متوسط سرمایه گذاری

گزارش جذب سرمایه ۱۶ تا ۲۲ مرداد؛ ۱۶ پروژه ارز دیجیتال جذاب از نظر سرمایه‌گذاران

هفته‌نامه جذب سرمایه پروژه‌های کریپتویی، یکشنبه هر هفته در میهن بلاکچین منتشر می‌شود. در این سری مطالب، پروژه‌های جدیدی که توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده‌اند به شما معرفی می‌کنیم. در شماره هفتم گزارش جذب سرمایه سراغ پروژه‌هایی رفتیم که در بازه ۱۶ تا ۲۲ مرداد (۷ تا ۱۳ آگوست) جمع‌آوری و تامین مالی داشته‌اند. جالب است بدانید که ۳ مورد از پروژه‌های برتر این هفته در حوزه امنیت بلاکچین فعالیت می‌کنند. برای مطالعه گزارش هفته پیش میهن بلاکچین به مطلب زیر مراجعه کنید.

توجه داشته باشید که سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ یا جذب سرمایه سنگین، ضامن موفقیت یک پروژه نیست و تعداد کمی از پروژه‌هایی که در گزارش می‌بینید، به موفقیت می‌رسند و برای سرمایه‌گذاران سودآور هستند.

گزارش جذب سرمایه پروژه‌های کریپتویی (۱۶ تا ۲۲ مرداد)

گزارش جذب سرمایه ارز دیجیتال ۱۶ تا ۲۲ مرداد

این هفته صندوق سرمایه‌گذاران به روی پروژه‌های فعال در حوزه امنیت و دیفای باز بود. شتاب‌دهنده بایننس لبز هم روی دو پروژه دیفای Helio Protocol و Curve DAO سرمایه‌گذاری کرده است. در ادامه اول سراغ ۵ پروژه برتر از نظر مبلغ جمع‌آوری مالی می‌رویم و سپس به مابقی می‌پردازیم.

۱. هلیو پروتکل (Helio Protocol)؛ ۱۰ میلیون دلار

هلیو (Helio) یک پروتکل غیرمتمرکز روی شبکه BNB Chain است که امکان وام‌دهی و ییلد فارمینگ را برای دارایی‌هایی به نام “Destablecoins” (استیبل‌کوین‌های غیرمتمرکز) فراهم می‌کند. استیبل‌کوین بومی پروتکل هلیو HAY نام دارد که ارزش آن با یک دلار آمریکا برابری می‌کند. برای دریافت این استیبل کوین باید BNB وثیقه بگذارید، سپس می‌توانید آن را در پلتفرم‌های دیگر سپرده کنید و سود دریافت کنید.

۲. کیوب تری ای آی (CUBE3.AI)؛ ۸.۲۰ میلیون دلار

کیوب تری (CUBE3) یک پلفترم امنیتی است که از یادگیری ماشین و تطبیق الگو برای محافظت لحظه‌ای از قرارداد هوشمند، دفاع در برابر تهدیدات سایبری و فعالیت‌های متقلبانه استفاده می‌کند. این پلتفرم به قراردادهای هوشمند جدید مستقر شده، امتیاز ریسک اختصاص می‌دهد و به شناسایی و جلوگیری از تراکنش‌های مخرب کمک می‌کند و در نتیجه امنیت اکوسیستم ارزهای دیجیتال را افزایش می‌دهد.

۳. اسفراکس (SphereX)؛ ۸.۲۰ میلیون دلار

اسفر اکس (SphereX) یک شرکت امنیتی وب ۳ است که برای محافظت از قراردادهای هوشمند، ماژول امنیتی طراحی می‌کند. این ماژول‌ها از سوء‌استفاده هکرها از آسیب‌پذیری‌های موجود در کد جلوگیری و به صورت آنچین از پروتکل محافظت می‌کنند.

۴. اسپربیت (Spearbit)؛ ۷ میلیون دلار

اسپربیت (Spearbit) یک پروتکل غیرمتمرکز متشکل از کارشناسان امنیتی است که به پروژه‌های Web3 مشاوره می‌دهند. اسپربیت بازار امنیتی کانتینا (Cantina) را توسعه داده است؛ کانتینا مارکت پلیسی برای رزرو خدمات امنیتی است. در حال حاضر فقط به پروژه‌های سازگار با EVM مشاوره داده می‌شود. برای اطلاعات بیشتر درباره پروژه اسپربیت به این صفحه مراجعه کنید.

۵. کرو دائو (Curve DAO)؛ ۵ میلیون دلار

کرو (Curve) بزرگترین بازار مبادلاتی استیبل‌کوین و دومین بازارسار خودکار است. پروتکل کرو سرویس‌هایی همچون استخرهای تامین نقدینگی، سواپ توکن و ایجاد استخر را ارائه می‌دهد. توکن کرو هم با نماد CRV شناخته می‌شود و برای پاداش نقدینگی و مشارکت در حاکمیت پروتکل مصرف دارد. یکی از اهداف اصلی این سرمایه‌گذاری استفاده از زنجیره BNB Chain در پروتکل کرو است.

۶. سایر پروژه‌ها

تا اینجا ۵ پروژه‌ای که در هفته گذشته بیشترین میزان جذب سرمایه را داشتند، معرفی کردیم. به جز این موارد، پروژه‌های دیگری هم بودند که در هفته گذشته سرمایه جذب کردند. برای اجتناب از طولانی شدن مقاله،‌ توضیحات اضافه در مورد سایر پروژه‌ها نمی‌دهیم و آن‌ها را به اختصار در جدول زیر معرفی می‌کنیم.

پروژهسرمایه جذب‌شدهحوزه فعالیتراندسرمایه‌گذاران
Puffer Finance
۵.۵۰ میلیون دلاردیفای (استیکینگ)SeedLemniscap , Lightspeed Faction, Brevan Howard Digital, Bankless Ventures, Animoca Ventures
fxhash ۵ میلیون دلارNFT (بازار معاملاتی)Seed1kx, Fabric Ventures, Bright Opportunities DAO, Union Square Ventures (USV), Tezos Foundation, Daedalus
Xverse App۵ میلیون دلارکیف پول (اوردینالز)SeedJump Crypto, RockawayX, Alliance DAO (ex DeFi Alliance), NGC Ventures, V3ntures, Old Fashion Research (OFR)
HypeLab۴ میلیون دلارسرویس رسانهSeedShima Capital , Makers Fund, Treble Capital, Coinbase Ventures, Dispersion Capital
Rocket PoolTBDدیفای (استیکینگ)استراتژیکCoinbase Ventures
Coin98TBDدیفای (صرافی، پروتکل وام‌دهی و کیف پول)UnknownDWF Labs
Holdstation۲ میلیون دلاردیفای (ترید، مشتقات)SeedK300 Ventures
GoldLink۱.۴۰ میلیون دلاردیفای (وام‌دهی و وام‌گیری)Pre-seedPolychain Capital, Kronos Research, Modular Capital, Reverie
Juhnz‍۱ میلیون دلارNFTSeedBixin Ventures , LK Venture
unshETH۳.۳۰ میلیون دلاردیفای (استیکینگ)SeedSoma Capital , ICONIQ Growth, THE LAO, Backend Capital
Wolf Game WoolنامشخصبازیUnknownPixel Vault

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
کدام پروژه‌ها بیشترین سرمایه را در ۱۶ تا ۲۲ مرداد جذب کردند؟

پروژه‌های هلیو پروتکل، CUBE3.AI و SphereX موفق شدند به ترتیب ۱۰، ۸.۲۰ و ۸.۲۰ میلیون دلار سرمایه جذب کنند.

کدام VCهای بزرگ در هفته گذشته روی پروژه‌های کریپتویی سرمایه‌گذاری کرده‌اند؟

در ۱۶ تا ۲۲ مرداد سرمایه‌گذارانی همچون بایننس لبز، 1kx، پالی چین کپیتال، DWF Labs و کوین بیس روی پروژه‌های مختلفی سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

جمع‌بندی

پیگیری سبد VCها یکی از راه‌های هوشمندانه برای پیدا کردن پروژه‌های کریپتویی مستعد رشد است. این هفته سراغ ۱۶ پروژه جذاب از نظر سرمایه‌گذاران رفتیم؛ تمرکز سرمایه‌گذاران در هفته گذشته بیشتر روی پروژه‌های دیفای (به‌ویژه خدمات استیکینگ) و سرویس‌های امنیتی بوده است. البته نباید فراموش کنیم که سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ یا جذب سرمایه سنگین، ضامن موفقیت یک پروژه نیست و تعداد کمی از پروژه‌هایی که در گزارش‌ها می‌بینید، مسیر موفقیت را تا انتها طی می‌کنند. شما وضعیت پروژه‌های این هفته را چگونه می‌بینید؟ چه پیشنهاداتی برای بهبود هفته‌نامه جذب سرمایه میهن بلاکچین دارید؟

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
5 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا