اخبار آلتکوین

مشکلی در EOS که رم شما را می‌دزدد!

EOS طی پستی در سایت رددیت به کاربران هشدار داد که یک باگ از رم کاربران استفاده می‌کرده است. تیم اصلی EOS اطمینان حاصل کرد که آنها به طور مداوم بر روی آن کار کرده‌اند تا این باگ یا مشکل را رفع کنند. این تیم سپس بیان کرد اگرچه آنها نتوانسته‌اند راه حل دائمی برای این مشکل ارائه دهند اما یک راه حل موقت ارائه داده اند که می‌تواند استفاده و دزدی از رم را به حداقل برساند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

بر اساس پستی در سایت رددیت، یک کاربر به منظور استفاده از رم رایانه های سایر کاربران حاضر در اکوسیستم، باگی در حساب کاربری آن ها اجرا کرده است. این کاربر با وارد کردن مقدار بسیار زیادی داده مزاحم داخل ردیف‌ها در زمان ارسال توکن ها توسط کاربران یا برنامه های غیرمتمرکز، توانسته توان پردازشی رم این کاربران را سرقت کند.

این پست در ادامه به توضیح چگونگی رفع موقتی این مشکل پرداخت که به شرح زیر است:

با ارسال توکن ها به حساب کاربری پروکسی که به رم دسترسی ندارد و با یادداشتی که کلمه اول آن همان حساب کاربری ای باشد که می‌خواهید توکن ها را به آن بفرستید. در این صورت تنها حساب کاربری که می‌تواند مجوز افزودن داده به ردیف پایگاه داده را داشته باشد پروکسی است که فاقد رم است.

طبق این راه حل موقتی که ارائه شده است، کاربران باید توکن های خود را از طریق حساب کاربری پروکسی ارسال کنند که شامل یادداشتی است که در سمت فرستنده نوشته شده است. اگر کاربر A بخواهد به ambcrypto توکن EOS ارسال کند، یادداشت فرستنده دستور “ambcrypto: xyz” را می‌خواند. کاربری که قصد خرابکاری دارد مجبور می‌شود با حساب کاربری پروکسی شبکه ایجاد کند و بدین صورت رم کاربر امن می‌ماند.

EOS یک پلتفرم بلاک چین است که با اجازه دادن به اجرای برنامه های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند بر روی شبکه خود درصدد این است که یک سیستم عامل غیرمتمرکز باشد. از آنجایی که هر برنامه غیرمتمرکز در حال اجرا بر روی اکوسیستم EOS برای ذخیره داده ها به رم‌ نیاز دارد، تبدیل به منبع با ارزشی برای کاربران شده است.

بلاک چین EOS تاکنون میزان دسترسی به رم را تا ۶۴ گیگابایت محدود کرده است اما تاییدیه های اخیر از جانب مسئولین EOS منجر به افزایش تدریجی مقدار دسترسی به رم شده است. کمبود رم باعث شده است کاربران همانند یک کالا آن را معامله کنند و نوسان قیمت آن بر اساس عرضه و تقاضا می‌باشد.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا