اخبار اتریوم

توسعه‌دهندگان اتریوم مشکل نهایی شدن تراکنش‌ها را با ارائه آپدیت جدید کلاینت‌ها حل کردند

در چند روز گذشته، شبکه اتریوم در نهایی کردن تراکنش‌های بیکن‌چین (Beacon Chain) با مشکلاتی مواجه شد. حال، توسعه‌دهندگان اصلی این شبکه‌، بیکن‌چین را به‌روزرسانی کرده‌اند تا مشکلات مذکور حل شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش کوین‌تلگراف، توسعه‌دهندگان اتریوم برای کلاینت‌های «Prysm Labs» و «Teku» اصلاحیه‌ای‌ را منتشر کرده‌اند تا مشکلات مربوط به نهایی کردن تراکنش‌ها در بیکن‌چین را حل نمایند. گفتنی است که بیکن‌چین به‌‌عنوان لایه اجماع شبکه اتریوم عمل می‌کند.

در ۱۱ مه (۲۱ اردیبهشت)، توسعه‌دهندگان اتریوم اعلام کردند که بیکن‌چین در تأیید تراکنش‌ها با مشکل مواجه شده است. اگرچه این شبکه می‌توانست بلوک‌های جدید را پیشنهاد کند، یک مشکل ناشناخته باعث می‌شد که نتواند آن‌ها را نهایی کند. این قطعی شبکه حدود ۲۵ دقیقه طول کشید و در ۱۲ مه (۲۲ اردیبهشت) هم به مدت بیشتر از یک ساعت تکرار شد.

حال، بنیاد اتریوم (Ethereum Foundation) در بیانه‌ای که توسط یکی از مشاوران آن در توییتر منتشر شده، به این موضوع پرداخته و توضیح داده که مشکل مذکور برای ۳ تا ۸ دوره زمانی (Epoch) به وجود آمده است. در این بیانیه گفته شده است:

به نظر می‌رسد که این مشکل به دلیل بار زیاد روی بعضی از کلاینت‌های لایه‌های اجماع ایجاد شده و به نوبه خود، در یک سناریوی خاص به وجود آمده است. بیکن‌چین حدود ۳۰ دقیقه روند نهایی کردن تراکنش‌ها را متوقف کرد. من هنوز نمی‌دانم چرا؛ اما به‌طور کلی می‌توانم بگویم که این زنجیره به‌گونه‌ای طراحی شده است که در برابر چنین مسائلی انعطاف‌‌پذیر باشد. تراکنش‌ها طبق معمول ادامه دارند و وقتی مشکل حل شود، نهایی‌سازی دوباره آغاز می‌شوند.

هرچند که شبکه اتریوم نتوانست نهایی‌سازی تراکنش‌ها را انجام دهد، کاربران فعال و نهایی آن به‌لطف تنوع کلاینت‌ها توانستند تراکنش‌های خود را انجام دهند؛ چراکه همه کلاینت‌ها تحت‌تأثیر این سناریوی خاص قرار نگرفتند.

تنوع کلاینت‌ها به تعداد کلاینت‌های نرم‌افزاری اشاره دارد که برای اعتبارسنجی شبکه اتریوم در دسترس هستند. هرچقدر که این تنوع بیشتر باشد، شبکه اتریوم هم قوی‌تر و امن‌تر می‌شود.

کلاینت‌های «Prysm Labs» و «Teku» به‌روزرسانی‌هایی را انجام داده‌اند که از طریق یک سری بهینه‌سازی‌های خاص از مصرف بیش از حد منابع توسط گره‌های بیکن‌چین جلوگیری می‌کند.

گفتنی است که در ۱۵ مارس (۲۴ اسفند) هم مشکل مشابهی رخ داد و باعث شد که اجرای به‌روزرسانی شاپلا (Shapella) در شبکه آزمایشی گوئرلی (Goerli) به‌ تأخیر بیفتد. البته این به‌روزرسانی بعد از مدتی در ۱۲ آوریل (۲۳ فروریدن) انجام شد. زنجیره اثبات کار اتریوم در ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۲ (۲۴ شهریور ۱۴۰۱) با بیکن‌چین ادغام شد و امکان انتقال شبکه این ارز دیجیتال به سازوکار اجماع اثبات سهام را فراهم کرد که سریع‌تر و کم‌انرژی‌تر است.

افزایش معاملات میم کوین‌ها در هفته‌های اخیر باعث شده است که فعالیت شبکه اتریوم و نرخ پاداش استیکینگ آن افزایش یابد. داده‌های درون‌زنجیره‌ای موجود نشان می‌دهد که درآمد اعتبارسنج‌های این ارز دیجیتال در هفته اول مه (اردیبهشت) به ۴۶ میلیون دلار رسیده و نسبت به درآمد ۳۳ میلیون دلاری هفته قبل‌تر ۴۰٪ افزایش یافته است. در این مدت، ۱۸,۳۳۹ اتریوم به‌عنوان پاداش توزیع شده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا