اخبار اتریوم

شرکت فیدلیتی رسما درخواست ETF اسپات اتریوم خود را ثبت کرد

شرکت بزرگ فیدلیتی (Fidelity) روز گذشته درخواست جدیدی را برای راه‌اندازی یک صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات اتریوم ثبت کرد.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به نقل از کوین دسک، پس از شرکت بلک راک شرکت فیدلیتی هم تلاش خود برای راه‌اندازی ETF اسپات اتریوم را آغاز کرده است. این صندوق، به نام فیدلیتی اتریوم فاند (Fidelity Ethereum Fund)ثبت شده و توسط یک صرافی فهرست می‌شود که به Cboe Global Markets تعلق دارد. این صرافی Cboe BZX نام دارد و معاملات این صندوق در آن انجام خواهد شد. جیمز سیفرت، تحلیلگر ETF بلومبرگ، اعلام کرده است:

توییت جیمز سیفرت
توییت جیمز سیفرت – منبع: پلتفرم اکس

شرکت فیدلیتی با ثبت پرونده 19b-4 با صرافی Cboe درخواست جدیدی را برای ETF اسپات اتریوم ثبت کرد. تا آنجا که من می‌دانم تاکنون ۷ درخواست برای ETF اسپات اتریوم ثبت شده که ۶ تای اولی آن‌ها در تصویر روبه‌رو آورده شده است.

با این حال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) هنوز ETFهای اسپات اتریوم را تایید نکرده و سرنوشت پرونده شرکت بلک راک هم همچنان نامشخص است. فیدلیتی و بلک راک علاوه بر این درخواست‌های جداگانه‌ای را برای راه‌اندازی ETFهای اسپات بیت کوین ثبت کرده‌اند. SEC هنوز در مورد آن‌ها هم تصمیم‌گیری نکرده است.

ادامه تعویق تایید درخواست‌های ETF از سوی SEC

این آژانس اخیرا تصمیم‌گیری در مورد درخواست‌های ETF اسپات بیت کوین شرکت‌های فرانکلین تمپلتون (Franklin Templeton) و گلوبال اکس (Global X) را به تعویق انداخت. با این تاخیر، ضرب‌الاجل بعدی SEC برای تعیین سرنوشت درخواست‌های مذکور به اوایل سال ۲۰۲۴ منتقل خواهد شد.

تحلیلگران معتقدند ETFهای بیت کوین یا اتریوم به شدت روی بازار کریپتو موثر هستند. این صندوق‌ها به طور کلی سرمایه‌گذاری در رمزارزها را آسان‌تر می‌کنند؛ چراکه معامله‌گران تنها با یک حساب کارگزاری معمولی می‌توانند انواع ETFها را مثل سهام عادی معامله کرده و روی دارایی‌های مختلف (از کل بازار سهام گرفته تا طلا، ذرت و شکر) سرمایه‌گذاری کنند.

از لحاظ تئوری و با توجه به حجم بازاریابی‌ شرکت‌های معروفی مثل فیدلیتی و بلک راک، این مسئله می‌تواند سرمایه جدید و زیادی را وارد بازار کریپتو کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا