مقالاتهفته نامه

بهترین مقالات میهن بلاکچین از نگاه کاربران در هفته گذشته (۸ تا ۱۵ اسفند)

اگر تا چند سال پیش قصد داشتید اطلاعاتی در زمینه ارزهای دیجیتال و بلاکچین به زبان فارسی به دست بیاورید؛ شاید میتوان گفت تقریبا چنین چیزی ممکن نبود و از سرچ گوگل چیزی پیدا نمیشد. اما در این سال های اخیر؛ منابع فارسی زبان به شدت زیاد شده و تقریبا برای تمام اصطلاحات تخصصی این حوزه نیز مطالب خوبی به زبان فارسی یافت می شود. با توجه به اینکه میهن بلاکچین رسانه تخصصی بلاکچین و ارزهای دیجیتال هست؛ در طول هفته مطالب زیاد با تنوع گسترده ای منتشر می شوند. از همین رو تصمیم گرفتیم انتهای هر هفته پربازدید ترین و بهترین مقالات میهن بلاکچین از نگاه کاربران را در قالب یک پست جمع آوری کنیم. در ادامه این مطلب مروری کوتاه خواهیم کرد بر گزیده مقالات از نگاه شما. در صورت تمایل میتوانید نسخه کامل مقاله را در لینک های انتهای همین مطلب پیدا کنید.

مقالات بر حسب بیشترین بازدید مرتب شده اند

۱. ۳ اصل که می‌توانند سرمایه‌گذاری روی بیت کوین را سودآور کنند!

سرمایه‌گذاری روی بیت کوین از جمله فعالیت‌هایی است که به دانش بالا و اطلاعات زیادی نیاز دارد. هر فردی که تصمیم به سرمایه‌گذاری روی این کوین محبوب دنیای ارزهای دیجیتال می‌گیرد، باید دید خوبی نسبت به نکات پایه‌ای سرمایه‌گذاری داشته باشد تا بتواند سود خوبی از این فعالیت خود به دست بیاورد. بیت کوین سرمایه گذاری سود

پیگیری روند سرمایه‌گذاری‌های موفق و اصولی که در این سرمایه‌گذاری‌ها رعایت شده، می‌تواند منجر به سودآوری افرادی شود که قصد افزایش سرمایه با استفاده از بیت کوین دارند.

در این مقاله به توضیح جزئیات سه اصلی پرداخته‌ایم که با رعایت کردن آنها می‌توانید سرمایه‌گذاری خود روی بیت کوین را به یک سرمایه‌گذاری سودآور تبدیل کنید.

مطالعه کامل مقاله از اینجا

۲. بازار بازی‌های کریپتویی در حال شکوفایی و کسب ثروتی بی‌نظیر!

بعد از ارائه شدن بازی Cryptokitties در سال ۲۰۱۷ و استقبال بی‌نظیر از این بازی، توسعه‌دهندگان و سرمایه‌‌گذاران زیادی با مفهوم توکن‌های تعویض ناپذیر درگیر شدند و تصمیم به ساخت و ارائه بازی‌های بیشتری با این مفهوم گرفتند. در سال ۲۰۱۹ بود که شرکتهای بازی سازی زیادی تصمیم گرفتند وارد حوزه بلاکچین شوند و با استفاده از پتانسیل‌های این حوزه، درآمد قابل توجهی کسب کنند. 

حالا باید دید که آیا این نوآوری‌ها در زمینه بازی‌های کریپتویی در سال ۲۰۲۰ هم ادامه پیدا می‌کنند یا خیر. البته می‌توان گفت پتانسیل موجود در فناوری بلاکچین و علاقه عموم مردم به بازی‌های رایانه‌ای و کسب درآمد از طریق بازی کردن، می‌تواند بستر مناسبی برای توسعه بازی‌های کریپتویی باشد.

در این مقاله به توضیح مفاهیم بازی‌های کریپتویی پرداخته‌ایم و پیش‌بینی‌هایی که در زمینه وضعیت این بازی‌ها در سال ۲۰۲۰ وجود دارد را ارائه کرده‌ایم.

مطالعه کامل مقاله از اینجا 

۳. اختلاف نظر در پیش‌بینی‌های مربوط به پدیده هاوینگ بیت کوین!

هرچه بیشتر به هاوینگ بیت کوین نزدیک می‌شویم، تعداد گمانه‌زنی‌ها و پیش‌بینی‌هایی که در مورد این پدیده صورت می‌گیرد هم افزایش پیدا می‌کند. به طور معمول هم این نظرات نزدیک به هم نیستند و هرکس بر اساس عقاید و تحلیل‌های خود، پیش‌بینی متفاوتی از قیمت این کوین محبوب بعد از هاوینگ ارائه می‌دهد. هاوینگ halving بیت کوین قیمت

عده‌ای معتقد هستند که هاوینگ را نمی‌توان قیمت‌گذاری کرد. عده‌ای می‌گویند هاوینگ از قبل تاثیر خود را روی قیمت بیت کوین اعمال کرده است. عده‌ای هم قیمت‌هایی نجومی برای بیت کوین بعد از پدیده هاونیگ پیش‌بینی می‌کنند. باید صبر کرد و دید که کدام پیش‌بینی به واقعیت خواهد پیوست.

در این مقاله به بررسی پیش‌بینی‌های مختلفی که در مورد قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ وجود دارد پرداخته‌ایم و نکاتی که باید تا زمان هاوینگ در نظر گرفته شوند را توضیح داده‌ایم.

مطالعه کامل مقاله از اینجا 

۴. همبستگی قیمت ارزهای دیجیتال: اتریوم چگونه از بیت کوین پیروی می کند؟

محبوبیت و سلطه بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال باعث شده قیمت تعداد دیگری از کوین‌های بازار از قیمت این کوین محبوب تاثیر بگیرند. اتر از جمله کوین‌هایی است که طبق تحلیل‌های به عمل آمده، تاثیر قیمتی مستیمی از قیمت بیت کوین به خود می‌گیرد. درواقع به نوعی گفته می‌شود که قیمت این دو کوین با هم همبستگی دارند. همبستگی قیمت اتر و بیت کوین

البته در این میان عده‌ای هم عقیده دارند که قیمت اتر به هیچ عنوان از قیمت بیت کوین پیروی نمی‌کند و نوسانات آن کاملا مستقل و بدون تاثیر گرفتن از قیمت بیت کوین انجام می‌شوند. اگر وجود همبستگی قیمتی در میان این دو کوین محبوب حقیقت داشته باشد، می‌تواند تاثیر زیادی روی فعالیت افراد فعال در حوزه کریپتو بگذارد.

در این مقاله به توضیح چگونگی پیروی قیمت اتر از بیت کوین پرداخته‌ایم و مفهوم همبستگی قیمتی بین ارزهای دیجیتال را توضیح داده‌ایم.

مطالعه کامل مقاله از اینجا 

۵. آشنایی با مفهوم تقاطع طلایی ؛ این تقاطع چه تاثیری روی قیمت می‌گذارد؟

حتما طی روزهایی که قیمت ارزهای دیجیتال نوسانات زیادی را به خود می‌بینند، مفهوم تقاطع طلایی (Golden Cross) زیاد به گوشتان خورده است. این مفهوم در واقع یکی از الگوهای نمودار است که طی آن میانگین متحرک کوتاه مدت از میانگین متحرک بلند مدت عبور می‌کند. تقاطع طلایی میانگین متحرک

آشنایی با مفاهیمی از این دست می‌تواند به افرادی که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند کمک کند که با دید بهتری حرکت‌های خرید و فروش خود را انجام دهند و بتوانند حرکت قیمت کوین مورد نظر خود را تحلیل کنند.

در این مقاله به توضیح مفهوم تقاطع طلایی (Golden Cross) پرداخته‌ایم و فازهایی که این تقاطع رخ می‌دهد را معرفی و بررسی کرده‌ایم.

مطالعه کامل مقاله از اینجا 


امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. اگر نظر یا انتقادی دارید که میتواند به بهبود مطالب به ما کمک کند، باعث افتخار است که آن را با ما به اشتراک بگذارید. از اینکه همیشه در کنار ما هستید ممنونیم. 

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا