۳ اصل که می‌توانند سرمایه‌گذاری روی بیت کوین را سودآور کنند!

 بیت کوین پرسود‌ترین سرمایه‌گذاری دهه گذشته بوده است. انتظار بسیار بیشتری از بیت کوین و ارز‌های دیجیتال برای دهه آینده می‌رود و بسیاری بر این باورند که این ارز‌ها آینده پول هستند. سرمایه‌گذاران موفق حوزه بیت کوین از یک سری اصول هوشمندانه استفاده کرده‌اند که استفاده از این اصول باعث سودآوری بیشتر و بیشتر خواهد شد.

سعی نکنید بازار‌ها را مغلوب کنید

بیت کوین

ظاهرا به نظر می‌رسد که تریدر‌ها بیشترین سود را در بازار ارز دیجیتال می‌کنند و برای کسب این سود نیاز به مهارت‌های ترید است. ولی واقعیت چیز دیگری است و تجربه نشان داده که سرمایه‌گذارانی که اقدام به خرید تدریجی بیت کوین کرده‌اند، بهترین سیاست را در پیش گرفته‌اند.

به عنوان مثال، یک سرمایه‌گذاری ۱۰۰ دلاری در ژانویه ۲۰۱۳، حال تبدیل به بیش از ۱ میلیون دلار شده است. در واقع، شروع با استراتژی ساده بالا سودآور‌ترین بوده است. به زبان ساده باید گفت که ترید نیاز به مهارت‌های عظیمی دارد و اکثر افراد غیر‌حرفه‌ای حاضر در این فضا شکست می‌خورند. پس بهتر است که محافظه‌کار باشیم و تا آنجا که می‌توانیم از بازی ترید دور باشیم.

اقدام به متنوع‌سازی هوشمندانه کنید

ارز دیجیتال طبقه جدیدی از دارایی‌ها است و فناوری بلاک چین نیز سعی در متحول کردن اقتصاد جهان دارد. اینکه آیا بیت کوین ارز دیجیتال برتر باقی خواهد ماند یا نه، جای بحث دارد و مشخص نیست اما قطعا ارز‌های دیجیتال به موفقیت خواهند رسید.

در اینجا نیز مانند سرمایه‌گذاری‌های سنتی باید اقدام به متنوع‌سازی کرد. بسیاری از آلتکوین‌ها سود زیادی را نصیب پذیرندگان اولیه خود کرده‌اند و بسیاری از آنها نیز آینده درخشانی دارند. از طرف دیگر، آلتکوین‌ها خطرناک و پرریسک هستند و در انتخاب آنها باید تحقیقات کامل و مستقلی را انجام داد.

بیشتر باید آلتکوین‌هایی را انتخاب کرد که سابقه بیشتری دارند و مدت زیادی از تاسیس آنها می‌گذرد. درصد کمی از پورتفولیوی خود را به آلتکوین‌های جدید و گمنام اختصاص دهید. با وجود متنوع‌سازی باز هم باید محافظه‌کار بود.

وجوه بیت کوین خود را ایمن نگه دارید

بیت کوین

همه شما ماجرا‌هایی را در مورد از دست رفتن تعداد زیادی بیت کوین‌های شنیده‌اید. عواملی مانند از دست رفتن کلید‌های خصوصی، فراموشی رمز عبور، سرقت و غیره باعث از میان رفتن این کوین‌ها شده‌اند. سرمایه‌گذاران هوشمند همیشه امنیت را در اولویت قرار می‌دهند و این اندرز که نداشتن کلید‌ها به منزله نداشتن کوین‌ها است را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند.

برای ذخیره ارز‌های دیجیتال از روش شفاف و مناسبی استفاده کنید. کلید‌های خصوصی و رمز عبور‌ها را یادداشت کنید و در جایی امن نگهداری کنید. اطلاعات حساس را به صورت فایل‌های رمز‌گذاری نشده در کامپیوتر خود و یا در کلود (cloud) قرار ندهید. به این واقعیت توجه داشته باشید که ممکن است هارد درایو‌ها (hard drive) و فایل‌ها از بین بروند.

آینده فناوری بلاک چین و ارز‌های دیجیتال روشن است و تبعیت از اصول اساسی بهترین ابزار برای محقق کردن سود سرمایه‌گذاری خود است. در این راه بهتر است کمی محافظه‌کار باشید. نظر شما چیست؟ چه اصول دیگری را به لیست بالا اضافه می‌کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


54321
امتیاز 5 از 6 رای

منبع bitcoinist
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
شاهین

اینکه وقتی قصدخرید یک ارز جدیدرو داریم فقط به نرخ درج شده روی سایتهای مختلف ویاصرافیها قناعت نکنیم و سری به سایتای واسطه ترید هم بزنیم تا ببینیم تریدرهاچه پیشنهادهاییرو برای خریدوفروش خودشون ارائه دادن چون زیادپیش میاد نرخها باصرافیها خیلی متفاوته