اخبار خارجی

کارمزد تراکنش‌های اتریوم به کمترین میزان خود از تابستان ۱۴۰۰ رسید

میانگین کارمزد تراکنش‌های اتریوم طی یک ماه ۷۳.۳٪ کاهش یافت و از ۵۳.۰۳ به ۱۴.۱۷ دلار رسید.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، کارمزد تراکنش های اکوسیستم اتریوم در تاریخ ۱۰ ژانویه (۲۰ دی) وارد فاز نزولی شد و امروز کمترین میانگین کارمزد ۱۴.۱۷ و ۵.۶۷ دلاری را ثبت کرد که کمترین سطح میانگین کارمزد از ماه سپتامبر ۲۰۲۱ تاکنون محسوب می‌شود.

اطلاعات بلاک‌چیر (Blockchair) نشان می‌دهد که میانگین کارمزد تراکنش‌های اتریوم در ماه ژانویه ۵۳.۰۳ دلار بود که این مقدار در ماه می ۲۰۲۱ به اوج ۷۰.۸۳ دلار رسیده بود. طی یک ماه، میانگین کارمزدها با کاهش ۷۳.۳٪ مواجه شد. این موضوع در نمودار زیر قابل مشاهده است.

میانگین کارمزد تراکنش های اتریوم
میانگین کارمزد تراکنش‌های اتریوم
حد وسط کارمزد تراکنش های اتریوم
حد وسط کارمزد ترا‌کنش‌های اتریوم

نکته جالب این است که تعداد تراکنش‌ها شبکه اتریوم نیز به سطح اوایل سال ۲۰۱۹ کاهش یافته است. اطلاعات بلاک‌چیر نشان می‌دهد که در تاریخ ۱ فوریه (۱۲ بهمن)، تعداد ترا‌کنش های اتریوم از ۳۶,۸۵۱,۱۲۸ به ۱۴,۵۷۴,۸۰۸ ترا‌کنش کاهش یافته است که ریزش ۶۰.۴۴٪ طی یک ماه را نشان می‌دهد.

تعداد ترا‌کنش های اتریوم
تعداد تر‌ا‌‌کنش‌های شبکه اتریوم

این اولین بار در تاریخ اتریوم است که تعداد ترا‌کنش‌ها چنین کاهش شدیدی در یک ماه داشته است. بر اساس گزارش پیشین میهن بلاکچین در ماه نوامبر ۲۰۲۱، ویتالیک بوترین، سقف جدیدی در خصوص مجموع فراخوانی داده تراکنش‌ها در هر بلاک را پیشنهاد داد تا مجموع هزینه گس کال‌دیتا تراکنش‌ها در شبکه اتریوم کاهش یابد.

یکی از ماینرهای انفرادی اتریوم که در استخر 2Miners: Solo فعالیت می‌کند توانست به تنهایی یک بلاک را تایید و استخراج کند و بدین ترتیب، پاداشی به ارزش ۵۴۰,۰۰۰ دلار دریافت کند.

طبق گزارش کوین تلگراف، این ماینر با استخراج موفق یک بلاک توانست ۱۶۸ اتر به دست آورد که بسیار بیشتر از میانگین پاداش ۴ اتر در هر بلاک محسوب می‌شود.

زمانی که میزان کارمزد اتریوم کاهش می‌یابد، فرصتی به وجود می‌آید که در آن می‌توانید کارهایی را انجام دهید که در زمان بالا بودن فی تراکنش‌ها، انجام آنها مقرون‌به‌صرفه نیست. برای کسب آگاهی بیشتر مقاله «در زمانی که گس اتریوم ارزان است، این ۵ کار را انجام دهید» را مطالعه کنید.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا