اخبار عمومی

رشد قیمت توکن ENA پس از اعلام همکاری اتنا (Ethena) با صرافی بای‌بیت

پروژه اتنا (Ethena) در اقدامی جسورانه برای ایجاد پلی بین امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و امور مالی متمرکز (CeFi)، همکاری استراتژیک خود را با صرافی ارز دیجیتال بای‌بیت (ByBit) اعلام کرد. در پی این خبر، قیمت ENA حدود ۸٪ افزایش یافت..

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، این همکاری، موقعیتی بسیار مهم برای اتنا است و USDe، استیبل‌کوین بومی آن را به جایگاه بلندتری در اکوسیستم ارز دیجیتال هدایت می‌کند.

مشارکت اتنا با صرافی بای‌بیت

این مشارکت که در ۷ می (۱۸ اردیبهشت) اعلام شد، نشان‌دهنده پذیرش USDe توسط Bybit به عنوان وثیقه برای معاملات فیوچرز در این پلتفرم است. با استفاده از USDe، صرافی بای‌بیت با افزایش بازده سرمایه و فرصت‌های سود‌دهی به کاربرانش پاداش می‌دهد و در نتیجه کاربرد اکوسیستم اتینا را گسترش خواهد داد.

قابل ذکر است، این صرافی در پی این همکاری، معاملات جفت ارز اسپات بیت کوین و اتر را با USDe ارائه می‌دهد.

گای یانگ (Guy Young)، مدیر عامل و بنیان‌گذار Ethena Labs، بر اهمیت این همکاری تاکید و بیان کرد این یک گام مهم به سمت گشودن پتانسیل کامل USDe است. با ارائه USDe به‌عنوان وثیقه در بای‌بیت، یک پلتفرم مشتقات محبوب در فضای ارز دیجیتال، اتنا قصد دارد موج بعدی رشد را برای دلار مصنوعی خود تسریع کند و سلطه استیبل‌کوین‌های موجود را با محصولی طراحی‌شده برای کاربران بومی ارز دیجیتال به چالش بکشد.

واکنش بازار به این مشارکت مثبت بود و توکن ENA افزایش قیمت خوبی را تجربه کرد و با ۸٪ رشد به ۱.۰۳ دلار رسید، هر چند که در حال حاضر قیمت آن با اندکی کاهش به ۰.۸۹ دلار رسیده است.

نمودار قیمت اتنا - منبع: کوین مارکت کپ
نمودار قیمت اتنا – منبع: کوین مارکت کپ

این افزایش نشان‌دهنده خوش‌بینی سرمایه‌گذاران در مورد توسعه ابزار اینا و چشم‌انداز افزایش بهره‌وری سرمایه در پلتفرم بای‌بیت است. علاوه بر این، حجم معاملات روزانه آن، شاهد افزایش قابل توجه ۴۵٪ بود و به ۶۳۲ میلیون دلار رسید که نشاندهنده علاقه و فعالیت رو به رشد در اکوسیستم اتنا است.

تحلیل قیمت اتنا (Ethena)

آرتور هیز (Arthur Hayes)، مدیرعامل صرافی BitMEX، با پلتفرم X هدف ۱۰ دلاری ENA، به احساسات صعودی دامن زده بود. علیرغم نوسانات اخیر، پیش‌بینی هیز پتانسیل رشد بلندمدت قابل توجهی را نشان می‌دهد که با وعده‌های نوآورانه و مشارکت‌های استراتژیک اتینا همسو است.

با این حال، در میان حرکت صعودی، ENA با سطوح حمایت و مقاومت مهمی به ترتیب در ۰.۸۵ دلار و ۱.۰۳ دلار مواجه است. با حفظ موقعیت بالاتر از میانگین متحرک ۵۰ روزه، چشم انداز فعلی ENA خنثی می‌ماند و منتظر تحولات بیشتر و پویایی بازار برای تعیین مسیر حرکت خود است.

دلار مصنوعی، جایگزین استیبل‌کوین‌های سنتی

تصمیم بای‌بیت برای پذیرش USDe به عنوان وثیقه برای معاملات پرپچوال فیوچرز به عنوان یک پیشرفت قابل توجه توسط فعالان این صنعت مورد استقبال قرار گرفت. جاشوا لیم (Joshua Lim)، یکی از بنیانگذاران شرکت مشتقات Arbelos، اظهار داشت که این حرکت نقش اتنا را به عنوان پلی بین DeFi و CeFi تقویت می‌کند، ریسک معامله‌گران پرپچوال را کاهش داده و دامنه و ارتباط این پروتکل را در اکوسیستم ارز دیجیتال گسترش می‌دهد.

رشد انفجاری اتنا در سال جاری نشان‌دهنده جایگاه آن به عنوان یکی از سریع‌ترین پروتکل‌های DeFi در حال رشد است که بیش از ۲ میلیارد دلار سپرده جذب کرده است. با این حال، این رشد به راحتی اتفاق نیافتاده است، زیرا سرمایه‌گذاران بازار به دلیل خاطرات گذشته بازار ارزهای دیجیتال محتاط‌تر شده‌اند.

توکن USDe این پروتکل، که اغلب به عنوان «دلار مصنوعی» خوانده می‌شود، به دلیل رویکرد نوآورانه‌اش در تولید بازده، استفاده از مشتقات لیکویید استیکینگ اتریوم و پوزیشن‌های پرپچوال فیوچرز برای حفظ ثبات قیمت و ارائه بازدهی ثابت به سرمایه‌گذاران مورد ستایش قرار می‌گیرد. این محصول مالی خوش‌ساختار نشان‌دهنده یک الگوی جدید در DeFi است که دلیل جایگزینی قانع کننده‌ای برای استیبل‌کوین‌های سنتی ارائه می‌دهد.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا