اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بلاکچین

کارمزد تراکنش در شبکه اتریوم به کمترین میزان خود از سال ۲۰۲۰ تاکنون رسید

همزمان با کاهش قیمت بیت کوین و اتر، میزان کارمزد شبکه اتریوم به کمتر از ۲ دلار رسیده است که این میزان از آذر ۱۳۹۹ تاکنون بی‌سابقه بوده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، بزرگترین ایراد اکوسیستم اتریوم کارمزدهای بسیار بالای تراکنش یا هزینه‌های گس آن است. با این حال اطلاعات نشان می‌دهد با کاهش متوسط ​​هزینه گس اتریوم به ۰.۰۰۱۵ اتر، این رویه تغییر کرده است.

میانگین کارمزد تراکنش در شبکه اتریوم به ۰.۰۰۱۵ اتر یا ۱.۵۷ دلار کاهش یافته است؛ از دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۱۳۹۹) تاکنون همچین رقمی مشاهده نشده بود. با این حال، از ژانویه ۲۰۲۱، کارمزدهای گس اتریوم به دلیل رونق بازار توکن‌های بی‌همتا (NFT)، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و بازار گاوی امیدوارکننده افزایش یافت.

تعداد اترهای سوزانده شده از مرز ۲٬۵۰۰٬۰۰۰ عبور کرد

در زمان نگارش این مطلب، تعداد کل اترهای سوزانده شده در شبکه اتریوم به ۲٬۵۰۸٬۴۲۲.۷ واحد اتر رسیده است. براساس داده‌های قیمت میهن بلاکچین، قیمت روز اتریوم ۱٬۰۵۷.۹۵ دلار است؛ بنابراین تاکنون بیش از ۸.۳ میلیارد دلار اتر سوزانده شده است. از این تعداد اتر، ۲۳۱٬۷۶۴.۴۵ واحد آن مربوط به نقل و انتقالات اتر و ۲۳۰٬۰۴۹.۱۹ واحد آن مربوط به بازار OpenSea است.

در هاردفورک لندن (London) اتریوم، قرار بر آن شد که مدل کارمزد تراکنش‌ها و زمان‌بندی بمب سختی تغییر کنند. قبل از هاردفورک لندن ماینرها تمایل داشتند تراکنش‌هایی را پردازش کنند که کارمزد بیشتری دارند و به همین خاطر تراکنش‌های کوچک به سختی پردازش می‌شدند. این موضوع باعث شکل‌گیری رقابت بین کاربرانی می‌شد که می‌خواستند درخواستشان توسط ماینرها زودتر پردازش شود. این باعث رقابت و افزایش روز افزون هزینه تراکنش‌ها در شبکه اتریوم شد.

در هاردفورک لندن و طی پروپوزال EIP-1559 اتریوم قرار شد ساختار هزینه تراکنش به دو بخش تقسیم شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

متوسط هزینه تراکنش‌های اتریوم
متوسط هزینه تراکنش‌های اتریوم منبع: BitInfoCharts

بر اساس اطلاعات BitInfoCharts، از ژانویه ۲۰۲۱ تا می ۲۰۲۲، میانگین هزینه گس مورد نیاز شبکه اتریوم حدود ۴۰ دلار بود. در ۱ می ۲۰۲۲ بالاترین هزینه گس تاریخ اتریوم یعنی ۱۹۶.۶۳۸ دلار به ثبت رسید.

در این میان فروش روزانه NFT نیز به پایین‌ترین حد یک سال گذشته رسیده است. اکوسیستم NFT بدترین عملکرد سال خود را در ماه ژوئن (خرداد) ثبت کرد؛ به طوری که مقدار کل فروش روزانه آن به حدود ۱۹٬۰۰۰ اتر با ارزش تخمینی ۱۳.۸ میلیون دلار کاهش یافت.

تعداد فروش روزانه NFT بین ژوئن ۲۰۲۱ و ژوئن ۲۰۲۲
تعداد فروش روزانه NFT بین ژوئن ۲۰۲۱ و ژوئن ۲۰۲۲ منبع: NonFungible

منبع
cointelegraph

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا