اخبار خارجی

حرکتی هوشمندانه؛ تتر (USDT) در حال انتقال به شبکه اتریوم!

تعداد توکن های تتر (USDT) مبتنی بر بلاک چین اتریوم طی حدودا یک ماه دو برابر شد و از ۶۰۰ میلیون دلار در ماه ژوئن به ۱.۲ میلیارد دلار تتر ERC-20 رسیده است.

tether-market-cap-july-5-2019

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می‌شود، USDT با افزایش یک میلیارد دلاری به ۳.۶ میلیارد دلار رسیده است و بیشترین مقدار خود که ۲.۸ میلیارد دلار در ماه اکتبر بود را پشت سر گذاشت.

گفتنی است که از اواسط ماه نوامبر تاکنون، USDT از کمترین مقدار اخیر خود یعنی ۱.۶ میلیارد دلار به میزان ۲ میلیارد دلار افزایش داشته و این افزایش نیز ورود سرمایه های جدید به کریپتو عنوان شده است.

نکته جالب این است که به نظر می‌رسد سرمایه ها از توکن های Omni USDT  مبتنی بر بلاک چین بیت کوین به توکن های تتر ERC20 انتقال داده شده است. پائولو آردوینو مدیر ارشد فنی بیتفینکس در این خصوص گفت:

ما درخواست های زیادی در خصوص انتقال تتر از Omni به ERC-20 داریم. به همین دلیل است که تترهای اخیر صادر شده است.

 

همانطور که می‌بینید، Omni از زمان دریافت Tether-Omni در حال رشد است. پس از آنکه جریان تبادل ثابت شد، مقادیر اضافه را می‌سوزانیم.

بایننس اخیرا بیان کرد به زودی فقط تترهای ERC-20 را قبول خواهد کرد. بایننس دلیلی برای این تصمیم خود عنوان نکرده است و تتر نیز ظاهراً در حال انتقال اکثر اقدامات خود به بلاک چین اتریوم است.

tether-stats-july-2019

۲.۸ میلیارد دلار موجود در Omni از ماه گذشته تغییر نکرده است اما تترهای مبتنی بر اتریوم به ۱.۲ میلیارد دلار رسیده است.

جالب است بدانید تتر دارای استیبل کوین یورو است که به نظر می‌رسد تقریبا به طور انحصاری بر بستر بلاک چین اتریوم اجرا می‌شود.

اگر ترامپ بر روی موضوع کاهش ارزش دلار فشار وارد کند این موضوع غیرمنطقی نمی‌باشد زیرا دارندگان تتر ممکن است تصمیم بگیرند که به سمت یوروی توکنی شده روی بیاورند.

حرکت تدریجی تتر به اکوسیستم اتریوم

توکن تتر به عنوان یک توکن ERC-20 می‌تواند به آسانی با کل اکوسیستم اتریوم و به ویژه در فضای امور مالی آزاد که بر اساس الگوریتم های وثیقه ای می‌توانید قرض بدهید و قرض بگیرید، ترکیب و یکپارچه شود.

از جهاتی می‌تواند با توکن DAI مبتنی بر اتریوم رقابت کند. اما DAI به دلیل روش های پیچیده پشتیبانی دیجیتالی خود، انتقال آهسته تری دارد.

بنابراین توکن DAI این حجم از نقدینگی را ندارد، در حالی که تتر در صرافی های سراسر جهان وجود دارد، برای آربیتراژ و برای دور زدن تحریم ها و سیستم بانکداری استفاده می‌شود.

از آنجایی که تتر می‌تواند در قراردادهای هوشمند وارد شود، با در نظر گرفتن اینکه نقطه قوت اصلی بلاک‌چین اتریوم، صرافی های غیرمتمرکز آن است، می‌توان این نوآوری را به وجود آورد که آربیتراژ را از نظر الگوریتمی تا حدودی به صورت خودکار درآورد.

با در نظر گرفتن این موضوع که در کشور هند، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ممنوع شده اند، صرافی های مبتنی بر کد که به صورت خودکار بر بستر شبکه های توقف ناپذیر اجرا می‌شوند می‌توانند تنها روش مناسب برای دسترسی به ارزهای دیجیتال در این کشور باشد.

این فرآیند با روش پشت پیشخوان (OTC) و خرید تتر ERC-20 شروع می‌شود که می‌تواند به آسانی در صرافی های غیرمتمرکز با تمام ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین مبادله شوند.

با وجود اینکه تقریبا تمام استیل کوین ها بر بستر اتریوم اجرا می‌شوند، انتقال تتر به بلاک چین اتریوم نیز قریب الوقوع است.

 

منبع
trustnodes

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا