هفته نامه

بهترین مقالات میهن بلاکچین از نگاه کاربران در هفته گذشته (۱۰ تا ۱۷ بهمن ماه)

اگر تا چند سال پیش قصد داشتید اطلاعاتی در زمینه ارزهای دیجیتال و بلاکچین به زبان فارسی به دست بیاورید؛ شاید میتوان گفت تقریبا چنین چیزی ممکن نبود و از سرچ گوگل چیزی پیدا نمیشد. اما در این سال های اخیر؛ منابع فارسی زبان به شدت زیاد شده و تقریبا برای تمام اصطلاحات تخصصی این حوزه نیز مطالب خوبی به زبان فارسی یافت می شود. با توجه به اینکه میهن بلاکچین رسانه تخصصی بلاکچین و ارزهای دیجیتال هست؛ در طول هفته مطالب زیاد با تنوع گسترده ای منتشر می شوند. از همین رو تصمیم گرفتیم انتهای هر هفته پربازدید ترین مقالات میهن بلاکچین از نگاه کاربران را در قالب یک پست جمع آوری کنیم. در ادامه این مطلب مروری کوتاه خواهیم کرد بر گزیده مقالات از نگاه شما. در صورت تمایل میتوانید نسخه کامل مقاله را در لینک های انتهای همین مطلب پیدا کنید.

 مقالات بر حسب بیشترین بازدید کاربران مرتب شده اند

۱. آغاز جنبش دیفای (defi)؛ وعده سود بسیار زیاد اما پر خطر !

گسترش دیفای Defi

تاکنون ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین به طور گسترده برای معاملات استفاده شده اند. اما استارت آپ های دیفای در صدد ایجاد سیستم مالی به هم پیوسته ای هستند که از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند و طیف وسیعی از محصولات وام دهی و اوراق مشتقه را به صورت جهانی و بدون واسطه و به صورت همتا به همتا ارائه می‌دهند.

این جنبش با سرمایه گذاری سرمایه گذاران نام آشنایی نطیر اندریسن هورویتز (Andreessen Horowitz) و Bain Capital Ventures در سال ۲۰۱۹ شدت یافت. حتی جرج آزبورن (George Osborne) یکی از افراد بلندپایه بریتانیا نیز به عنوان شریک در شرکت برادر خود تئو آزبورن به اسم 9Yards Capital که دارای چندین استارت آپ دیفای است، حمایت خود از این جنبش را نشان داد.

در این مقاله به این پرداختیم که سال ۲۰۲۰ را میتوان سال پروژه های دیفای متصور شد که قطعا برای علاه مندان به این حوزه میتواند سود های زیادی به همراه داشته باشد.

مطالعه کامل مقاله از اینجا


تحلیل اخبار از نگاه میهن بلاکچین

اخبار در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین؛ نقش مهمی در تحلیل های فاندامنتال دارد و معمولا تحلیلگران مطرح از اخبار تفاسیر متفاوتی دارند و طبق آن پیش بینی هایی برای پروژه های مختلف می کنند. البته تحلیل اخبار به تنهایی نمیتواند فاکتور کاملی برای انتخاب زمان مناسب سرمایه گذاری یا خروج سرمایه داشته باشد. اما تجربه نشان داده داشتن اطلاعات جامع در یک حوزه میتواند به این انتخاب کمک کند و همانطور که میدانید سرمایه گذاران موفق کسانی هستند که میدانند کی سرمایه خود را در یک بازار وارد یا خارج کنند.

ما هر هفته با تحلیل اخبار مهم هفته گذشته کنار شما هستیم این هفته زهرا عوامل تاثیر گذار روی بیت کوین و پروژه کاردانو را مورد بررسی قرار داد.

مشاهده ویدئو تحلیل هفته گذشته از اینجا


۳. چگونه کوین های خود را در سال ۲۰۲۰ از دست ندهید؟

کوین خود را از دست ندهید

در پی اخباری که مدتی پیش منتشر شد و فردی به نام پیتر شف اعلام کرده بیت کوین و کیف پول های آن نا امن است؛ توجه جامعه کریپتو به این موضوع جلب شد. اما بعد از چند روز با مشخص شدن اتفاقی که واقعا افتاده بود؛ همگی به این موضوع رسیدند که مشکل از بی دقتی خود پیتر بوده است و در حقیقت در دنیای کریپتو شما بانک خودتان هستید و کسی مسئولیت پول شما را بر عهده ندارد.

در همین راستا این مقاله منتشر شد که واکنش ویتالیک بوترین بنیان گذار اتریوم نیز در آن ذکر شده است. برای کسانیکه هنوز کریپتوکارنسی ها را با فضای سنتی و بانکداری مقایسه میکنندگ این مقاله میتواند مفید باشد.

مطالعه کامل مقاله از اینجا


۴. برنامه برای سودآوری در سال ۲۰۲۵؛ سهام تسلا بهتر است یا بیت کوین؟

تسلا و بیت کوین

۵. میهن پادکست – آیا استخراج اتر در ایران سودآور است؟

نکاتی درباره استخراج اتر در ایران

تعداد زیادی از علاقه‌مندان حوزه ارزهای دیجیتال طرفدار استخراج هستند و معتقدند سودآوری استخراج از خرید و فروش بیشتر است. این مسئله ممکن بود تا چند سال پیش حقیقت داشته باشد؛ ولی حالا با افزایش سختی شبکه ارزهای دیجیتال محبوب مثل بیت کوین و اتر، آیا فرآیند استخراج هنوز هم سودآور است؟ وجود چنین سوالاتی باعث شد این قسمت از میهن پادکست را به موضوع استخراج اتر در ایران و به طور کلی، مبانی استخراج اتر اختصاص بدهیم.

مطالعه و گوش دادن به پادکست از اینجا

 


منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا