اخبار اتریوم

کاهش اتریوم‌های سهام‌گذاری‌شده همزمان با نزدیک شدن به هاردفورک شانگهای

میزان اتری که در هفته‌های اخیر در شبکه اتریوم استیک شده است به دلایل افزایش فعالیت‌های نظارتی قانون‌گذاران و همچنین آپدیت شانگهای در روز چهارشنبه کاهش یافته است.

به گزارش کوین تلگراف، پلتفرم تحلیلی گلسنود روز گذشته گزارشی در رابطه با وضعیت فعلی اکوسیستم استیکینگ (سپرده‌گذاری) اتریوم منتشر کرد که بر اساس آن، میزان استیک دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار به دلیل فشار قانون‌گذاران و هاردفورک شانگهای کاهش یافته است.

قانون‌گذاران آمریکایی در سال جاری به شدت به ارزهای دیجیتال حمله کرده‌اند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، بدون اینکه هیچ قانون رسمی در این رابطه وجود داشته باشد مدعی است اتریوم، اوراق بهادار است. علاوه بر این، این کمیسیون در ماه‌های گذشته علنا به سراغ پلتفرم‌های استیکینگ رفته است.

هارد فورک شانگهای ۲ روز دیگر انجام می‌شود و به دنبال آن، برداشت اترهای استیک شده در بیکن چین اتریوم امکان‌پذیر خواهد شد. به گفته گلسنود، فشار قانون‌گذاران و بروزرسانی شانگهای در مجموع باعث کاهش استیک اتریوم در چند هفته اخیر شده‌اند.

گلسنود همچنین خاطرنشان کرد صرافی‌های متمرکزی مثل کوین بیس، بایننس و کراکن سهم زیادی از بازار استیکینگ را به دلیل پلتفرم لیکویید استیکینگ لیدو از دست داده‌اند.

گلنسود در این رابطه می‌گوید:

زمانی که رقابت بین این ۳ غول کاهش یافت، در نهایت لیدو پیروز بازار شد و همچنان بر سرمایه‌های ورودی به بازار تسلط دارد.

در حال حاضر تقریبا یک سوم از کل اترهای استیک شده (۵.۹ میلیون واحد اتر معادل ۱۱ میلیارد دلار) به پلتفرم لیدو اختصاص دارد.

توییت گلسنود
منبع: توییتر

یکی از دلایل استقبال کاربران از لیدو، کارمزدهای آن است. صرافی‌های متمرکزی مثل کوین بیس بر روی پاداش استیکینگ کارمزدی ۲۵٪ اعمال می‌کنند و حتی این رقم برای ارزهایی مانند کاردانو و سولانا بالاتر می‌رود. در سمت مقابل، کارمزد لیدو تنها ۱۰٪ است و در کنار آن با ارائه توکن stETH امکان کسب سود بیشتر را برای کاربران فراهم کرده است. تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند پس از هارد فورک شانگهای، میزان استقبال از پلتفرم‌های لیکویید استیکینگی مانند لیدو افزایش یابد.

بر اساس داده‌های وب‌سایت Ultrasound.Money، در حال حاضر ۱۸.۱ میلیون واحد اتر، معادل ۱۵٪ از کل عرضه استیک شده که با توجه به قیمت لحظه‌ای اتریوم حدود ۳۳.۷ میلیارد دلار ارزش دارند.

برداشت اترهای استیک شده پس از هارد فورک شانگهای و به مرور زمان انجام خواهد شد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا