اخبار بلاکچیناخبار عمومی

ادعای بزرگ سامسونگ؛ امنیت بالای ارزهای دیجیتال در گوشی های هوشمند

طی پستی در ماه جولای سامسونگ مدعی شد که کیف پول ارز دیجیتال در گوشی هوشمند مزایای بیشتری دارند. اما متخصصان امنیتی با این گفته تا حدودی موافق نیستند و اینطور فکر نمی‌کنند.

سامسونگ بیان کرد که گوشی های هوشمند بهترین امنیت را برای بلاک چین و ارز دیجیتال فراهم می‌کنند. جوئل اسنایدر نویسنده سایت سامسونگ نوشت که این کار از طریق TEE یا همان سیستم محیط اجرایی قابل اعتماد امکان پذیر می‌باشد. اسنایدر در اینباره توضیح داد:

TEE یک محیط اجرایی مجزا با حافظه خاص خود و ذخیره سازی مداوم است که به طور کامل از بقیه دستگاه جدا شده است.

گوشی های هوشمند از لپ تاپ ها بهترند

اسنایدر اضافه کرد که لپ تاپ ها TEE را اجرا نمی‌کنند، بنابراین گوشی های هوشمند انتخاب بهتری می‌باشند.

وبسایت Next Web با چندین متخصص در این زمینه صحبت کرده است. یکی از این متخصصان جیمسون لوپ توسعه دهنده بیت کوین می باشد. وی موافق است که TEE ها مزایای امنیتی را ارائه می‌دهند، اما این حملات می‌توانند جای دیگری در استک نرم افزار اتفاق بیفتند. لوپ بیان کرد:

بدافزار می‌تواند بر روی دیگر مولفه های مهم عملیات کیف پول به هنگام تراکنش تاثیر بگذارد و باعث شود که پول به آدرس هکر ارسال شود.

لوپ در کیف پول گوشی هوشمند همان میزان ارز دیجیتال نگه می‌دارد که در کیف پول نقد معمولی خود نگه می‌دارد.

متیو گرین، استاد کریپتوگرافی جانز هاپکینز نیز معتقد است TEE چیز خوبی است و کار هکرها را دشوار می‌کند. اما هنگامی که درخواستی مانند ارسال بیت کوین به فرد مشخصی به TEE ارسال می‌شود، TEE تنها از کلیدها محفاظت می‌کند. با این حال، بد افزارهای مخرب پیچیده شاید بتوانند برنامه را به خطر بیندازند. گرین خاطر نشان کرد:

حتی اقدامات کافی مانند اتخاذ رمز عبور کمک چندانی نمی‌کند، زیرا یک بخش از بدافزار پیشرفته ممکن است منتظر وارد کردن رمز عبور باشد تا تراکنش قانونی را انجام دهد.

کیفیت TEE ها می‌تواند مسئله دیگری باشد، مسائل امنیتی در برنامه هایی که توسط Qualcomm و Trustzone توسعه یافتند نیز شناسایی شده اند. از آنجایی که گوشی های هوشمند به طور مداوم به شبکه های Wi-Fi متصل می شوند، خطر بیشتری آنها را تهدید می‌کند.

کیف های پول سخت افزاری گزینه بهتری می‌باشند

میکو هایپونن کارشناس امنیت F-Secure نیز اذعان داشت گوشی های هوشمند برای معاملات (تریدینگ) مناسب هستند و گوشی هایی که TEE دارند بهتر از استفاده از PC یا Mac می‌باشند. وی مانند لوپ توصیه می‌کند که برای ذخیره مقادیر زیادی ارز دیجیتال از یک کیف پول سخت افزاری پیشرفته استفاده کنید.

اسنایدر در پست وبلاگ سامسونگ تصریح کرد که کیف پول های سخت افزاری برای “ذخیره سازی طولانی مدت یا ذخیره سرد (آفلاین)” بهتر هستند اما استفاده از آنها راحت نمی‌باشد و “برای استفاده مکرر سازگار نیستند”.

به طور خلاصه گوشی های هوشمند که TEE ها را اجرا می‌کنند برای ذخیره ارز دیجیتال از لپ تاپ ها، رایانه های شخصی یا مک ها بهتر هستند. برای نگهداری طولانی مدت و سرمایه زیاد، کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال مطمئنا بهترین راه حل است.

شما چگونه ارز دیجیتال خود را ذخیره و دستگاه های خود را ایمن می سازید؟ کدام روش برای شما بهتر است و آن را بکار می‌برید؟

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا