اخبار بیت کوین

وضعیت قیمت بیت کوین و اتر در آستانه بسته شدن شمع هفتگی چگونه است؟

قیمت بیت کوین در آستانه بسته شدن شمع هفتگی در انتهای یکشنبه، در تلاش برای غلبه بر مقاومت ۲۵٬۰۰۰ دلاری است و قیمت اتر نیز هنوز نتوانسته است بر سطح ۲٬۰۰۰ دلار مسلط شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در حالی‌که شاخص ترس و طمع کریپتو برای اولین بار پس از ۱۷ هفته وارد محدوده «خنثی» شده است، قیمت بیت کوین و اتر در ادامه رالی صعودی ایجاد شده از عصر چهارشنبه در تلاش برای غلبه بر سطوح کلیدی مقاومت خود هستند. شاخص ترس و طمع کریپتو امروز عدد ۴۷ را نشان می‌دهد که در محدوده «خنثی» است، درحالی‌که دیروز این شاخص عدد ۴۶ را نشان می‌دهد که حد پایین محدوده «ترس» است.

شاخص ترس و طمع
شاخص ترس و طمع کریپتو؛ منبع: Alternative.me

قیمت بیت کوین پس از اعلام داده‌های شاخص CPI در عصر چهارشنبه وارد روندی صعودی شد و پس از اینکه در عرض یک ساعت پس از اعلام خبر در عصر چهارشنبه، بیش از ۳.۷۶٪ رشد داشت، در روز پنجشنبه برای بار اول به سطح مقاومت ۲۵٬۰۰۰ دلار هجوم برد.

قیمت بیت کوین در پنجشنبه توانست بر سطح کلیدی ۲۴٬۶۷۶ دلار غلبه کند اما از مقاومت ۲۵٬۰۰۰ دلار به شدت پس زده شد و شمع روز پنجشنبه را زیر ۲۴٬۰۰۰ دلار و در محدوده قرمز بست. با این حال روز جمعه با خبر ارائه خدمت سرمایه‌گذاری مستقیم در بیت کوین توسط بلک‌راک که به عقیده پادکستر معروف، آنتونی پامپلیانو، بولیش‌ترین خبر سال ۲۰۲۲ است، وضعیت کلی بازار مثبت شد.

در زمان نگارش خبر قیمت لحظه‌ای بیت کوین ۲۴٬۵۶۶ دلار است و اگر کندل هفتگی بیت کوین بالای یکی از سطوح کلیدی قیمت (از جمله اولین مقاومت که سطح ۲۴٬۶۷۶ دلار است) بسته شود، امکان ادامه رالی صعودی وجود دارد.

قیمت بیت کوین
مقاومت‌های کلیدی قیمت بیت کوین؛ منبع: تریدینگ ویو

برای تحلیل تکنیکال دقیق‌تر درباره قیمت بیت کوین مطلب زیر را مطالعه کنید.

با این حال قیمت اتریوم در هفته‌های اخیر اوضاع مساعدتری دارد. با اعلام خبر جلو افتادن تاریخ به‌روزرسانی مرج، قیمت اتریوم روز گذشته موفق شد در صرافی بایننس تا ۲۰۲۰ دلار صعود کند، اما هنوز موفق به تثبیت این سطح مقاومت روانی نشده است. قیمت لحظه‌ای اتریوم در زمان نگارش خبر ۱۹۹۰ دلار است.

جالب توجه است که اتریوم در بازار مشتقات در روزها اخیر یکه‌تازی می‌کند. برای مثال در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۴۰٪ از کل لیکوییدیشن‌های معاملات آتی در تمام صرافی‌های متمرکز مربوط به اتریوم بوده است. این در حالی است که حجم لیکوییدیشن‌های معاملات آتی بیت کوین تنها ۲۰٪ بود. همچنین حجم معاملات باز (OI) اتریوم در بازار آپشن چند روزی است که از بیت کوین سبقت گرفته است.

وضعیت بازار آلتکوین با خروج احساسات بازار از محدوده «ترس»، بسیار مناسب به نظر می‌رسد. جالب توجه است که در روز گذشته ارزش کل بازار آلت‌کوین‌ها توانست از ۷۰۰ میلیارد دلار عبور کند و این رقم برای ارزش بازار آلت‌کوین در میانه بازار خرسی بسیار بالا به نظر می‌رسد. برای مقایسه باید توجه داشت که ارزش کل بازار آلت‌کوین‌ها در پیک بازار صعودی سال ۲۰۱۷ تنها ۳۵۰ میلیارد دلار بود.

در تصویر زیر وضعیت ۱۰ رمزارز برتر از نظر ارزش بازار بر اساس داده‌های میهن بلاکچین مشاهده می‌شود.

۱۰ رمزارز برتر
وضعیت ۱۰ رمزارز برتر؛ منبع: میهن بلاکچین

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا