اخبار اتریوماخبار عمومی

مشارکت سرویس نام اتریوم (ENS) با DNS سرورهای جهانی

طی همکاری جدیدی، کاربران اتریوم قادر خواهند بود تا آدرس های خود را به اسم دامین اینترنتی ضمیمه کنند. این اقدام باعث می‌شود تا افراد شناسه های همراه دارایی ها، کیف های پول و خدمات را آسانتر به یاد بیاورند.

سرویس نام اتریوم (ENS) که به کاربران امکان می‌دهد تا آدرس های طولانی را با “اسامی خوانا برای انسان” جایگزین کرده و به دامین eth. ضمیمه کنند، با گروه MMX شراکت کرده است. این شرکت مالک دامین های برتر موجود (نظیر com. یا uk.) در سیستم نام دامین (DNS) می‌باشد.

این همکاری به این معنا است که کاربران اتریوم خواهند توانست آدرس های خود را با دامین سطح بالا MMX که به زودی منتشر خواهد شد، ثبت کنند. این دامین luxe. نام دارد. این دامین، روش کاربر پسندتری برای دسترسی به خدمات و دارایی های بلاک چین نظیر برنامه های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند ارائه می‌دهد.

MMX بیان کرد آدرس های luxe. این امکان را خواهد داد تا اسامی انتخاب شده به روش عادی برای ایمیل ها و سایر موارد در اینترنت استفاده شوند. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا با آدرس هایی که برای خدمات و دارایی های اتریوم خود از آن استفاده می‌کنند، فعالیت های سنتی اینترنتی را نیز انجام دهند. نیک جانسون، توسعه دهنده ارشد ENS در بیانیه ای گفت:

ما برای یکپارچه سازی خدمات نام گذاری بر پایه DNS و سرویس نام اتریوم بسیار هیجان زده‌ایم. این اقدام باعث بهبود کارآیی کاربران و برنامه های بلاک چین می‌شود.

وی ادامه داد که دامین luxe. که اساسا بر بستر بلاک چین می‌باشد، حق انتخاب های بیشتری از دامین و مدل های اعتماد به کاربران اتریوم ارائه خواهد داد و این همکاری، یکپارچه سازی فضای DNS قدیمی و فناوری های بلاک چین را بهبود می‌بخشد. شرکت MMX که از میزان تقاضای کافی برای luxe. مطمئن است، از ENS به عنوان یک تجربه موفق یاد کرد. توبی هال -مدیر عامل شرکت MMX- در بیانیه خود گفت:

 ما از تست اتریوم در محدوده eth. متوجه شدیم که تقاضای واقعی و زیادی برای این آدرس های بر بستر بلاک چین وجود دارد.

خدمات ENS که در سال ۲۰۱۷ عرضه شد، شامل ثبت اتوماتیک بود که به کاربران اجازه می‌داد تا از طریق مزایده، دامین هایی با اسامی منتهی به eth. ثبت کنند. طبق گزارشات دامین های foundation.eth و exchange.eth در سال ۲۰۱۷ به ترتیب ۲۷۰۰۰ و ۶۰۹۰۰۰ دلار قیمت گذاری شدند.

شرکت MMX هنوز luxe. را عرضه نکرده است. این شرکت در ماه اکتبر به مدت محدود، این امکان را برای کاربران ENS فراهم می‌کند که نام luxe. خود را ثبت کند. عرضه عمومی نام ‌های luxe. از ۳۰ اکتبر شروع خواهد شد.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا