پیش بینی قیمت ارز های دیجیتال در سال ۲۰۲۰ توسط متخصصین کریپتو !

در صنعتی که بر پایه کمیابی دیجیتال بنا نهاده شده است، نظرات گوناگونی وجود دارد و همه دوست دارند این نظرات را با بقیه در میان بگذارند. یک دهه از عمر بلاک چین (Blockchain) و ارز های دیجیتال گذشت و حال با شروع دهه دوم، زمان خوبی برای پیش بینی است. پیش بینی قیمت ارز های دیجیتال (crypto price prediction) کار جالبی است و به همین خاطر، در این نوشتار پیش بینی های متخصصین آورده شده است. این پیش بینی ها را ابتدا در مورد بیت کوین (bitcoin) شروع می کنیم.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ 

پیش بینی قیمت ارز های دیجیتال

اینکه قیمت بیت کوین در ۲۰۲۰ به کجا می رسد، تا حدود زیادی بستگی به نظر فرد پیش بینی کننده در مورد هاوینگ (halving) دارد. افرادی برای باورند که هاوینگ روی قیمت بیت کوین تاثیر می گذارد و افراد دیگری نیز چنین فکر نمی کنند. تئوری منطقی بازار می گوید که سرمایه گذاران از مدت ها پیش برای سرمایه گذاری در بیت کوین آماده شده اند و هاوینگ تاثیر چندانی ندارد. اما در جهان کریپتو منطق زیاد جواب نمی دهد و بسیاری اوقات رویداد هایی عجیب و غریب را تجربه کرده ایم. یل بدموسی (Yele Bademosi) از لابراتوار های بایننس (Binance Labs) بر این باور است که کمترین قیمت بیت کوین در ۲۰۲۰، از کمترین قیمت آن در ۲۰۱۹ (تقریبا ۳۳۰۰ دلار) بالاتر خواهد بود.

Blockchain Capital بر این باور است که بیت کوین در سال ۲۰۲۰ از مرز ۲۰۰۰۰ دلار خواهد گذشت و عده ای معتقدند که بیت کوین حتی ۴۰۰۰۰ دلار را نیز لمس خواهد کرد. این افراد معتقدند که سرمایه گذاران موسساتی در سال ۲۰۲۰ وارد فضای کریپتو می شوند و این منجر به افزایش قیمت بیت کوین خواهد شد. جان مکافی (John McAfee) نیز یکی دیگر از افراد خوش بین به نسبت بیت کوین است که البته بسیاری فکر نمی کنند که پیش بینی او در مورد بیت کوین برای سال ۲۰۲۰ درست از آب درآید. می بینید که نظرات گوناگونی در مورد پیش بینی قیمت ارز های دیجیتال از جمله بیت کوین وجود دارد.

پیش بینی قیمت ارز های دیجیتال در کنار پیش بینی شبکه های بلاک چینی

مباحثات شدیدی در مورد تهدید فناوری محاسبات کوانتومی (quantum computing) به نسبت بلاک چین و ارز های دیجیتال صورت گرفته است. گوگل (google) نیز اخیرا به این فناوری توجه خاصی مبذول داشته است و بر آن متمرکز شده است. اما بسیاری از متخصصین بر این باورند که فناوری دفتر کل مقاوم در برابر کوانتوم (QRL) در سال ۲۰۲۰ به کمک بلاک چین خواهد آمد و آن را در برابر فناوری محاسبات کوانتومی ایمن خواهد کرد. QRL در صدد انجام هارد فورک (hard fork) برای ادغام مدیریت غیر متمرکز روی زنجیره و استخراج توزیع شده با رندوم اکس (Randomx) می باشد که در سال آینده باید نظاره گر این رویداد بود.

در سال ۲۰۲۰، بلاک چین های قرارداد هوشمند رقیب اتریوم (Ethereum) را نیز باید مورد مشاهده و دقت قرار داد. رایان سلکیس (Ryan Selkis) در این باره ابراز داشته که Polkadot (قرار است سال اینده راه اندازی شود) و Cosmos به احتمال زیاد در این زمینه موفق خواهند شد.

گسترش پروتکل های (protocols) شبکه نسل سوم

فناوری شبکه متمرکز به همراه دیگر فناوری های نسل سوم شبکه ایجاد شد و انتظار می رود که در ۲۰۲۰ آینده درخشانی داشته باشد. جک دورسی (Jack Dorsey) در حال راه اندازی Bluesky می باشد که یک پروتکل رسانه های اجتماعی غیر متمرکز است و این نوید بخش بازگرداندن کنترل داده به مالکان آنها می باشد و منجر به گسترش پلتفرم های ضد سانسور (censorship) در شبکه خواهد شد.

از جمله پروژه های درخشان شبکه نسل سوم برای سال آینده می توان به Cyber اشاره کرد که پروتکلی است که بر بالای IPHS (سیستم فایل بین سیاره ای) عملکرد خواهد داشت، و یک سیستم اجماع اطلاعاتی برای جواب ها را به همراه یک موتور جستجو فراهم خواهد کرد. اینها اساسا یک گوگل غیر متمرکز را شکل می دهند که از گراف های (graphs) دانش استفاده می کند. پروژه هایی مانند Arweave، Handshake و filecoin نیز در این میان نقش کلیدی خواهند داشت.

آلتکوین هایی (Altcoins) با بیشترین احتمال موفقیت 

پیش بینی قیمت ارز های دیجیتال

News.bitcoin.com اخیرا لیستی را در مورد توکن هایی با احتمال موفقیت بالا در سال ۲۰۲۰ بیرون داده است. باید توکن DOT را به این لیست اضافه کرد که سپارتان بلاک (Spartan Black) انتظار دارد از لحاظ حجم بازار از اتریوم پیشی بگیرید. او همچنین معتقد است که MKR از مرز ۱۰۰۰ دلار عبور خواهد کرد.

متخصصان در مورد تون (TON) و Filecoin که سرمایه مورد نیاز برای آنها در خلال بازار صعودی ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ جمع آوری شده است، زیاد خوش بین نیستند. Blockchain Capital پیش بینی کرده که هیچ کدام از شبکه های لایه اول که در ۲۰۲۰ راه اندازی خواهند شد، از لحاظ حجم بازار در جایگاه ۱۰ ارز اول قرار نخواهند گرفت. سپارتان بلاک انتظار دارد که در سال آینده بر حجم بازار بت (BAT) و SNX افزوده شود اما از حجم بازار دوج کوین (Dogecoin)، نئو (NEO) و آیکون (ICX) کم شود. سرانجام، برام کوهن (Bram Cohen) از چین پیش بینی کرده که تتر (tether) سومین ارز دیجیتال بزرگ بازار از لحاظ حجم بازار خواهد شد.

پیش بینی هایی در مورد صرافی ها

کارشناسان معتقدند که سرمایه گذاری در کریپتو در سال ۲۰۲۰ بیشتر خواهد شد و بابی اونگ (Bobby Ong) از سازمان Coingecko معتقد است که صرافی های اوراق مشتقه کریپتویی در سال آینده موفق تر خواهند بود. بن ژو (Ben Zhou) نیز تاکید دارد که در سال ۲۰۲۰ شاهد رقابت بیشتری از جانب صرافی ها خواهیم بود و این رقابت مفید است. او همچنین ابراز داشته که در کنار این رقابت باید کیفیت محصولات و خدمات هم مد نظر باشد زیرا شرکتی که فقط بر رقابت متمرکز است، نمی تواند پیروز شود. طبیعتا عملکرد و ساختار صرافی ها نیز بر پیش بینی قیمت ارز های دیجیتال تاثیر خواهد گذاشت.

سپارتان بلاک همچنین پیش بینی کرده که استیکینگ (staking) دیگر در فضای صرافی ها موجود نخواهد بود زیرا همگان متوجه می شوند که سود حاصل از این کار در برابر تورم ناچیز است. از منظر تعدادی از کارشناسان دیگر نیز، این نوع سرمایه گذاری چندان جالب نیست و بهتر است در وایت پیپر (whitepaper) و اصول بنیادین پروژه ها سرمایه گذاری شود.

امور مالی غیر متمرکز

پیش بینی مقدار ارزشی که وارد فضای مالی غیر متمرکز می شود نیز به مانند پیش بینی قیمت ارز های دیجیتال جذاب شده است. defipulse.com این رقم را ۶۵۴ میلیون دلار پیش بینی کرده است و این در حالی است که بابی اونگ انتظار دارد که این رقم از ۱ میلیارد دلار بیشتر شود. Blockchain Capital در این میان خوش بین تر است و این رقم را ۵ میلیارد دلار پیش بینی کرده است. اونگ همچنین پیش بینی کرده که حداقل یک برنامه مالی غیر متمرکز در سال آینده هک خواهد شد.

پیش بینی می شود که سرمایه گذاری در فضای مالی غیر متمرکز در سال آینده بیشتر شود و اوراق مشتقه غیر متمرکز نیز در سال آینده دارای لوریج های (leverage) بالاتر و نقدینگی بیشتری باشند. کارشناسان همچنین معتقدند که شبکه لایتنینگ (lightning network) بیت کوین در سال آینده با افت مواجه شود زیرا آماده بهره برداری برای عموم نیست و توسعه آن نیاز به زمان بیشتری دارد.

در سال ۲۰۲۰ ممکن است هر چیزی برای صنعت کریپتو اتفاق بیافتد و سرمایه گذاران مشتاقانه منتظر سپیده دم دهه جدید می باشند. سال ۲۰۲۰ شروعی جدید می باشد و سرمایه گذاران عزم خود را جزم می کنند تا گرفتار شیت کوین ها (shitcoins)، عرضه های اولیه (ICO) متقلبانه و طرح های پونزی (Poni Schemes) نشوند. تنها زمان به ما نشان خواهد داد که سال ۲۰۲۰ چقدر به روی صنعت کریپتو لبخند خواهد زد. امیدواریم که سال ۲۰۲۰ سال خوبی برای صنعت ارز های دیجیتال باشد. نظر شما در مورد پیش بینی قیمت ارز های دیجیتال چیست؟ آیا چنین پیش بینی هایی اصلا امکان پذیر است؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


54321
امتیاز 4.9 از 8 رای

منبع news.bitcoin
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
موفقیت نزدیک است

سلام به گفته کارشناسان ریپل بهترین صعود را خواهد داشت در سال ۲۰۲۰ با توجه به قیمت پایین ریپل برای خرید مطمنن سود کلانی خواهد داشت .