اخبار عمومی

نماینده کنگره آمریکا: با تصویب قانون میکا اکنون شرایط فضای وب ۳ در اروپا بهتر از آمریکا است

پتریک مک‌هنری (Patrick McHenry)، نماینده جمهوری‌خواه کنگره آمریکا، معتقد است اتحادیه اروپا با تصویب MiCA در فضای وب ۳ دست بالا را نسبت به آمریکا به دست آورده است.

به نقل از کوین دسک، پارلمان اروپا هفته گذشته قانون «مقررات بازار دارایی‌های کریپتو (MiCA)» را به رای گذاشت و تصویب کرد. اتحادیه اروپا با تصویب این قانون از سال ۲۰۲۴ یک رژیم مجوزدهی برای ارائه‌دهندگان کیف‌پول، صرافی‌ها و استیبل‌کوین‌ها ارائه می‌دهد. با این حال قوانین مشابه در ایالات متحده نتوانسته‌اند اجماع سیاسی ایجاد کنند و به تصویب برسند. مک‌هنری نماینده کنگره آمریکا در این باره گفت:

اروپا با تصویب این قانون و پذیرش وب ۳ نشان داد که در این مورد از ایالات متحده جلوتر است. این موضوع باید هشداری برای قانون‌گذاران آمریکایی باشد، چرا که آمریکا با ادامه این وضعیت رشد اقتصادی بالقوه ناشی از این فناوری جدید را به سایر کشورها واگذار می‌کند.

مک‌هنری که پیش‌نویس قانونی در مورد استیبل کوین‌ها و ساختار بازار ارزهای دیجیتال ارائه کرده است، علی رغم انتقاد دموکرات‌ها، نسبت به تصویب قانون پیشنهادی خود خوش‌بین است. مک‌هنری همان قانون‌گذار آمریکایی است که در جلسه استماع هفته گذشته کنگره، گری گنسلر، رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، را برای پاسخ دادن به این سوال که «آیا اتریوم اوراق بهادار است؟» تحت فشار قرار داد.

بیشتر بخوانید: رییس کمیسیون SEC زیر رگبار سوالات نمایندگان آمریکا؛ آیا اتریوم اوراق بهادار است؟

مقامات اتحادیه اروپا سایر حوزه‌های قضایی پیشرو را دعوت کرده‌اند که از ایده MiCA پیروی کنند. در جریان یک مناظره در ۱۹ آپریل، اعضای پارلمان اروپا تاکید داشتند که وضع قوانین مشابه میکا به شرایط فعلی فضای کریپتو که شبیه به «غرب وحشی» است پایان می‌دهد و اعتماد از دست رفته فضای کریپتو پس از سقوط صرافی FTX را بازیابی می‌کند.

کوشیار حیدری

علاقه‌مند به ریاضیات، موسیقی و بیت کوین. میتونم در قالب یه بیت کوین مکسی فشار خون هواداران اتریوم رو بالا ببرم اما در عین حال به برنامه نویسی اتریوم هم شدیدا علاقه‌ دارم. مهندسی برق خوندم و دکترای نفت رو بعد از آشنایی با کریپتو ول کردم. روز و شبم رو با زیر و رو کردن داده‌های مختلف و تلاش برای بیشتر کردن آگاهیم در مورد اقتصاد کلان، برنامه‌نویسی و تحلیل آنچین می‌گذرونم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا