اخبار آلتکوین

استیبل کوین غیرمتمرکز آوه (GHO) در شبکه اصلی اتریوم عرضه شد

پروتکل آوه (Aave) استیبل کوین GHO را در شبکه اصلی اتریوم عرضه کرد. انتشار این استیبل کوین غیرمتمرکز از جمله تصمیمات دائو (DAO) در پروتکل آوه است که پس از به رای گذاشتن تصویب شده است.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از دبلاک، پروتکل وام‌دهی آوه (Aave) با فعال کردن استیبل کوین غیرمتمرکز خود به نام GHO در شبکه اصلی اتریوم، وارد حوزه دلارهای دیجیتال غیرمتمرکز شده است.

این اقدام نتیجه اجرای رای حاکمیتی تایید شده توسط سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) آوه در اوایل این هفته است. استیبل کوین GHO که ابتدا در فوریه ۲۰۲۳ (بهمن ۱۴۰۱) در شبکه آزمایشی گوئرلی (Goerli) منتشر شد، برای کاربران نسخه ۳ آوه (V3) در اتریوم در دسترس خواهد بود.

توسعه این استیبل کوین همگام با روندی است که در صنعت دیفای آغاز شده و طی آن پلتفرم‌های دیفای، استیبل کوین‌های مخصوص خود را عرضه می‌کنند. همان طور که پیش از این گزارش کردیم، کرو فایننس (Curve Finance)، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های غیرمتمرکز از نظر حجم معاملات نیز استیبل کوین خود را در ماه می (اردیبهشت) راه‌اندازی کرد.

استیبل کوین‌ها دارایی‌هایی هستند که برای کاهش نوسانات بازار از طریق پشتیبانی آن‌ها توسط مجموعه‌ای از دارایی‌ها (معمولا ارزهای فیات) یا سایر ارزهای دیجیتال طراحی شده‌اند.

نحوه عملکرد استیبل کوین GHO

GHO توسط دارایی‌های کریپتو مانند اتر (ETH) پشتیبانی می‌شود و پروتکل آوه آن را به عنوان یک وام با وثیقه مازاد صادر می‌کند. وثیقه مازاد مستلزم آن است که کاربران دارایی های کریپتو را به عنوان وثیقه واریز کنند و میزان این وثیقه بیش از ارزش مبلغی است که به عنوان وام دریافت می‌کنند.

استیبل کوین GHO بر یک سیستم قرارداد هوشمند به نام تسهیل کننده اتریوم (Ethereum Facilitator) متکی است. کاربران توسط این سیستم می‌توانند وثیقه را واریز کرده و استیبل کوین GHO را در قالب وام برداشت کنند. همچنین، تمام وثیقه‌ها در استخر شبکه اصلی اتریوم ذخیره خواهند شد.

پس از راه‌اندازی این سیستم، «تسهیل‌کنندگان (Facilitators)» – افرادی که توسط DAO تایید شده‌اند – مجاز به صدور استیبل کوین GHO خواهند بود. پلتفرم Aave V3 Ethereum به عنوان اولین تسهیل‌کننده مجاز برای صدور GHO تایید شده است.

یکی از ویژگی‌های مهم استیبل کوین GHO این است که تمام سود حاصل از وام‌ها را مستقیما به خزانه دائوی آوه (Aave DAO) هدایت می‌کند. دائوی آوه به تصمیماتی مانند دارایی‌های قابل قبول به عنوان وثیقه برای GHO و همچنین به پارامترهای ریسک رأی داده و بر آن‌ها نظارت می‌کند.

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا