اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار بیت کویناخبار عمومی

ممنوعیت معاملات بیت کوین در اروپا به کجا رسید؟

طبق اسناد جدید به دست آمده، مقامات اتحادیه اروپا طی بحث درباره پیشنهاد ممنوعیت استخراج رمزارزهای مبتنی بر اثبات کار، در مورد ممنوعیت معاملات بیت کوین نیز تبادل نظر کرده‌اند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به گزارش میهن بلاک چین و به نقل از کوین تلگراف، طبق گزارش منتشرشده توسط سازمان فرهنگ دیجیتال نتزپولیتیک (Netzpolitik)، برخی مقامات اتحادیه اروپا اعتقاد داشتند که باید معامله بیت کوین به طور کامل ممنوع شود تا مصرف انرژی شبکه بیت کوین کاهش یابد.

نگران‌کننده‌ترین جنبه سند منتشر شده، به جزییات جلسه اتحادیه اروپا با ناظر امور مالی سوئد و یکی آژانس‌های محافظت از محیط زیست برمی‌گردد. این مقامات طی جلسه مذکور تاکید داشتند که قانون‌گذاران باید برای مهاجرت بیت کوین از مکانیزم پرمصرف اثبات کار به مکانیزم اثبات سهام به جامعه کاربران و فعالان فضای بیت کوین فشار وارد کنند. یکی از مقامات در این مورد گفته است:

اتریوم به درخواست جامعه کاربران انتقال به گواه اثبات سهام را آغاز کرد. اگر اتریوم می‌تواند این کار را انجام دهد پس درخواست اقدامی مشابه از بیت کوین نیز موجه است. ما باید از رمزارزهای دیگری که از نظر محیط زیستی پایدار هستند محافظت کنیم و نیازی به محافظت از جامعه بیت کوین نمی‌بینیم.

همچنین یکی دیگر از مقامات پیشنهاد داده بود که اتحادیه اروپا می‌تواند معامله تمام دارایی‌های دیجیتال مبتنی بر الگوریتم اثبات کار را به طور کلی ممنوع کند.

در اسناد به دست آمده پاسخ سایر مقامات به این پرسش سانسور شده بود تا «به فرایند تصمیم‌گیری خدشه‌ای وارد نشود»، اما این موضوع نشان می‌دهد که اتحادیه اروپا با جدیت به دنبال اعمال چنین قوانینی است.

این مقامات در خصوص تاثیرات بالقوه ممنوعیت کلی معاملات بیت کوین بر سرمایه‌گذاران و معامله‌گران، عمدتا هیچگونه نگرانی ابراز نداشتند و مدعی شده‌اند که تمام سرمایه‌گذاران بیت کوین از خطرات آن آگاه هستند. مقامات مذکور در این خصوص گفته‌اند:

افراد حاضر در فضای بیت کوین کاملا از خطرات سرمایه‌گذاری بر این رمزارز آگاه هستند. ما نیازی به ملاحظه بیشتر احساس نمی‌کنیم.

این گزارش زمانی منتشر شده است که مصرف انرژی شبکه بیت کوین توجه قانون‌گذاران و سازمان‌های محیط زیستی را به خود جلب کرده است. طبق شاخص مصرف برق بیت کوین (CBECI) که از سوی دانشگاه کمبریج ارائه شده است، در حال حاضر استخراج بیت کوین سالانه تقریبا ۱۳۹ تراوات ساعت برق مصرف می‌کند. به عنوان مقایسه، مصرف برق کل بریتانیا در سال ۲۰۲۱ تقریبا ۲۶۵ تراوات ساعت بوده است.

طبق گزارش پیشین میهن بلاکچین، کریس لارسن (Chris Larsen) هم‌بنیان‌گذار ریپل به کمپین سازمان محیط زیستی گرین‌پیس (Greenpeace) برای تغییر الگوریتم اجماع در شبکه بیت کوین پیوسته بود و این عده تلاش دارند جامعه بیت کوین را تحت فشار قرار دهند تا همانند اتریوم، مکانیزم اجماع خود را به اثبات سهام تغییر دهد.

در اواخر اسفند سال گذشته Mihanblockchain گزارش داد که کمیته امور اقتصادی و پولی پارلمان اروپا ماده قانونی ممنوعیت اثبات کار را از پیش‌نویس بسته نظارتی جامع اتحادیه اروپا بر رمزارزها (MiCA)، خارج کرده است.

هرچند که خروج ممنوعیت اثبات کار از میکا باعث شد فعالان دنیای رمزارزها برای مدتی اطمینان خاطر پیدا کنند، گزارش اخیر نشان می‌دهد که بعضی مقامات اتحادیه اروپا موضعی بسیار منفی و نگران‌کننده در مورد الگوریتم اثبات کار دارند و ممکن است مواضع آن‌ها در آینده بار دیگر راه خود را به مواد قانونی مورد بررسی پبدا کند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا