اخبار بلاکچیناخبار عمومی

تناقض در سیاست‌های گوگل؛ برنامه‌های ماینینگ همچنان در گوگل پلی موجود هستند!

گوگل پلی (Google Play) در ماه جولای ۲۰۱۸ اعلام کرد که برنامه های ماینینگ ارز دیجیتال در مرورگر یا هر پلتفرمی که توسط این شرکت پشتیبانی می شود اجازه فعالیت نخواهند داشت. با این حال، فروشگاه گوگل پلی همچنان برنامه هایی را در پلتفرم خود قرار می دهد که امکان استخراج ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین را امکان پذیر می‌کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

برنامه های ماینینگ هنوز در پلی استور فعالیت دارند

این پلتفرم در ماه جولای ۲۰۱۸ بیان کرد این شرکت به برنامه هایی که کاربران را در معرض ابزارهای مالی فریبکارانه قرار دهد، اجازه کار نمی‌دهد. در آن زمان، این تصمیم سختگیرانه به نظر می رسید. با یک نگاه دقیق تر می‌توان متوجه شد که این سیاست تنها کلماتی بر روی کاغذ بوده است و گوگل پلی این ممنوعیت را اعمال نکرده است.

یکی از این برنامه ها با نام JSEcoin است که یک استارت‌آپ بلاک چین بریتانیایی می‌باشد. طبق گزارشات این شرکت به عنوان جایگزینی برای تبلیغات در حال کار بر روی راه حل های ماینینگ مبتنی بر مرورگر می‌باشد.

جان سیم بنیانگذار JSE در رابطه با این پیشرفت بیان کرد:

این موضوع صحت دارد. علیرغم اینکه از سیاست محدودسازی آن ها مطلع بودیم با این حال با تیم پشتیبانی گوگل ارتباط برقرار کردیم تا تأیید کنند که آیا اجازه داریم از طریق برنامه رسمی به کاربران خود امکان استخراج توکن های خود را بدهیم.

اپلیکیشن های ماینینگ بیت کوین
منبع: گوگل پلی استور

برنامه های ماینینگ تقلبی بسیار زیاد اجرا می شود

نه تنها JSE، بلکه برنامه های ماینینگ ارز دیجیتال معروف و فراوان دیگری در گوگل پلی برای همه موجود می باشد. BTCmanager بررسی مستقلی انجام داد تا مشخص کند که آیا گوگل پلی در پلتفرم خود برنامه های ماینینگ کریپتو دارد. نتایج این بررسی بدین صورت می‌باشد: بیش از ۱۰۰ برنامه در گوگل پلی وجود دارد که ماینینگ کریپتو را امکان پذیر می‌کند. این برنامه ها صرفا برای استخراج بیت کوین نیستند. دیگر ارزهای دیجیتال مانند لایت کوین، بیت کوین کش، دش و نئو نیز دارای چندین برنامه اختصاصی برای خود هستند.

منبع
btcmanager

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا