اخبار بیت کویناخبار عمومی

ارز دیجیتال از کره شمالی هم متمرکز تر است؛ بیت کوین به پایان خود نزدیک می‌شود!

نوریل روبینی اقتصاددان آمریکایی بیان کرد که ارز دیجیتال از کره شمالی هم متمرکز تر است. این استاد دانشگاه نیویورک که بیشتر با نام دکتر دووم (Dr. Doom) معروف است و به دلیل پیش بینی هایش در مورد بحران اقتصادی ۲۰۰۸ شناخته شده می‌باشد صحبت های انتقاد آمیزی بیان کرده است که در ارز دیجیتال متمرکز سازی وجود دارد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

وی در توییتر خود دوباره این بحث را تکرار کرد و این بار غیرمتمرکزسازی کریپتو را یک افسانه خواند و این پدیده را با کره شمالی مقایسه کرد:

غیرمتمرکزسازی در ارز دیجیتال یک افسانه است. ارز دیجیتال سیستمی است که از کره شمالی نیز متمرکزتر است. ماینرها متمرکز اند، صرافی ها متمرکز اند، توسعه دهندگان دیکتاتورهای متمرکز اند و ضریب ناهمسانی جینی (Gini) بیت کوین بدتر از کره شمالی است.

شاخص جینی یک مقیاس توزیع است که اغلب برای ارزیابی ناهمسانی اقتصادی در یک کشور یا منطقه خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد. روبینی مقایسه خود را در توییت دیگری ادامه داد و این بار به طور مشخص تری مدعی شد که ضریب ناهمسانی بیت کوین (BTC) بدترین مورد در جهان می‌باشد:

ماینرها،صرافی ها و توسعه دهندگان متمرکز اند. ضریب ناهمسانی بیت کوین از کره شمالی که بدترین نمونه در جهان است نیز بدتر می‌باشد. کریپتو در خصوص متمرکزسازی و ناهمسانی از کیم جونگ اون نیز بدتر است.

طبق گزارشات روبینی بیت کوین (BTC) را یک حباب عظیم خواند که از خودش تغذیه می‌کند و غیرمتمرکزسازی ارزر دیجیتال یک حرف بی معنی است. در ماه نوامبر ۲۰۱۷ وی پیش بینی کرد که با قانونمندی سخت تر اکثر کشورها که دنباله رو رویکرد چین در حوزه کریپتو می‌باشند، بیت کوین به پایان خود نزدیک می‌شود.

در ماه آگوست، روبینی به عنوان یکی از سخنرانان همایش بلک شو آمریکا از فناوری بلاک چین انتقاد کرد و‌گفت فناوری مالی (فین تک) هیچ ارتباط و نیازی به بلاک چین یا کریپتو ندارد و مردم با سیستم های پرداخت دیجیتال سنتی می‌توانند نیازهای خود را برطرف کنند.

منبع
cointelegraph

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا