اخبار اتریوم

تحلیلگر بلومبرگ: ETFهای اسپات اتریوم در حد و اندازه ETFهای بیت‌کوین نخواهند بود

به گفته تحلیلگر بلومبرگ، جریان‌های ورود نقدینگی پس از راه‌اندازی ETFهای اسپات اتریوم ممکن است در مقایسه با رکوردشکنی جریان سرمایه به ETF‌های اسپات بیت‌کوین، ناامیدکننده باشد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس (ETF) اتر مستقر در ایالات متحده ممکن است تنها در حد یک «دستیار» برای ETF‌های اسپات بیت کوین باشند.

تاثیر ETF اتریوم کمتر از بیت‌کوین خواهد بود

به گفته اریک بالکوناس (Eric Balchunas)، تحلیلگر ارشد ETF در بلومبرگ، جریان‌های ورودی نقدینگی حاصل از راه‌اندازی ETF‌های اسپات اتر، ممکن است در مقایسه با ورودی‌های ETF اسپات بیت‌کوین که رکوردشکنی کرد، ناامیدکننده باشد.

بالکوناس توضیح داد، در حالی که درک ارزش بیت‌کوین به عنوان «طلای دیجیتال» نسبتا آسان است، اتریوم و اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) آن، بیشتر شبیه به سهام شرکت‌های فناوری است و درک آن برای سرمایه‌گذاران سنتی دشوارتر است.

برخی از کارشناسان اظهار داشته‌اند که ETFهای اسپات اتر ممکن است ناامیدکننده باشند، زیرا همه در این صنعت آنها را با ETFهای اسپات بیت‌کوین مقایسه می‌کنند که یکی از موفق‌ترین راه‌اندازی‌های ETF در طول تاریخ بود.

با این حال، افلیا اسنایدر (Ophelia Snyder)، یکی از بنیان‌گذاران 21Shares، انتظار دارد که راه‌اندازی ETF اسپات اتریوم از نظر ورود جریان نقدینگی عملکرد خوبی داشته باشد. او در این باره گفت:

این ایده که [راه‌اندازی ETF بیت‌کوین] به عنوان یک استاندارد تعریف شود، واقع‌بینانه نیست. [ETFهای اتر] راه‌اندازی موفقیت‌آمیزی خواهند داشت. عملکرد ETF اتریوم به‌طور قابل‌توجهی بهتر از میانگین عملکرد ETFها خواهد بود. من فکر می‌کنم که ETF اسپات اتر، جزو رتبه‌های برتر در دهک ETFها خواهد بود.

با این حال، اسنایدر خاطرنشان کرد سرمایه‌گذاران باید انتظارات معقول‌تری داشته باشند و در نظر بگیرند که جریان‌های ورودی نقدینگی ETF بیت کوین بسیار بالاتر از حد متوسط ​​بوده است.

داده‌های وب سایت دون (Dune) نشان می دهد راه‌اندازی ETFهای بیت کوین در ایالات متحده باعث جذب بیش از ۷۰۱ میلیون دلار بیت کوین در هفته اول و بیش از ۵۴۰ میلیون دلار در هفته دوم شد.

جریان ورود نقدینگی ETF بیت‌کوین، هفتگی - منبع: Dune
جریان ورود نقدینگی به ETFهای اسپات بیت‌کوین، هفتگی – منبع: Dune

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا