اخبار خارجی

نشریه فوربز: ترامپ بیت کوین را به یک مساله انتخاباتی تبدیل کرده است!

بیت کوین و جهان ارزهای دیجیتال، بعد از حمله آتشین دونالد ترامپ به بیت کوین و ارزهای دیجیتال و مبتنی بر باد هوا دانستن آن‌ها و دارایی های کریپتویی قانون‌مند نشده خواندن آنها، در حالتی سرگردان رها شدند.

قیمت بیت کوین بعد از این نظرات ترامپ، افزایش کمی پیدا کرد، با توجه به آنکه بسیاری از تریدرها و سرمایه‌گذاران بیت کوین شرط بسته بودند که این اظهارات ترامپ موجب افزایش آگاهی در خصوص ارزهای دیجیتال می‌شود و تاثیر مثبت روی قیمت ها خواهد داشت.

اگرچه مهم تر از آن ترامپ سهوا، بیت کوین و ارزهای دیجیتال را تا حد یک موضوع در سطح ریاست جمهوری بالا آورد و تصدیق ارزشمندی بر روی تکنولوژی نوظهور بیت کوین و سایر کاندیداهای انتخابات ۲۰۲۰ که در حال حاضر طرفدار بیت کوین و ارزهای دیجیتال هستند، نهاد.

احتمالا این بزرگترین سیگنال گاوی برای بیت کوین تا کنون بوده‌ است. Jeremy Allaire مدیر ارشد اجرایی صرافی ارزهای دیجیتال و گروه پرداخت‌ها  در توئیتر گفت: کریپتو حالا به یک موضوع مرتبط با ریاست جمهوری و سیاست جهانی تبدیل شده است.  مردم در همه جا ترکیبی از ارزهای دیجیتال حاکمیتی و غیر حاکمیتی را خواهند پذیرفت.

جامعه بیت کوین و ارزهای دیجیتال، این توئیت‌های ترامپ را به عنوان مهر تایید او بر بیت کوین و فناوری زیر ساختی آن، یعنی بلاکچین در نظر می‌گیرند.

Brian Armstrong  مدیر ارشد اجرایی کوین بیس (Coin Base) :

رویای که محقق شد! سال‌ها پیش به این فکر می‌کردم که روزی، شخصی که بر صندلی ریاست جمهوری آمریکا تکیه زده است، باید به استفاده روز‌افزون ارزهای دیجیتال پاسخی دهد. آن‌ها اول شما را نادیده می‌گیرند، بعد به شما میخندند، بعد با شما میجنگند و بعد شما پیروز می‌شوید، ما تا مرحله سوم پیش آمده‌ایم.

اگرچه بازار واکنش شدیدی به توئیت های ترامپ در مورد بیت کوین و ارزهای دیجیتال نشان نداد، اما ناظران بازار هنوز انتظار دارند شاهد یک جهش شدید ناشی از فرصتی که ترامپ برای بیت کوین و ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است، باشند.

Mati Greenspan تحلیلگر بازار در یادداشتی نوشت: اگرچه دونالد ترامپ، گفته است که یک طرفدار بیت کوین نیست، اما در واقع او به این نکته اشاره (غیر مستقیم) کرده است که به شدت به آینده بازار کریپتو خوشبین است.

آن کاندیداهای ریاست جمهوری که تا به حال در مورد بیت کوین صحبت  کرده‌اند،  حالا فرصت آن را دارند که به دشمنی ترامپ با ارزهای دیجیتال پاسخ دهند.

Andrew Yang که یک کاندید در حال رقابت برای نامزدی حزب دموکرات است، قبلا تکنولوژی زیر ساخت بیت کوین را تحسین کرده بود و گفته بود که بلاکچین گنجینه‌ای از پتانسیل است. اون میتونه خیلی از چیزها را امن‌تر،شفاف‌تر و کارآمد‌تر کند.

Yang که بیشتر مبارزات انتخاباتی خود را بر پایه پلتفرم درآمد جهانی (UBI) که بر اساس آن، هر آمریکایی بالغ ماهانه هزار دلار باید دریافت کند، برگزار کرده است، سال گذشته اعلام کرد که برای دریافت کمک برای ادامه مبارزات انتخاباتی، بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال را می‌پذیرد.

در همین حال کاندیدای دیگر دموکرات ریاست جمهوری، Tulsi Gabbard، در اواخر سال ۲۰۱۷ بر روی اتریوم و لایت کوین در زمان در اوج بودن قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال و حرکت گاوی که قیمت بیت کوین را طی کمتر از ۱۲ ماه از ۱۰۰۰ دلار به ۲۰۰۰۰ دلار رساند، سرمایه گذاری کرده است.

حالا ترامپ بیت کوین را به مساله‌ای تبدیل کرده است که هیچ چیز نمی‌تواند مانع از ورود بیت کوین و ارزهای دیجیتال به کمپین‌های تبلیغاتی در مسابقه رسیدن به کاخ سفید شود.

به کانال تلگرام میهن بلاکچین بپیوندید
منبع
forbes

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا