اخبار بلاکچیناخبار عمومی

خالق داج کوین: کاربران با پای خودشان به دنیای غیرمتمرکز نمی‌آیند!

جکسون پالمر، توسعه دهنده محصول Adobe و خالق داج کوین بیان کرد که توسعه دهندگان جامعه کریپتو باید راهی بیابند تا کاربران سیستم‌های متمرکز را به گرویدن و ملحق شدن به برنامه های غیرمتمرکز تشویق کنند.

برنامه ها و سیستم های غیرمتمرکز نسبت به پلتفرم های متمرکز در پردازش اطلاعات کارایی کمتری دارند. به همین ترتیب، تشویق کاربران پلتفرم های متمرکز به استفاده از برنامه های غیرمتمرکز می تواند حتی دشوارتر از توسعه پروژه های غیرمتمرکز باشد.

پالمر خاطر نشان کرد به دلایل مختلف، با رویکرد برنامه را بسازید و کاربران خودشان به آن گرایش پیدا می کنند نمی‌توان موجب کاربرد بلاک چین شد، زیرا به نظر می رسد اکثر کاربران در حال حاضر از نسخه متمرکز ناراضی هستند اما حاضر نیستند هزینه های گزاف جایگزینی را بپردازند.

نمونه هایی از گزینه های موفق

در فروشگاه گوگل پلی و اپل استور، برنامه های گوشی همراه که به کاربران براساس فعالیت آنها پاداش و جایزه می دهند در حال افزایش بوده و محبوبیت زیادی دارند. برخی برنامه ها به کاربران براساس میزان فعالیت جایزه می‌دهند درحالی که برخی به کاربران با تماشای تبلیغات و کارهای کوچک جایزه می‌دهند.

این برنامه ها با داشتن توکن های خود، در یافتن کاربران موفق بوده اند اما نمی توان گفت اکثر برنامه ها در بحث بلاک چین به همین شکل می باشند. در حقیقت اکثر پروژه ها رویکرد برنامه را بسازید و کاربران بدان گرایش پیدا می کنند را دارند.

از سال ۲۰۱۷ حضور صرافی های ارز دیجیتال غیرمتمرکز به شدت پر رنگ شده است، به طوری که بایننس، بزرگترین پلتفرم معاملاتی دارایی دیجیتال در جهان، اعلام کرده که قصد دارد صرافی غیرمتمرکز خود را راه اندازی کند.

با این حال IDEX، فورک دلتا و بنکور، سه مورد از محبوب ترین صرافی های کریپتو غیرمتمرکز بر روی پروتکل اتریوم، کمتر از ۴ هزار کاربر فعال روزانه دارند و حجم روزانه آنها حتی با ۱۰۰ صرافی ارز دیجیتال متمرکز برتر قابل قیاس نیست.

صرافی های غیرمتمرکز

ارزهای دیجیتال اصلی مانند بیت کوین و اتریوم رشد قابل توجهی در حجم روزانه و کاربر داشته اند زیرا آنها به عنوان ابزاری برای ذخیره ارزش  عمل می کنند. بیت کوین، بدون آنکه تحت تاثیر بازار مالی وسیع قرار گیرد، توانایی حفظ ارزش را دارد.

نظر شما چیست؟ آیا می‌توان مردم را به سمت کنترل غیرمتمرکز تشویق کرد؟

منبع
ccn

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا