوریج‌های بالا برای ترید ارائه می‌دهند و جفت ارزهای دیجیتال بسیار زیادی وجود دارد. پس چرا مردم باید از صرافی‌های همتا به همتا استفاده کنند؟! در حالی که معاملات همتا به همتا از برخی جهات مقداری دشوار است (حداقل در برخی پلتفرم‌ها)، ارزش آنها هنوز تغییر چندانی نکرده است.

زمانی که معاملات از مرزها عبور می‌کنند

معاملات همتا به همتا تنها از حاشیه عبور نمی‌کنند، بلکه از مرزها نیز عبور می‌کنند. معمولا زمانی که شما به معامله فکر می‌کنید، طرف مقابل معامله را در نظر نمی‌گیرید. اما شاید زمان این باشد که مقداری دقیق‌تر نگاه کنید؛ زمانی که شما وارد یک معامله همتا به همتا می‌شوید (چه به عنوان یک تریدر معمولی یا تریدری که خرج زندگی خود را از این راه در می‌آورید)، شما در حال ارائه یک نوع خدمات هستید.

شما ممکن است تسهیلاتی ارائه کنید که به طرف مقابل اجازه می‌دهد که بیت کوین را با پی پال بخرد و یا کارت اعتباری هدیه خود را با اتریوم معامله کند. حتی اگر شما در یک منطقه خاص، بیت کوین را با قیمتی بالاتر ارائه می‌دهید، به صورت غیرمستقیم کمک می‌کنید تا نقدینگی را در آن منطقه تامین کنید. این کار تعادل بیشتری بین عرضه و تقاضا ایجاد می‌کند.

قابلیت صرافی‌های همتا به همتا این است که یک پل ارتباطی بین تریدرها از همه جای دنیا ایجاد می‌کند. این نه تنها به رشد رمز ارزها کمک می‌کند، ‌بلکه به ثبات بیشتر بازار نیز کمک می‌کند؛ در حالی که بیت کوین و دیگر رمز ارزها هنوز هم دارای نوسانات زیادی هستند، اما فرصت برای آربیتراژ آنها کمتر از گذشته شده است.

کریپتو می‌تواند مردم سراسر دنیا را با کمترین مقاومت به هم متصل کند. جریان رمز ارزها برای این کار بهتر است و کمک کرده تا جوامع تعاملات بهتری با هم داشته باشند.

کاهش لغزش مقررات

همتا به همتا معامله ترید قانون گذاری

 

کشورهای مختلف نسبت به رمز ارزها نظرات مختلفی دارند. این نه تنها بر روی بازار تاثیر می‌گذارد، بلکه بر زندگی مردم سراسر جهان نیز اثر می‌گذارد؛ دسترسی به رمز ارزها به مردم کشورهایی که دارای تورم شدید هستند، کمک می‌کند تا این تورم را مهار کنند و یا ارزش سرمایه خود را حفظ کنند.
پلتفرم‌های معاملاتی که روش‌های پرداخت آنها به شدت کنترل و نظارت می‌شوند، برای مردم برخی کشورها محدودیت ایجاد می‌کنند. معاملات همتا به همتا معاملات را منعطف می‌کند و به مردم اجازه می‌دهد تا با هر چیزی که دارند بتوانند معامله کنند. این چیزی است که این پلتفرم‌ها را عالی می‌کند.
خدماتی که توسط همه در پلتفرم‌های معاملات همتا به همتا ارائه می‌شود، به کسانی که نیاز دارند اجازه می‌دهد که یک حاشیه امن برای خود داشته باشند. همچنین به آنها اجازه می‌دهد تا معاملات خود را با هر روشی که دوست دارند انجام دهند.
این آزادی در زمان معامله، همه چیز را بسیار معقول می‌کند؛ وقتی همه چیز محدود می‌شوند، مقررات بیش از حد می‌تواند مردم را اذیت کند و خیلی از کسانی را که به رمز ارزها نیاز دارند یا می‌خواهند به آنها دسترسی داشته باشند را تنها رها کند.

نتیجه گیری

رمز ارز و معاملات همتا به‌همتا پتانسیل این را دارند که به یک نوآوری در سال‌های آینده تبدیل شوند. اعتقاد من این است که این روش معاملاتی که خیلی وقت است وجود دارد، به ما کمک می‌کند که راحت‌تر به جلو حرکت کنیم.

در حالی که معاملات همتا به‌همتا طی گذر زمان تکمیل می‌شوند و نیازهای تریدرها مقداری تغییر می‌کند، این معاملات نه تنها بین معامله‌گران همتا به همتا صورت می‌گیرد، بلکه در کل فضای رمز ارزها نیز تاثیر بسزایی می‌گذارد.

شاید دفعه بعدی که خواستید مقداری پول نقد را تبدیل به رمز ارز کنید یا مقداری از سودهایتان را از پلتفرمتان برداشت کنید، به این فکر کنید که چگونه می‌توانید کمی متفاوت‌تر معاملات خود را انجام دهید.

منبع
hackernoonebay

آرن امیریان

من آرن امیریان هستم و از سال ۲۰۲۰ در بازار رمزارزها و تکنولوژی بلاکچین فعالیت می‌کنم. از همان زمان اعتقاد داشتم که این تکنولوژی می‌تواند در آینده‌ای نزدیک، سیستم‌های مالی و بانکداری سنتی را متحول کند. پس از مدت کوتاهی که در میهن بلاکچین مشغول به کار شدم، به این حوزه گسترده بسیار علاقمند شدم. اکنون حوزه مطالعاتی من راهکارهای لایه ۲، بلاکچین‌های لایه ۱، DAGها، شبکه‌های حریم خصوصی و آدیت کردن کدهای پروژه‌هاست.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا