هفته نامه

بهترین مقالات میهن بلاکچین از نگاه کاربران در هفته گذشته (۲۸ فروردین تا ۳ اردیبهشت)

اگر تا چند سال پیش قصد داشتید اطلاعاتی در زمینه ارزهای دیجیتال و بلاکچین به زبان فارسی به دست بیاورید؛ شاید میتوان گفت تقریبا چنین چیزی ممکن نبود و از سرچ گوگل چیزی پیدا نمیشد. اما در این سال های اخیر؛ منابع فارسی زبان به شدت زیاد شده و تقریبا برای تمام اصطلاحات تخصصی این حوزه نیز مطالب خوبی به زبان فارسی یافت می شود. با توجه به اینکه میهن بلاکچین رسانه تخصصی بلاکچین و ارزهای دیجیتال هست؛ در طول هفته مطالب زیاد با تنوع گسترده ای منتشر می شوند. از همین رو تصمیم گرفتیم انتهای هر هفته پربازدید ترین و بهترین مقالات میهن بلاکچین از نگاه کاربران را در قالب یک پست جمع آوری کنیم. در ادامه این مطلب مروری کوتاه خواهیم کرد بر گزیده مقالات از نگاه شما. در صورت تمایل میتوانید نسخه کامل مقاله را در لینک های انتهای همین مطلب پیدا کنید.

نقد و بررسی آی ماینر (iminer) ؛ دروغگوی بزرگ، کلاهبردار یا سایت اجاره ماینر و استخراج بیت کوین؟

آی ماینر و استخراج بیت کوین

افرادی که تجربه چندین ساله در این حوزه دارند و به خوبی با این حوزه آشنا هستند می دانند که پروژه های زیادی به وسیله این تکنولوژی جدید روی کار آمدند که برخی از آنها مشکوک به کلاهبرداری بودند و یا سرمایه های زیادی را به سرقت بردند.

اگر شما با آی ماینر آشنا هستید و قصد سرمایه گذاری در آن دارید یا قبلا در آی ماینر سرمایه گذاری کردید یا قصد دارید در سایت های استخراج ابری فعالیت و سرمایه گذاری کنید، پیشنهاد میکنم که این مطلب رو از دست ندهید. در این مقاله نه تنها به نقد و بررسی iminer پرداخته شده است بلکه روش های دقیق و موشکافانه برای بررسی سایت های مشکوک را در اختیار شما قرار داده ایم تا با مطالعه آن خود بتوانید سایت هایی که به درست و معتبر بودن آنها شک دارید را به راحتی بررسی کنید.

مطالعه کامل در این لینک


۱۳ ابزار بسیار مفید که برای ترید ارز‌های دیجیتال توصیه می‌شوند!

ارزهای دیجیتال و ابزارهای مفید

اگر با مفاهیمی نظیر ترید کردن و ارزهای دیجیتال آشنا باشید و فعالیت‌هایی نیز در این عرصه انجام داده باشید قطعا با افرادی مواجه شده اید که اذعان می‌کنند ترید کردن در بازار ارزهای دیجیتال، فعالیت بسیار پرسودی است که می‌توانید بیش از سایر بازارها به کسب درآمد بپردازید. در مقابل افراد دیگری نیز وجود دارند که کل این بازار را یک کلاهبرداری بزرگ می‌خوانند و بیان می‌کنند که به جز از دست دادن سرمایه با ارزش خود، چیز دیگری نصیب آنها نشده است. اما چه نکته ای وجود دارد که این افراد را نسبت به یکدیگر متمایز می‌کند.

آیا بازار ارزهای دیجیتال واقعا بازار پرسودی است یا همانطور که مخالفان آن می‌گویند فقط از دست دادن سرمایه در انتظار شما است. عوامل مختلفی در پاسخ به این سوال وجود دارد اما می‌توان گفت یکی از مهمترین عوامل، شناخت شما از این عرصه و استفاده بهینه از ابزارهای ترید مناسب است. در این مقاله به بیان مختصر ۱۳ ابزار ترید پرداخته ایم، با استفاده از آنها قطعا می‌توانید سرمایه گذاری های خود را به سمتی پیش ببرید که انتظار داشته اید. می‌توان گفت ابزارهای معرفی شده طیف وسیعی از ابزارهای تکنیکال و پلتفرم های ترید هستند. این نکته را به خاطر داشته باشید که کلید موفقیت در این بازار، مطالعه و شناخت هرچه بیشتر ابزارها و استفاده بهینه از آنهاست. پس به شما مطالعه این مقاله را پیشنهاد میکنیم.

مطالعه کامل در این لینک


چرا ارز دیجیتال محبوب اتریوم باید وارد فضای موبایل شود ؟

اتریوم در گوشی های همراه

اگر سال های نه چندان دور گذشته می‌گفتیم که در آینده زندگی بدون گوشی های هوشمند امکان پذیر نیست یا حداقل با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد شاید همگی این موضوع را یک‌ شوخی تلقی می‌کردند. اما امروزه با گسترش حضور این دستگاه های همه فن حریف در زندگی ما با این نکته مواجه هستیم که تقریبا تمام کارهای روزمره خود را می‌توانیم با استفاده از آنها انجام دهیم. حال تصور کنید که بگوییم در آینده زندگی بدون بلاک‌چین بسیار سخت و یا حتی غیرممکن است.

با ظهور بلاک‌چین اتریوم و پس از مدتی اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای از دل این شبکه، شاهد گسترش روزافزون امور مالی مختلف از پلتفرم های وام دهی و امور بانکی و سایر اقدامات مالی هستیم. نکته جالب استفاده از این اکوسیستم در گوشی های هوشمند امروزی است که بسیار ایمن تر از رایانه ها و بدون شک آسانتر از هر روش تعامل دیگر است.

با خواندن این مقاله می‌توانید با بخش های بیشتری از دیفای در گوشی های هوشمند آشنا شوید.

مطالعه کامل در این لینک


آیا این اتریوم است که به جای بیت کوین بازار را هدایت می‌کند؟!

اتریوم بیت کوین حجم بازار ارز دیجیتال

همه ما می‌دانیم که بیت کوین قدیمی ترین و ارزشمندترین ارز دیجیتال جهان است. ارزش بازار بیت کوین بیشتر از مجموع تمام ارزهای دیجیتال دیگر است و این موضوع باعث می شود که این ارز دیجیتال بر بازار مسلط باشد و روندهای کاهش و افزایش قیمت را در اختیار داشته باشد. بسیاری از معامله کنندگان و تحلیلگران بر این باور هستند که روند کلی بازار بر حسب افزایش یا کاهش قیمت بیت کوین می‌باشد. اما آیا این باور درست است یا خیر؟

یکی از معامله کنندگان به اسم CryptoCapo نظر دیگری دارد. وی با تحلیل نمودار افزایش و کاهش ارزش جفت ارز اتریوم/بیت کوین و تحلیل روند کلی بازار به این نتیجه رسیده است که اتریوم نبض بازار را در دست دارد و افزایش و کاهش قیمت این ارز دیجیتال است که روند کلی بازار را تعیین می‌کند. نمودارهای موجود نشان می‌دهد که از اوایل ماه نوامبر سال ۲۰۱۹ چنین شرایطی بر بازار حاکم است و سکان ارزهای دیجیتال در دست اتریوم قرار دارد.

مطالعه کامل در این لینک


تاریخچه هاوینگ بیت کوین از گذشته تا کنون؛ تاثیر هاوینگ بر قیمت چگونه است؟ 

هاوینگ بیت کوین

همه ما کم و بیش با هاوینگ آشنا هستیم. هاوینگ همان نصف شدن پاداش بلاک بیت کوین است که هر چهار سال یک بار رخ می‌دهد و قیمت بیت کوین را دستخوش تغییرات چشمگیر می‌کند. انتظار می‌رود که هاوینگ سال ۲۰۲۰ نیز چنین شرایطی را رقم بزند. اما آیا باید منتظر افزایش قیمت آنی پس از هاوینگ بود؟

۱۱ ماه پس از اولین هاوینگ بیت کوین در سال ۲۰۱۲، قیمت این ارز دیجیتال از ۱۲ دلار به ۱۱۰۰ دلار رسید. تا هاوینگ بعدی بیت کوین، قیمت این ارز دیجیتال به ۶۰۰ دلار کاهش یافته بود اما ۱۰ الی ۱۱ ماه پس از هاوینگ دوم نیز شاهد افزایش قیمت آن بودیم.

نکته دیگر این است که پیش بینی می‌شود پس از هاوینگ، هزینه ماینینگ هر بیت کوین به ۱۲,۰۰۰ الی ۱۵،۰۰۰ دلار برسد.

با در نظر گرفتن این عوامل می‌توان انتظار افزایش قیمت بیت کوین را داشت اما همانطور که تجربه هاوینگ های قبلی نشان می‌دهد و تحلیلگران نیز به این موضوع اذعان داشته اند، این افزایش قیمت به صورت آنی نمی‌باشد و تا ۱۰ الی ۱۱ ماه پس از هاوینگ، افزایش قیمت بیت کوین پیش بینی می‌شود.

مطالعه کامل در این لینک


امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. اگر نظر یا انتقادی دارید که میتواند به بهبود مطالب به ما کمک کند، باعث افتخار است که آن را با ما به اشتراک بگذارید. از اینکه همیشه در کنار ما هستید ممنونیم. 

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا