اخبار خارجی

تهدید بزرگ برای بیت کوین؛ ارز دیجیتالی فیسبوک در نیمه اول ۲۰۱۹ عرضه خواهد شد!

طبق گزارش منتشر شده توسط نیویورک تایمز، فیسبوک در صدد عرضه ارز دیجیتال خود در نیمه اول سال ۲۰۱۹ می‌باشد.

فیسبوک در حال صحبت با صرافی های ارز دیجیتال است

طبق گزارش نیویورک تایمز در خصوص عرضه ارز دیجیتال فیسبوک، تایید شده است که این شرکت چندین میلیون دلاری در حال کار بر روی توکن دیجیتال خود است که کاربران برنامه واتساپ می‌توانند این توکن را سریعا به دوستان و آشنایان خود ارسال کنند.

چهار فردی که به برنامه فیسبوک بسیار نزدیک هستند و نخواستند اسمی از آن ها فاش شود به نیویورک تایمز گفتند که این شرکت با چندین صرافی ارز دیجیتال مذاکره کرده است که کوین خود را در این پلتفرم ها لیست کند تا مشتریان بتوانند آن را خریداری کنند.

آیا کوین فیسبوک می‌تواند از بیت کوین پیش بگیرد؟

رقیبان پرنفوذ دنیای کریپتو، ورود فیسبوک به صنعت ارزهای دیجیتال را نشانه خوبی نمی‌دانند.

این شرکت ها به قدرت متمرکزسازی معنا می‌بخشند و در موارد بسیار زیادی در خصوص رخنه و انتشار اطلاعات شخصی دخیل بوده اند. از طرف دیگر بیت کوین بر روی ایده غیرمتمرکزسازی کار می‌کند. این ایده بیان می‌کند که دارایی های دیجیتال، تحت اختیار شرکت های شخص ثالث نمی‌باشد.

ویجی بویاپاتی (Vijay Boyapati) مهندس نرم افزار پیشین شرکت گوگل در توییتر به این موضوع پرداخت و بیان کرد که کوین فیسبوک می‌تواند تهدیدی برای بیت کوین باشد. عمده دلیل این تهدید هدف اصلی کوین فیسبوک است.

یکی از احتمالات این است که فیسبوک، ارز دیجیتالی عرضه کند که به کاربران خود امکان دهد تا بتوانند ارزهای دیجیتال را به یکدیگر انتقال دهند. یا می‌تواند به عنوان ابزار معاملاتی برای پرداخت مورد استفاده قرار گیرد که این مورد می‌تواند این کوین را در مقابل سرویس های ارائه شده توسط کوین بیس و اسکوئر قرار دهد. هرچند این مورد نمی‌تواند تهدیدی برای بیت کوین به حساب آید.

سناریوی دوم می‌تواند اینطور باشد که این شرکت ارز دیجیتال متمرکز خود را عرضه کند که مشابه با توکن های ریپل، EOS و هم چنین کوین جدید JPMCoin باشد. در این حالت نیز کوین فیسبوک با بیت کوین رقابت نمی‌کند زیرا ابزار غیرمتمرکزی برای انجام معاملات یا ارزش افزوده نمی‌باشد.

با این تفاسیر، آخرین احتمالی که بویاپاتی آن را محتمل می‌داند، می‌تواند تهدیدی برای بیت کوین باشد. وی بیان کرد که ایردراپ های این کوین بین میلیون ها کاربر می‌تواند بزرگترین تهدید برای بیت کوین باشد.

فیسبوک برنامه های بزرگی برای بلاک چین دارد

شاید جای تعجبی وجود نداشته باشد که این شرکت تیم بلاک چین خود را تشکیل داده باشد که شامل برترین استعدادهای این حوزه می‌باشند.

طبق گزارشات فیسبوک در تاریخ ۱۱ جولای ۲۰۱۸ یکی از توسعه دهندگان ارشد خود به نام ایوان چنگ را به رییس بخش مهندسی بلاک چین ارتقا داد. این خبر اخیرا در تاریخ ۵ فوریه ۲۰۱۹ و پس از تصاحب استارت آپ بلاک چین چین اسپیس (Chainspace) توسط فیسبوک منتشر شد.

منبع
btcmanager

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا