اخبار خارجی

بیکن چین شبکه آزمایشی Sepolia راه‌اندازی شد

پس از راپستن، شاهد راه‌اندازی بیکن چین شبکه آزمایشی سپولیا (Sepolia) هستیم که به منظور آماده‌سازی برای فرآیند ادغام پیاده‌سازی شده و در مورد مشکلات احتمالی ادغام به توسعه‌دهندگان اطلاعات می‌دهد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، سپولیا پس از ادغام با بیکن چین اختصاصی خود، شروع به دستیابی به اجماع با استفاده از گواه اثبات سهام به جای گواه اثبات کار خواهد کرد. به این ترتیب اطلاعاتی در مورد ادغام (Merge) شبکه اصلی اتریوم و بیکن چین به توسعه‌دهندگان ارایه خواهد داد.

ادغام‌ (آپدیت مرج) در شبکه‌های آزمایشی برای توسعه‌دهندگان اتریوم و توسعه‌دهندگان پروژه‌های مستقل که از شبکه اتریوم استفاده می‌کنند ضروری است و به آن‌ها کمک می‌کند بفهمند وقتی ادغام واقعی اتفاق می‌افتد با چه چیزی مواجه خواهند شد. وقتی ادغام شبکه اصلی اتریوم اتفاق بیفتد اجماع کل شبکه PoS خواهد شد و مصرف انرژی اتریوم را تا ۹۹.۹٪ کاهش خواهد یافت.

تاریخ دقیق انجام آپدیت مرج در شبکه آزمایشی Sepolia مشخص نشده است.

شبکه آزمایشی Sepolia چیست؟

سپولیا در اکتبر ۲۰۲۱ (مهر ۱۴۰۰) راه‌اندازی شد. تیم بیکو (Tim Beiko)، توسعه‌دهنده اصلی اتریوم، در ماه آوریل (فروردین) گفت شبکه آزمایشی Ropsten به مرور زمان حذف شده و سپولیا جایگزین آن خواهد شد. بنابراین، از پروژه‌هایی که برنامه‌ها را روی راپستن اجرا می‌کنند، خواسته شده است کار خود را به سپولیا منتقل کنند تا با مشکل مواجه نشوند.

شبکه‌های آزمایشی مانند سپولیا و راپستن به گونه‌ای طراحی شده‌اند که شرایط عملیاتی شبکه‌های اصلی (در اینجا اتریوم) را بدون تاثیرگذاری بر شبکه اصلی خود تکرار کنند. راپستن طولانی‌ترین شبکه آزمایشی است که در سال ۲۰۱۶ (۱۳۹۵) راه‌اندازی شد. این شبکه در ۸ ژوئن (۱۶ خرداد) ادغام شد که اولین نمونه از اجرای آزمایشی ادغام برای اتریوم بود.

تاریخ ادغام رسمی در شبکه اصلی اتریوم چندین بار به تعویق افتاده است. فعلا قرار است تا آگوست ۲۰۲۲ (مرداد ۱۴۰۱) انجام شود. اما این تاریخ ممکن است به دلیل تاخیر در بمب سختی به تعویق بیفتد. پس از انجام ادغام، لایه اجماع، که قبلا به نام اتریوم ۲.۰ شناخته می‌شد، ایجاد می‌شود.

بمب سختی یکی از ویژگی‌های شبکه اتریوم است که با افزایش شدید سختی تولید یک بلاک جدید، انگیزه استخراج‌کنندگان اتر (ETH) را که از گواه اثبات کار استفاده می‌کنند بین می‌برد.

بر اساس داده‌های قیمت میهن بلاکچین، قیمت اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته اندکی ۳.۵۳٪ افزایش یافته است و اکنون با قیمت ۱٬۱۲۶ دلار معامله می‌شود.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا