اخبار خارجی

قرارداد استیکینگ اتریوم ۲.۰ به بزرگ‌ترین هولدر ETH تبدیل شد

باتوجه‌به گزارش موسسه تحلیل بلاکچین نان‌سن، قرارداد استیکینگ اتریوم۲ با پیشی گرفتن از اتریوم رپد شده (wETH)، به بزرگ‌ترین هولدر اتریوم تبدیل شد. برخلاف اتر، wETH به استاندارد ERC-20 پایبند است که آن را به نماینده‌ معتبر اتر تبدیل کرده است.

به گزارش میهن بلاکچین به نقل از کوین‌تلگراف داده‌ها حاکی از آن است که قرارداد سپرده‌گذاری بیکن چین (Beacon Chain) شامل ۶.۷۳ میلیون اتر به ارزش تقریبی ۲۱.۵ میلیارد دلار است.

در مقابل، قرارداد wETH میزان ۶.۷ میلیون اتر با ارزش ۲۱.۴ میلیارد دلار را هولد کرده است. پس از این دو، بایننس با ۲.۲۹ میلیون اتر به ارزش ۷.۳ میلیارد دلار قرار دارد.

توییت مدیرعامل نانسن درباره هولدرهای اتریوم
توییت مدیرعامل نانسن درباره هولدرهای اتریوم

طبق اطلاعات کوین مارکت کپ، مقدار اتری که در اتریوم ۲ قفل و استیک شده‌ است، به‌اندازه ۵.۷ درصد اتر در گردش بازار است. بنابر گزارش Beaconcha.in شبکه اتریوم۲ ۲۱۰،۰۰۰ تاییدکننده دارد.

در حال حاضر اترهای استیک شده در اتریوم۲ قفل شده‌اند و تا زمان ادغام شبکه‌ها امکان برداشت آن‌ها وجود ندارد. انتظار می‌رود ادغام شبکه‌ها در نیمه اول سال ۲۰۲۲ انجام شود. اتریوم۲ اکنون سومین شبکه بزرگ گواه اثبات سهام (PoS) از نظر سرمایه‌های استیک شده است. کاردانو با ۴۹ میلیارد دلار و سولانا با ۲۷ میلیارد دلار در رده‌های اول و دوم قرار دارند.

این اخبار بلافاصله بعد از آپدیت موفقیت‌آمیز لندن در تاریخ پنج آگوست، منتشر شد. هارد فورک لندن شاما طرح EIP-1559 بود. این طرح کارمزد مبنا در تراکنش‌های اتریوم را معرفی کرد که در هر بلاک این کارمزدها سوزانده می‌شوند.

بر اساس اطلاعات سایت اولتراساند مانی (Ultrasound.Money) از زمان اجرایی شدن آپدیت لندن، ۵۴,۹۱۶ اتر به ارزش ۱۷۵ میلیون دلار از بین رفته است. باتوجه‌به نرخ توکن‌سوزی فعلی اتر که ۳.۲۸ است، بیش از ۱۴۰ هزار اتر در هر ماه سوزانده می‌شود. در زمان نگارش این خبر قیمت اتریوم با ۰.۰۳٪ کاهش به ۳،۲۷۶ دلار رسیده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا